Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi időt várnál új munkahel...

Mennyi időt várnál új munkahely esetén a gyermekvállalással?

Figyelt kérdés
Kaptam egy nagyon jó álláslehetőséget abból a szempontból,hogy nagyon közel van hozzám és kb nyugdíjas állás lenne számomra. Pici faluban élünk ehhez képest elég jól fizető állás is a borsodi fizetésekhez képest. Most kezdtem el dolgozni, viszont már aktuális lenne a párommal a gyermekvállalás. 27 éves vagyok, októberben fogom tölteni a 28-at. Nem tudom mennyi idő lenne mire sikerülne megfoganni a babának de az is lehet évekbe fog telni. Viszont ha valami oknál fogva olyan szerencsés helyzetben leszek,hogy már az első hónapokban sikerül akkor bukom a munkahelyem és ellátást sem fogok kapni ha kirúgnak ahogy kiderül. Te hogyan döntenél? Mennyit várnál? Mondjuk ha nyárig dolgoznék és utána sikerülne teherbe esni akkor talán lenne rá esélyem,hogy nem küldenek el?

2023. jan. 3. 19:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
47%

1 év után kezdenék neki.


27 múltam, amikor engem tudom jogilag nem àllja meg a helyét, de annyit kértek, hogy 3 èvet dolgozzak le.



Végül 3 èv 3 hónap után jöttem el csedre èpp a 31. Szülinapomon.

Álltam a szavam, nekem így volt korrekt.

2023. jan. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
73%

Hasonló helyzetben voltam.

Csak ezt megfejelve, hogy kiderült, endometriozisom van és talán nem is lehet természetes úton /műtét nélkül gyerekem.


Mi fél évet vártunk ezért, eredetileg kb most januártól terveztem volna csak a próbálkozást. Ha most össze is jön a 2. hónap próbálkozás után (7 hónap után), akkor is több mint 1 éve leszek már itt, mire szülni megyek. (Ha minden rendben lesz)

Elmondani is csak 3-4 hónap múlva tervezem, tehát már kb 11 hónapja leszek már itt ha legkorábban bejelentem is.


Ne parázz. Én minimum fél évet akartam várni, úgy voltam vele, ki tudja mennyi idő után sikerül a baba, lehet 1-2 hónap, lehet 1-2 vagy több év is..

2023. jan. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
88%

11. Vagyok


Mondjuk îgy utólag könnyen mondok akàrmit is.


Az első gyerek 3. Hónapban sikerült.


A 2. Az 1 hónap alatt ( nem tudni hogy volt a ciklusom, mert szoptattam, de kb 30 védekezésmentes nap után teszteltem pozitívat)


3.

Az első ciklusban ikrek lettek. 16 nappal azután, hogy eldöntöttük, hogy legyen 3. pozitív lett a teszt, pedig így azért màr jócskán 30 felett vagyok.

2023. jan. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
51%

12 vagyok:

Köszi a lepontozást, 2x gondoltam meg válaszoljak-e a gyiken bármire is komolyan.


Leírtam a választ a kérdésre, ilyen helyzetben én hogy döntöttem, és miért, erre maris le van húzva 38%-ra, pedig normális és értelmes válasz volt. Kár volt az energiáért, itt tényleg csak trollkodni érdemes.

2023. jan. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
41%

Fél évet dolgoznék, utána úgyis próbálkozás+első trimeszter, optimális esetben. Mondjuk úgy, hogy egy évet "illik" ledolgoznia összességében, akár terhesen is. Szerintem a munkáltató annál már nem húzza jobban a száját, mint bármikor máskor.


Ami gáz, a próbaidő alatt és közvetlenül próbaidő után bejelentett terhesség. A jog ugyan véd, de hogy nyugdíjas állás nehezen lesz, az tuti, főleg ha azonnal eltűnik a kismama táppénzen. Annál hosszabb távon érdemes gondolkodni.

2023. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
27%

Ooo

Én felpontoztalak (78%)


Nem is értem..


“Mennyi időt várnál?”


Ezen mit lehet lepontozni?.

11, 13

2023. jan. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
74%

16, köszi:)

Elengedtem már. Lehet a matekot nem értették.


Minden esetre én tartom a fél évet a belevágásba, hiszen normál esetben így is meglesz az a kicsivel több mint 1 év munkaviszony (egyébként is nyugdíjas munkát írt…, tehát nem hiszem h pl 1-2 év lenne a teljes betanulás. nálam ez is komplexebb, de én nem tagadom hogy előbbre teszem a családot a munkahelynél)


És plusz költségbe sem kerül a cégnek, hogy xarul érezze magát valaki. Igazából a munkáltató 1 és 3 év után is pont ugyanannyira nem fog örülni, hogy újat kell keresni, de ez benne van a pakliban.

Az új helyemen is mondtak fel 6 hónap után is, az talán vmivel rosszabbul érinti őket.

2023. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
72%

A próbaidőt mindenképpen jó lenne kivárni, mert az alatt a terhesség esetén sem biztos, hogy megmarad az állásod. Én a helyedben akár 1-2 évet is várnék, hogy ne legyen olyan szájíze a történetnek, hogy jöttél, aztán egyből elmentél babázni. Később nem hátrány, ha a munkaadó és a munkatársak pozitívan állnak hozzád, főleg egy kisebb közösségben.

Ami bonyolítja a képletet, hogy a baba nem rendelésre jön, érthető, ha nem akartok éveket várni a próbálkozás elkezdésével. A másik, hogy határozott idejű szerződésnél ugyan pattoghat az ember, ha a terhesség alatt jár le és nem hosszabbítanak, de ki az, aki terhesen még pereskedni is akar. Jó, korrekt munkaadó hosszabbít, ha már bizonyítottál. Ebből a szempontból is jobb a határozatlan szerződés (na meg akkor is, ha egyből jön a kistesó, mert lejárt határozottnál olyankor csak a GYES jár).

2023. jan. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Kedves 12-es, nekem pcost állapított meg az orvos és endrometriózis gyanút szóval én is ezért írtam,hogy nem tudni mikor fog sikerülni de az orvos azt mondta ne parázzak rá
2023. jan. 4. 09:57
 20/21 A kérdező kommentje:
A munkahely egy bölcsőde, én már amúgy is a faluban dolgoztam. ( Ez egy pici nógrádi település és csak roma lakossága van tehát nehezen fogadnak be új embereket azthiszem az itt élők) Magyarországon nagyon sok új bölcsőde nyílt és nyílik is és nekem sikerült most megkapjak egy állást, jövő decemberben lesz meg az államvizsgám is tehát a fizetésem még jobb lesz. Ez valakinek amúgy nem sok pénz de a bölcsődei bértábla sokkal kedvezőbb,mint pl az óvodai. Tény,hogy roma gyermekek mindig lesznek, és én már megszoktam őket és ez a jövő kb itt ezekben a leginkább roma lakta településeken. Van ismerősöm borsodban él, ugyanilyen a helyzet. Erre kérlek ne válaszoljatok, dolgoznom kell nekem is és ha nincs magyar gyerek akkor nincs. A párom jól keres, tehát a pénz miatt sem félek. Viszont igen, én is szeretnék egy évet ledolgozni ha lehet, és a diplomát is megvárni de közben rettegek attól,hogy soha nem lehet majd gyermekem
2023. jan. 4. 10:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!