Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nem akar életében gyereket...

Aki nem akar életében gyereket vállalni, az miért nem akar?

Figyelt kérdés
Hogy túl idős - az lenne a válasza, akkor arra válaszoljon hogy amikor még nem lett volna túl idős hozzá, akkor miért nem akart gyereket?

2022. dec. 29. 14:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%

Nem akarok gyereket, de nekem ez a kérdés, hogy miért nem akarok, mindig olyan fura.


Mintha valakinek tök nagy álma lenne, hogy vegyen egy traktort, és megkérdezné, hogy de én miért nem akarok. Hát ott gondolkodnék el, hogy miért kéne akarni, ha eddig semmi de semmi nem hozta fel bennem ezt az ingert?


Ugyanígy vagyok a gyerekekkel. Megértem, ha valakinek ez a vágya, akkor szívesen tesz bele időt, energiát, pénzt, nem eli meg szívásnak (annyira). Én biztosan annak élném meg, mert az alap indíttatás nincs meg bennem, hogy akarnék.

2022. dec. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
Nincs rá pénzem.
2022. dec. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
41%
Nem kötelező sem olvasni, sem válaszolni akkor.. 🤷🏻‍♀️
2022. dec. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
74%
Magyarországon nekem egyáltalán nem vonzó a családalapítás gondolata. Nap mint nap látom a házaspárok, egyedülálló szülők gondjait, én inkább nem kérnék belőle, így is van elég bajom. Meg nagy odaadást, önfeláldozást is igényel, rengeteg energiát egy gyerek felnevelése, hát még többé.
2023. jan. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nagyon sokan vannak úgy, hogy nem akar a férfi és a nő elfogadja!!!En 2 ilyen part ismerek. Biztos van olyan nő aki zsigerből érti, hogy nem neki való, de olyan is vna több ahol a férfi nem akar egyáltalán. Aztán ezek a nők szoktak ugrani, és mocskolodni anyukás posztoknal. Mert aki tényleg nem akar, az nem fogja megmagyazarni. Egy anyukás cikk alatt olvastam egyszer, hogy két nő, bele állt az anyukákba, hogy nekik mennyire jó, hogy nem szültek, és akkor koktrloznak amikor akarnak... 😂 És nem fogtam fel egyszerűen, hogy aki nem akar gyereket, alapból mit keres egy anyukáknak való fórumon, és miért igazolja annyira, hogy neki mennyire jó döntés volt, hogy nem vállalt gyereket... 😂Ha biztos vagyok a döntésemben, én biztos nem mennek anyukás fórumokra olvasgatni.... Es kommentelni, hogy ha ha ha így jártatok hogy születtek... Nekem van időm koktelozni😂🙄👀Egy ismerősöm ugyanezt csinálta, meg a babákat is atkozta, és fujjogott... Aztán kiderult, hogy egyáltalán nem akar a párja gyereket, és ezt el kellett fogadnia, mert ha nem mehetett volna amerre lát. Ezért átment undorító viselkedésbe, és más témája nem volt, hogy idióta aki szül,undorítók a gyerekek és hasonlók.
2023. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
91%

Mert az égvilágon semmi sem szól a gyerekvállalás mellett, kizárólag ellene.

Vágyam meg nincs rá.

2023. jan. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
83%
Na én nőként rühellem a kölköket, és azért ugrok, mert mióta eszemet tudom, mindenki a győzköd a gyerekvállalásról. Rendszeresen belefutottam olyan pasikba is, akiknek ezt hiába mondtam el a kezdetén, valami kihívás-féleként fogták fel.
2023. jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nem tudom milyen emberekkel veszed körbe magad.. Én pl sose gyozkodtem senkit, pedig nekem van 2 is. Max ha témába került,és mondták, hiyg ok nem vágynak rá, én meg igazoltam is, hogy a mai világban necces, és igazuk is van.Soha nem itelkeztem ilyna felett aki nem akar, inkább megvetem azokat a szülőket akik vállalnak és után dobálva van a gyerek mindenhova csak ne keljen vele foglalkozni.
2023. jan. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
96%

Nem értek azokkal egyet, akik azt mondják, hogy mi közöd hozzá. Sokan bele se gondolnak, hogy a gyermek nem az élet kötelező pontja, ezért is van fűnek-fának is gyereke. Lehet van olyan, aki elolvas érveket-ellenérveket a témában és átgondolja, hogy tényleg kell-e neki gyerek.


Igazából én szeretnék gyereket, de két dolgot szoktam mondani: 1. szülnék, ha jobb testbe, helyzetbe születtem volna, 2. én annyira szeretem a meg nem született gyerekeimet is, hogy erre a világra nem szülöm meg.

Felismertem, hogy olyan genetikám van, amivel senkit se szeretnék büntetni.

Amikor meglenne a hátterem egy gyerek felneveléséhez, akkor már "idős" lennék. Lehet biológiailag még bőven alkalmas lennék, de 30 évnél nagyobb korkülönbséget nem akarnék a gyerekemmel (de igazából 25 szerintem még jobb). Engem 34 évesen szült anyukám, érezhető volt a különbség kapcsolatban, szülői hozzáállásban azokkal, akinek 10 évvel fiatalabb volt az anyjuk. Gyerekneveléshez energia, lelkesedés kell, 30+-ban pedig ez már sok-mindenkiből kiveszik, nem feltétlen kezdetektől, de lehet a kamaszkort szörnyen fogja kezelni.

Szülői mintám sok mindenben hiányos, rengeteg helyzetre nem lenne megoldóképletem.

Voltak/vannak olyan mély lelki pontjaim az életben, hogy abból 1 másodpercet nem szeretném, hogy a gyerekem átéljen.

Ha sikerülne nagyon ráérezni a dologra és szuper anya lennék, egészséges lelki hátteret tudnék adni a gyerekemnek, akkor se tudok más embereken változtatni, akik az életben bántanák. Itt a közvetlen környezetén kívül, az ország szellemi állapotára is gondolok.

Nem tudom befolyásolni, hogy velem mi történik, nem leszek beteg, nem lesz balesetem, ezek által nem-e marad a gyerekem anya nélkül.

Úgy gondolom, hogy világ szinten a jövő nem néz ki túl jól. Háborúk, klímaváltozás, járványok, túlnépesedés. Inkább ülök 50+ évesen megbánva, hogy nem lett gyerekem, és az emberiségnek sikerült a katasztrófákat elkerülni, minthogy bekövetkeznek a katasztrófák és menekülhetek, bujkálhatok a gyerekemmel.

Elég túlféltő személyiség vagyok, lelkileg nincs szükségem egy ekkora teherre.

2023. jan. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
31%

Vajon a cigányok miért szülnek 7-8 gyereket is???

Nos őket nem foglalkoztatják olyan gondolatok mint a Magyarokat, miszerint, miből tartom el őket, miből nevel fel őket, miből taníttatom őket, egyszerűen az a tény hogy mi lesz holnap.

Röviden az intelligencia szintje határozza meg a gyermekvállalási kedvet.

A nagyon gazdagok fel tudnak nevelni akár 5 gyereket is probléma nélkül, így bevállalják, a mély szegénységben élő cigányok azt látják, még több pulya még több támogatás.

És így fordult elő, hogy a Magyarok 1 vagy max 2 gyereket vállalnak, vagy egyet sem, viszont a cigányok 7-8 -at is és így sokasodik az alacsony értelmi szintű népesség, ami nemsokára dominálni fog itthon.

És eljő majd a cigány Magyarország, ez ellen nincs mit tenni, ha 10x több cigány születik mint Magyar.

Ez nem rasszista vagy nemzeti hovatartozási vélemény, ezek a tények, mindenki úgy kezelje. Ez nem uszítás vagy provokálás.

2023. jan. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!