Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik bérből és fizetésből...

Akik bérből és fizetésből élnek, nem félnek hogy fogják felnevelni a gyereküket /gyerekeiket, ha beüt a gebasz?

Figyelt kérdés

Elsősorban azok véleményére lennék kíváncsi, ahol nincs nagyszülői vagy komolyabb családi segítség vagy komolyabb megtakarítás. Két átlag fizetés mellett, ha bármi kozbejon vagy nagyobb kiadás (gondolok itt arra, ha a gyerek álom egyetemén csak fizetős hely van pl, vagy külföldre szeretne menni tanulni), hogy oldjátok meg. Ti ettől nem tartotok? Nem vagyunk gazdagok, átlagosan élünk, azért megengedhetjük magunknak a nyaralást, maganorvost, ha szükséges. De egy gyereknél már 3 ember igényeit kell szem előtt tartani. Sajnos családi segítségre később sem számíthatunk, a fizetesünk nem kiemelkedő de egész jó.

Ti hogy életetek meg a gyerekvalllalas előtti pénzügyi bizonytalanságot?



2022. dec. 30. 20:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Lehet h rosszul fogalmaztam. A "gebasz" alatt a nagyobb kiadást is értem. Remélem, érthető a kérdésem lényege 🙂
2022. dec. 30. 20:21
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Mindig megfogod oldani sztem..

Deha már a tanulmányokra elkezdtek félretenni ami ugy milliok is lehetnek akkor azon már nem kell aggódni.Rögtönözni ugyse tudsz ha te is átlagos vagy,nem lesz 1.5 milliód az első félévre. Nyilván csak akkor megy olyan helyre tanulni ha meg engedhetitek magatoknak.

Én nem tartok ilyentöl egyébként.

2022. dec. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Azért legyünk azzal tisztában, hogy egy ember, aki egyetemre megy, az már fel tudja dolgozni, hogy anyu-apu nem tudja befizetni a Harvardra vagy a Sorbonne-ra.


Ez csak az én véleményem, de én már totál elfogadtam, hogy az én leendő gyerekeimet nem fogom yachtos nyaralásra vinni és nem fogok neki Central Parkra néző egyetemista kecót venni.

Nekem nem az a pénzügyi bizonytalanság, hogy nem Yale-diplomás lesz a gyerekem, ez annyira kicsi dolog.

2022. dec. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2-ik,itt nem csak az egyetemről van szó, ez csak egy példa volt. Mondhattam volna azt is, ha vamelyikünkkel történik bármi, rögtön csak 1 fizu lesz, ami minimalis családi segítség nélkül elég necces, hiába tűnik úgy h most "jól állunk"
2022. dec. 30. 20:37
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Ezért kell tudatosan vállalni gyereket és a pénzügyeket is tudatosan kezelni.

"Bérből és fizetésből" is lehet előrelátóan cselekedni.

Pl: biztosítást kötni legalább a főkeresőre, egészségpénztárt/önp-t fizetni, ami pl: térít tp, munkanélküliség esetén is.

2022. dec. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Igen lakásbiztosításba életbiztosítás ilyesmi...
2022. dec. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem..


Eddig is mindent megoldottunj..eddig is tettünk félre..


Átlagfuzetèsbôl èlünk nem nagylábon, de nincs”hòvègi mit fôzzek”, vagy “jujjj jöhetne a fizu” sem.

Vagy ha nagyobb javítàs van a kocsikon, ki tudjuk fizetni ( most az egyik 200+ mûszaki volt, a màsik 150 , plusz elôtte hónapban az egyiknek kötelezô bizti, utàna hónapban a màsiknak )

2022. dec. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
73%

Nekünk nagy segítség, hogy energiaszolgáltatónál dolgozom, és így ingyenes az áram.

Húst ritkán veszünk, mert sok éve van horgász és vadászengedélyem, és erdő és tó is itt van 30 percnyire.

2022. dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem, de figyelünk rá, hogy ne legyen hitelünk, legalábbis ne durva, saját lakásunk, autónk legyen, stabil állásunk, havi szinten legyen megtakarításunk. Van több takarékszámlánk, Fundamentánk.

Aki nem tud a fizujából félretenni, az úgy gondolom, hogy ne vállaljon gyereket, mert elég 2 hét táppénz, egy kör a patikában és éhenhal. Hosszútávon kell gondolkodni.

Az egyetem, a legtöbb ismerősöm már gimiben dolgozott nyaranta, egyetemen is sokan dolgoztunk. Én diákhiteles voltam, ahogy tudtam végtörlesztettem, de van ismerősöm, aki egy szenzont takarított kint Olaszországban, és abból fizette vissza. Mindenki kiveszi a részét idővel.

2022. dec. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!