Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mernek sokan megtakarítás...

Hogy mernek sokan megtakarítás/félretett pénz nélkül gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Mostanában több kérdésnél olvastam olyan kommentet, miszerint kb. felesleges erre gyűjteni, nekik is nulla forintjuk volt, semmi megtakarításik vagy ilyen 1-200 ezer forint borítékban.


Én nem értem, az ilyen embereknek sosem volt még váratlan kiadása, vagy nem félnek semmitől?


Nem azt mondom, hogy 3-4-5 milliónak kell a számlán csücsülnie a gyerekvállaláshoz, de totál nulla megtakarítással mit csinál egy család, mikor extra kiadások jönnek?


Nekünk pl. most romlott el a kocsink, 110 ezer forint volt a javítás. De tönkremehet a mosógép, hűtő is, vagy eltörhet mondjuk apuka lába, ami miatt kiesik a munkahelyről és csak táppénzt kap hetekig vagy kiderülhet, hogy a babának fejlesztésre van szüksége, és 1 év a várólista államiban.


Vagy bármi, értitek, ilyen az élet, mindig vannak váratlan kiadások, amelyek nem 20-30 ezrer tesznek ki, esetleg egy rossz időszakban egymás után jön minden, először a hűtő döglik be, aztán pont szemüveget kéne csináltatni a gyereknek, és közben még valami gyógyszer is kell, mert valami megbetegszik a családban. Ne adj Isten, még ennél is nagyobb kiadás jön, pl. a gázkazánt kell lecserélni 500 ezerért vagy a kettőstőmegűt a kocsiban 300 ezerért.


Szóval nem értem, aki nem tesz félre semmit, az honnan vesz elő 3-4-500 ezer forintot, ha kell, vagy hogy nem tart az ilyen kiadásoktól nulla megtakarítással?



2023. jan. 1. 15:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Bovsi, ha valakinek tyúkszemre lépek, de ôk lesznek azok, akiknèl ha beüt q krach kèregetnek facen..vagy sírnak, hogy nincs karàcsonyi ajàndèkra..
2023. jan. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Újév napján tényleg ezen merengsz? :D Te ne így tedd, ennyi. Mindenkinek van választási lehetősége, dönts máshogy.
2023. jan. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Mindig megoldottuk, a fiamnak az ovija, fejlesztő, annyiba került mint a fizetésem.

Volt fogszabájzójuk.

Sosem kéregettünk, anyósék segítettek vész esetben. Mostmár mi segítünk nekik.

2023. jan. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%
Erre van a kölcsön a nagyszülőktől, testvértől, havertól vagy a cofidistől meg társaitól. "Majd csak lesz valahogy"
2023. jan. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"Mindig megoldottuk"


De hogy lehet ezt megoldani hosszútávon, ha X összeged van és neked 2X kell?

2023. jan. 1. 15:19
 6/20 anonim ***** válasza:
57%

Mi hitelfelvétel után, csontra nullazott bankszámlákkal vállaltunk gyereket. Tudtuk hogy simán megoldjuk. Meg is oldottuk.


A megtakarítás illúzió, hosszútávú tervek kellenek és piacképes szakma.

2023. jan. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk volt bőven tartalék, de ha nem lett volna és kell mégis, akkor 1 évet vagy legalább egy felet kihúzunk valahogy, akár hitelből, és ha kell, utána bármikor visszamehetek dolgozni, piacképes a szakmám. Viszont a babát elég hirtelen kellett bevállalnunk, mert fölmerült, hogy később nem lehet majd egészségi okok miatt. A család is ki tudott volna segíteni, ha kell.
2023. jan. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

Nem a bankszámlán csücsülő pénz a legfontosabb, hanem hogy a havi bevételedet ne éld fel!

Úgy nem szabadna vállalni, hogy hónapról hónapra élsz és nem tudsz havi rendszerességgel félretenni.

Mert hiába van X összeged félretéve, ha a babavállalás után csak úgy jöttök ki a pénzből, hogy minden hónapot nullával zártok, akkor nincs az a félretett pénz, amit ne élnétek fel!

Egyébként 6 havi megélhetési költség az, amit értelmes megtakarításnak mondanak.

2023. jan. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
27%
Ebben az országban végtelen megtakarítással sem vállalnék gyereket…
2023. jan. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Sokat merengtem már ezen én is, mivel az egyik rokonom pont ezt csinálta. Tényleg semmijük sincsen egy petákjuk se, tele voltak adóssággal otthon laknak mindketten a pasival a szüleiknél. Mégis azt mondták lesz ami lesz alapon bevállalnak egy gyereket,a 4 hónapos kapcsolatukra. Egészségetekre gondoltam, de ide ne gyertek pelusra kunyerálni. Mivel szó szerint semmilyük sincs nem áll fenn a veszély hogy az otthonukban elromlik valami, amit javítani kell. Igényük sincs rá, csak a szaporodásra, de ahhoz aztán van.
2023. jan. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!