Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás kapcsán lenne...

Gyerekvállalás kapcsán lenne pár kérdésem. Kifejthetem lentebb?

Figyelt kérdés

Leendő apukaként fordulok hozzátok.

Hogy is mondjam.. én már nagyon várom azt, hogy legyen gyerekünk és szeretném páromat mindenben segíteni.


Mi az ami már sok? Mi az, amire sokan vagytatok volna, de nem kaptátok meg?

Előre berendezni tényleg nem lehet a szobát?

Már kinéztem az autós biztonsági ülést is a kisgyereknek. Ezt sem szabad előre?

A vizsgálatokra elkísérjem páromat, avagy ne? Egyáltalán elkísérhetem? Vagy van egyáltalán keresni valóm ott?


Egy eléggé aggódó típus vagyok, igyekszem nem túlzásba vinni, ezért szoktam felállítani magamnak, hogy hol a határ.


2023. jan. 21. 23:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi jelenleg pont a másik végletet képviseljük..

A babakocsit 21 hetes koromban vettük meg, aztán kiderült, hogy külföldre költözünk, 31 hetes voltam, mikor ide jöttünk. Tegnap kezdtük el kifesteni a babaszobát, ma lesz lerakva a padló. (Ma vagyok 36+4) A bútort meg múlthéten vettük meg.


Ha nem költöztünk volna el, akkor is kb. a 30. hétre készültünk volna el mindennel. Pedig nem vagyunk babonásak, egyszerűen csak így jött ki a lépés.


Szerintem is aranyos, hogy ennyire készülsz, de azért a helyetekben megvárnám, hogy egyáltalán várandós-e a párod, és az első 12 hétben nem vennék nagyobb dolgokat, maximum 1-1 ruhadarabot.

2023. jan. 22. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 NTBS ***** válasza:
Ezt a pároddal kell megbeszélni.
2023. jan. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem amit még tehetsz, és a babakocsinál feltehetően hasznosabb és a feleséged jobban fog neki örülni, ha olvasol a témában.


Mi kaptunk egy 600 oldalas könyvet a várandósságról, meg az első évről is, és olyan dolgokat amiket én tudok és azt hittem a férjem is tudja, neki teljesen nagy újdonság volt.


Amúgy nagyon még ne éld még bele magad szerintem, mert ilyenkor még nagyon bizonytalan, hogy megmarad-e a baba. Azt olvastam, hogy a 3-4. héten (menzesz előtt) 70-80% a vetélés esélye, és sajnos még az utána következő 1-2 hétben is 20% körüli. Ha az orvos megállapította a terhességet és van szívhang, akkor kb. onnantól 5%, aztán a 12. héttől van 1% alatt.

2023. jan. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
61%

Az autós ülés gyártástól számítva 5 év múlva kuka. Az üzletekben 1-2 éves gyártású termékek vannak.

Így vedd meg előre, hogy még azt se tudod, hogy terhes! ;)

2023. jan. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha még nem biztos a terhesség addig tényleg nem kéne semmit se venni. Az első trimeszterben van a legnagyobb esélye a vetélésre, illetve ha kiderül hogy beteg a pici és ti nem akarjátok megtartani akkor is felesleges.

Mi is csak 14 hét után kezdtük el a drágább dolgokat meg venni.

Vizsgálatra ha engedik bemehetsz.

Nálunk az sztk-ba nem jöhetett be a párom de a genetikain bejohetett, illetve majdnem minden vérvételre elkisért.

2023. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
42%
Leendő apukaként, én is nagyon várom azt, hogy legyen gyerekünk és szeretném páromat mindenben segíteni. Azonban, azt meg kell jegyeznem, hogy bizonyos esetekben, a gyerekvállalási folyamatban, a túlzott aggodalom és a részletesség túlzásba vitele kontraproduktív lehet. Előre berendezni a gyerek szobáját, illetve megvásárolni az autós biztonsági ülést, a gyermek megérkezésének időpontjától függetlenül, talán túl korai lenne. Viszont, a vizsgálatokra elkísérni párodat és segíteni neki, valószínűleg hasznos lenne, hiszen a támogatás fontos a leendő anya számára. Azonban, fontos, hogy ne menjünk túlzásba azzal, hogy részesei legyünk minden részletnek, és hogy megtaláljuk az egyensúlyt az aggodalmunk és a támogatásunk között.
2023. jan. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!