Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Utazást gyerekekkel ti lemonda...

Utazást gyerekekkel ti lemondanátok kizárólag azért, mert sűrű köd van és ónos eső esik? Vagy ettől még el mertek indulni, autóval?

Figyelt kérdés

Igazából elméleti kérdés, de van valós történeten alapul. Ismerősi körben - tavaly - egy kétgyerekes család eljött a rokonokhoz, nagyszülőkhöz ünnepelni, családi rendezvényre, úgy volt eredetileg, hogy egy éjszakát alszanak csak náluk, de végül éjjel ónos eső esett, ezáltal "ottragadtak", még plusz 2 vagy 3 éjszakára, mert a szülők a gyerekekkel féltek hazamenni.


Nálunk meg jópár éve azért halasztódott egy rokon látogatás, mert sűrű köd volt az úton.


Kérdésem: Ti is lemondanátok az adott programot, vagy utazást ilyen esetben? Vagy az útviszonyok/időjárási viszonyok nem lehet indok? Kinek mi a véleménye? Mennyire féltek a balesettől? Illetve milyen okok szólnának még ellene?



2023. jan. 19. 14:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
85%
Ködben gyűlölök menni utaskent is és páromat se szeretem mikor így kell vezetnie. Ha nem halaszthatatlan a dolog, gyerekkel 100% hogy sehova. Onosban főleg. Ez van, a biztonságunk fontosabb.
2023. jan. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
74%
Mi egy hallásvizsgálatot mondtunk le 3 hetesen és egy csípőszűrést 11 hetesen,a szar útviszonyok miatt.
2023. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
30%
12-es, irónia, ugye?
2023. jan. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem mer elindulni emiatt az tényleg ne induljon el. Felelős döntés.
2023. jan. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
87%
14 úgy írsz az ónos esőről,mintha akkor a sofőrön múlna,hogy csúszik-e.Vagy egy olyan ködben,amikor 2 métert se látsz,minek menni,ha nem muszáj? Magad,a gyereked és más testi éppségét kockáztatni olyanért,amit holnap,vagy a jövőhéten is lehet.Az a helyzet,hogy az a hülye,aki ilyen körülmények között egy rokonlatogatást,vagy egy barátnőzést előbbre valónak tart.Nyilván más,ha dolgozni kell menni,vagy mondjuk rendőr,mentő, tűzoltó vagy,és te mész segíteni,de rokont látogatni nem akkor kell elindulni,mikor lábon nem lehet biztonságosan megállni.Amikor annyira csúszik,hogy a saját súlyától lecsúszik az autó a domboldalról, akkor b@szhatod a rutinodat,meg hogy Schumachernek születtél.
2023. jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Jajj nem 14,hanem 13.Bocsi!
2023. jan. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
24%
Ennyi erővel a mentő se menjen ki ónos esőben, meg a tűzoltóság se....
2023. jan. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
87%

A mértékétől függ.


Volt, hogy egyedül sem indultam neki..


Kiléptem az ajtón és fenékreültem.. 3 mm jégpáncél volt mindenhol.

Autó ajtaját ki sem tudtam nyitni..

2023. jan. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
75%
Írtam,hogy az picit más.Eleve mintha a tűzoltó autó nehezebb lenne a te személyaut9dnál, illetve fel tudnak készülni pl homokszóróval,ha szükséges.Az se mindegy,hogy ott életet menteni mennek,igyekeznek ahogy tudnak,te meg Gizikéékhez mennél át pogácsázni.Mentőt egyébként láttam már pont ónos esőbe sz@rrá törni az árokba a munkahelyem előtt,pedig ha 20-sszal tudott menni, akkor sokat mondok.Simán belecsúszott az árokba,és szanaszét tört rajta minden.Pedig nekik muszáj volt menni,és biztos baj is volt,hogy késlekedtek emiatt,de ez van.Pont ti vagytok meglepődve a legjobban ha baj van,akik ennyire magabiztosak,hogy rájuk a fizika törvényei sem vonatkoznak.Ködöt is láttam már komolyat ám,az se mindig olyan egyszerű,mint ahogy itt beszéltek róla Van olyan,hogy a látótávolság pár méter,ami azt jelenti,hogy mire észreveszel egy akadályt,már mén tudsz megállni,vagy kikerülni azt.Esetleg jön egy hozzátok hasonló Fittipaldi,és előz a tejföl ködben,mert ő vagány.Nem,továbbra sem mennék se gyerekkel,se gyerek nélkül nagy ködben,vagy ónosesőben sehova ha nem muszáj.
2023. jan. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
89%
Ónos esőben gyerek nélkül se indulnék el sehova.
2023. jan. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!