Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik női név passzolna...

Melyik női név passzolna legjobban? (Nem véleményeket kérek a nevekre, csak azt, hogy melyik passzolna hangzásilag a legjobban?)

Figyelt kérdés

Virág vezetéknévhez? Nehéz dönteni sok szép név közül, melyik hangzana legjobban hozzá?

-Hanna (Tudom tucat meg elcsépelt stb...de ezeket légyszi ne írjátok, nálunk nem gond mivel nagyon tetszik ha erre jutna a választás)

-Krisztina

-Szilvia

-Csilla

-Bernadett

-Barbara

-Rita

-Kincső

-Hajnalka

-Petra

-Etelka

-Kinga

-Sára

-Júlia



2023. jan. 21. 01:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Én az alliteráló neveket szeretem, de ezek közül nálam a Hanna jöhetne csak szóba. Virág Hanna szerintem szép név.
2023. jan. 21. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Barbara
2023. jan. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

Etelka,Hajnalka,Bernadett,Szilvia,

Krisztina névvel is még jól hangzik; de ez így egyben olyan snassznak , színtelennek tűnik nekem.


Etelkát Eta-nak becézném

Hajnalkát már csakazértse hívnám Hajninak; úgyhogy Hajnal lenne a beceneve. :):) Az egyszótaggal rövidebb; és ígyis szépen hangzik, de a Hajnalt önmagában nem anyakönyveztetném soha, hivatalosan a Hajnalkát adnám, és szóval Hajnal lenne a beceneve. :):)

Bernadettet Nadi-nak, Detta-nak, Detti nek becézném

Szilvit Sziszinek, Szilvusnak becézném. De inkább Sziszi, mert hivatalosan furán hangzik, hogyha Szilvusozzák, az us-os becézések inkább szülőknek valók. :):) Esetleg max Szilu, de inkább Sziszizném. :):) Szilu nem tetszik annyira. :):)

Krisztina meg amúgy kizárólag Tina becézéssel lehet számomra király, de úgy tényleg nagyon nagy királyságos. :):) :) :):) Ja de és ha ezek közül a Krisztinát választanám elsődleges keresztnévnek, tuti, hogy adnék mellé még valami második keresztnevet, hogy színesítsem; hogy ragyogóvá tegyem ezt a nevet. Második keresztnévnek hozzá már pl a Petra is jó; az is színes; nekem pl az is "ragyogó hangzású"; de mondjuk lehet, még olyanabb kéne, még kicsit különlegesebb, ami még emel a Krisztinán. Pl Virág Krisztina Bella, Virág Krisztina Anna, Virág Krisztina Odett, Virág Krisztina Oliviána, Dalma, Rebeka, Laura, Tamara, Andrea, Dominika, Klaudia, Rubina, Roxána, Donatella, Annabella, Rozina, Olívia, Katalin, Diána,

2023. jan. 21. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
*hivatalosan helyett "hivatalos helyen"-t akartam írni. pl iskolában, tanártól fura, olyan osztálytárstól, aki nem áll hozzá közel, vagy pl első év elején már rögtön így becézgetni fura. :D:D:D Csak leírtam; mert hallottam valahol, és jól hangzik. :):)
2023. jan. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%
*első év mint pl kilencedik elején rögtön, amikor még ismerkednek egymással .
2023. jan. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Virág vezetéknév után kerülném a G, K betűvel kezdődőket, mert nehéz kimondani. Így kiesik a Krisztina, Kincső, Kinga.

A R-rel kezdődőt is kihagynám, a r-g-r halomzódás miatt nem szép, így a Ritát se adnám.

A Virág Csilláról a csillagvirág jut eszembe, ha ez nem zavar téged, akkor adható, de nekem furcsa. A Hajnalka meg önmagában egy virágnév, fura a kettő együtt.

Mivel a vezetéknévben az R és a G is elég kemény hangok, én valami lágyabbat választanék, nem a Bernadett, Barbara, Petra neveket.

A Sárát is kihagynám, ilyen növényes vezetéknév mellett aki kertészkedik, annak a sár ugrik be róla.

Ezeket kizárva maradt a Hanna, Szilvia, Etelka, Júlia, mind jól hangzanak, hangzásra nekem a Virág Hanna és Virág Júlia tetszik legjobban. Szubjektív véleményem szerint a 2 szótagú vezetéknévhez a 3 szótagú keresztnév hangzik szépen, ezért a Júliára voksolnék, de a másik három is szép.

2023. jan. 21. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Bernadett. Virág Bernadett hangzik legszebben
2023. jan. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Bernadettet mondom
2023. jan. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hangzásra a Virág Júlia tetszik legjobban
2023. jan. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Virág Bernadett hangzik a legszebben ezek közül szerintem. Dettinek becézném.

De valamiért úgy érzem nektek a Hanna a befutó.

2023. jan. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!