Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnál is volt olyan, hogy...

Másnál is volt olyan, hogy régen szeretett volna gyereket, de most már nem?

Figyelt kérdés
Például rájött, hogy mégsem lenne elég felelőssége gyereket vállalni, felnevelni, vagy nem szeretné feladni a függetlenségét, nem utolsósorban más célok is lehetnek az életben. De egyéb indokok is érdekelnek.

2022. dec. 30. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Mi ez mostanában ez a sok gyerekellenes kérdés?
2022. dec. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

Nem, soha nem akartam gyereket.

Viszont a kutyákkal így vagyok, nagyon vágytam rá, de a francnak sem hiányzik a sok felelősség meg a rengeteg kiadás.

2022. dec. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Velem volt ilyen. Aztán utána mégiscsak akartam. Ez csak átmeneti érzés volt nálam.
2022. dec. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Amikor a két gyerek egymást túlkiabálva sír és egy nap 50x vagyok lehányva vagy leöntve valamivel, akkor felmerül bennem, hogy a francnak kell ez, én Bora Borán akarom süttetni a hasam gyerekek nélkül, nyugiban és csendben.

Aztán 5 perc múlva meg rájövök, hogy Bora Borán is hiányoznának, akármennyi napernyős koktélt is iszok.


De amúgy az szerintem teljesen valid, hogy az ember ahogy felnő, érik, úgy változnak az eredeti elképzelései is. Kevés 3 éves álmodozik arról, hogy majd banki ügyintéző legyen, mégis több van belőlük, mint űrhajósból vagy szuperhősből. Ez az élet rendje, hogy ahogy tapasztalsz, megismered a világot és önmagad, úgy elengeded azokat a régi elképzeléseket, amik már nem illenek bele a mostani életedbe. Akármilyen okból is.

2022. dec. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Jelen, vagyis inkább mondanám úgy, hogy fiatalon azt gondoltam, így kellene leélni az életem, ezt az életutat kell végigjárni. Aztán egy idő után, már felnőtt ként jött a felismerés, hogy igazából nekem ez nem kell. Gyakorlatilag bármilyen indok, amit valaki valaha felhozott a gyerekvállalás ellen, az rám igaz. (na jó, nem utálom zsigerből a gyerekeket, de nem bírom őket igazán)
2022. dec. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17 évesen úgy voltam vele hogy pár év és lehet jó lenne, most vagyok lassan 28 és kéne a francnak. Ahogy telik az idő, ahogy látom a sok neveletlen szutykot, a szenvedő anyákat, a rengeteg embert stb, egyre erősebb ez az érzés.
2022. dec. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
A baráti körben volt ilyen lány. Volt egy hosszú kapcsolata, ő esküvőt, gyereket szeretett volna már, a srác nem, szétmentek. Pár éven belül lett egy újabb hosszabb kapcsolata, de akkor már ő sem akart gyereket. Azt mondta, azért nem, mert úgy megszokta, hogy utazhat, szabad életet élhet, kevesebb a kötöttség stb. hogy a gyerek már túl nagy váltás lenne neki. Huszonévesen még nem szokott ebbe az életmódba. Olyan is van, akinek a gyerekkel fel kellene adni azt, amit a karrierjében eddig elért és huszonkevés évesen ez még kisebb áldozat, mint 10+ év munkatapasztalattal. Aztán van, aki 40 felé közeledve dönt úgy, hogy mégiscsak szeretne.
2022. dec. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!