Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek jól csinálta az...

Szerintetek jól csinálta az apuka vagy ez túl "durva" büntetés volt?

Figyelt kérdés

Adott egy mozaik család. Apuka és annak karácsonyra náluk lévő 14 éves lánya valamint az apuka új parja és annak 3 gyermeke.

A lány egy mobilt szeretett volna karácsonyra, de a drágábbak közül, ez sajnos nem fért bele a keretbe, ezért kapott egy olcsóbbat, aminek apuka meg 2 évig fizeti a törlesztőjét. A lány oltári hisztit csapott, hogy ő nem ilyen s*art kért, bezzeg az új csaj 12 éves fia biztos sokkal jobbat kapott, ő is olyat akar... Nem fogadta el, hogy rosszul gondolja. Ezzel telt el a 26-a este.

Apuka berágott és rákérdezett, hogy látatlanban kér-e inkább olyat mint a fiúé, mire a lánya rávágta, hogy igen. Ez az új telefon a mai napon átadásra került és azóta még puskaporosabb a hangulat, mert a srác egy "butatelefont" kapott és így a lány is.

Az eredetileg a lánynak szánt telefont apuka hasznalja, a régi telefonját meg a párjának adta, mert eddig neki is régi típusú volt. Az újat akarta adni, de a párja azt nem fogadta el.

A lány anyja most dühöng, hogy át lett verve a lánya és követeli, hogy kapja meg az eredeti ajándékot, mert ez így kegyetlenség.

Szerintetek is túl durva ez a büntetés?



2023. jan. 1. 17:23
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
95%
Ez jó:)
2023. jan. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem megérdemelte, már van olyan idős, hogy bele lásson az anyagi dolgokba.

16 vagyok, egy ,,régebbi” iPhoneon van, amit idén kaptam (igazából 2 éves modell volt amikor fél éve megkaptam) és nem volt hiszti, hogy újabbat, jobbat, bármi.

Majd megtanulja, hogy a dolgoknak van értéke és becsülje meg azt, amit kap. ;)

2023. jan. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
7%
Miért nem fér bele az apuka keretébe egy jó telefon? Nem keres jól, vagy finanszírozza az új nő gyerekeinek az életét is?
2023. jan. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
14%
Ezt biztosan nem csinálta jól, de gyanítom, hogy elkövetett más hibákat is a gyerekével kapcsolatban.
2023. jan. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
69%

Apuka akkor csinálta volna jól, ha a lánynak azonnal, amikor x telefont kér elmondja, hogy Kati, erre nekem nincs anyagi keretem, Y-t tudok neked venni, vagy valami mást helyette.

Ha valaki egy adott dologr vágyik, akkor egy hasonlónak nem fog örülni. Egy Nike Air Max nem azonos egy kínais cipővel, egy Gucci parfum egy DM-es body mist-tel, egy Xiaomi egy iPhone-nal. Lehet tökéletes az a telefon, amit apuka vett, de a gyerek nem arra vágyott. Ha megkerdezem valakitől, mit szeretne adott alkalomra, akkor vagy megadott a max keretet, amit rá tudok szánni, vagy ha ezt nem tettem meg, akkor azonnal, amikor kimondja, hogy x dolgot szeretne elmondom, nekem az nem fér bele, csak y.

2023. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
69%

Őszintén, én elhiszem, hogy a lány csalódott volt. Kért valamit, vágyott valamire, erre kapott egy teljesen más milyet.


Nem csinálta jól apuka, ez ilyen felesleges erőfitogtatás csak, meg a "hogy szívassuk meg a gyereket" történet következő része. El nem hiszem, hogy vannak még emberek 'butatelefonnal'... Vagy, hogy van gyerek, aki ilyenre vágyna, főleg karácsonykor.


Lehetett volna mondani a lánynak MÉG KARÁCSONY ELŐTT, hogy a vágyott telefonra nincs pénz, de van rá X keret, nézelődjön azon belül, hátha talál olyat, ami tetszik. Vagy akár használtan nézni olyat, amit szeretne. Vagy odaadni neki a pénzt, ami van telefonra, hogy gyűjtsön hozzá, kérjen mindenkitől pénzt karácsonyra és úgy meg tudja magának venni a vágyott darabot.

2023. jan. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
95%
"ezért kapott egy olcsóbbat, aminek apuka meg 2 évig fizeti a törlesztőjét"-valószínűleg nem gazdag családról van szó, amivel feltételezem, a lány is tisztában volt.
2023. jan. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
81%

szerintem jó lecke volt


De mondjuk én nem vettem volna meg a butatelefont.. csak megmutattam volna. A12 évessel hogy akkor “valóban ezt kéred ebebn a színben?”


A történetben nyílván az apuka és az anyuka is erősen hibázott, amikor ennyire anyagiasra neveltèk a gyereket.


De az anyuka hisztije utàn nem is csodàlkozom.


Ehhhh

Eztàr megette a fene

2023. jan. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
66%

Az apa egójának biztos jót tett, hogy szerinte frappánsan visszavágott.

Lehet azon vitázni, hogy milyen a tinilány értékrendje, de egyébként most ez a megoldás mit segített? Ezáltal a lány észbekap? Tanul az esetből?

Nyilvánvalóan nem, legalábbis azt biztos nem, amit az apja gondol, szóval, mint nevelési mód, kudarc.


Ellenben le lehetett szűrni, hogy a lányban régóta ott lehet sérelemként, hogy az apjával élő 3 gyerek nyilvánvalóan többet lehet az ő szülőjével, mint ő maga, pedig azok csak a párja gyerekei. Ennek a sérelmének adott hangot, aztán az apuka által kiötlött leckéztetés még tovább fokozza ezt.

Szóval a problémát a rendes átbeszélés helyett sikerült elmélyíteni. Apuka megveregetheti a saját vállát, illetve az apuka párja is (aki sejtésem szerint a kérdést kiírta).

2023. jan. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ez a dolog nem csak a telefonról szólt. Adott egy kamasz lány, ez egy egyébként is nehéz korszak, akkor is, ha az ember rendes családban nő fel. Ilyenkor az érzelmek sokszorosára nőnek, és korábbi sérelmek is előjönnek. Valószínűleg a lány korábban is azt érezte, hogy az apjának új családja lett, velük van többet, az ő életükben van jelen, neki kevesebb jut. Most előtörtek az érzelmei, és a telefonos hisztivel fejezte ki: én miért érdemlek kevesebbet?
2023. jan. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!