Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Korai fejlesztéshez jó könyv?

Korai fejlesztéshez jó könyv?

Figyelt kérdés
Voltunk több vizsgálaton, de mindenki csak tovább küld. Fejlesztővel nem működik együtt a 2.5 évesem. Tudtok ajánlani szenzoros, esetlegesen autista gyermeknek valót? Sarlós Erzsébetet valaki olvasott/hadznált? Egyéb jó ötletes, mozgatós könyv, értelmi szint növeléses, beszédindítós? Tsmt, dszit, Katona,Pető, masszázs valami könyves kipróbálós dolog? Ötletek? Neurológus,gyógypedagógus sem mer semmi konkrétat mondani, mert rengeteg dolog közrejátszik. Nem sorolom, elegem van a várjunk meg a kevert specifikus, meg a majd kiderül 5 évesen mennyire szellemi fogyatékos dolgokból. Tenni szeretnék valamit. Magán úton is viszem korai fejlesztőhöz, de végig sír,nem akarja, csak futna el a világból, vagy ugrál egyhuzamban, ha rá akarjuk szedni valamire oda se bagóz, ha odavosszük sír.

2023. jan. 23. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog segíteni semmit a könyv. Nekem van rengeteg, de nem működik, főleg nem 3 év alatt. Irassatok ki egy otthoni tsmt feladatsort és kétnaponta csináljátok végig. Lanyomnal ettől indult be a beszéd, 3 éves kora után kezdett beszélni. Nem kell csoportba járni, vagy gyogytornaszhoz. Amivel még jót tehetsz az a játszótér, játszóház, olyan kell ahol sok eszköz van (hinta, csúszda, mászó alagutak, tölcsér, stb. ), ettől fejlődik a gondolkodása is. Beszédhez jó könyv a látogatás a beszéd birodalmába. De amíg nem képes a beszédre, amíg a tornával nem érik meg az agya rá, addig nem fog használni a könyv. Mondokazas, mese, amiket ajánlanak annak jó, akivel minden oké. Lányom 5 és fél éves egy verssort is nehezen tanul meg a mai napig, hiába mondokaztam neki évekig nem beszélt tőle jobban. Tsmt és rengeteg mozgás, ezeket tudom ajánlani. Mi rengeteg helyre jártunk, drága volt és sokszor semmi haszna. Beszedinditas, dszit pl. egyáltalán nem hatott. De a pénzt azt mindenhol szeretik és mivel nem sok tapasztalata van a szülőnek, könnyen le tudnak húzni.
2023. jan. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Mondóka, mese olvasás játék ezerrel megy. Van nagylabdánk, billenőnk, bilibo, fészekhinta, alagút, ... Na szóval van minden! Ayres-re járunk, de nem akar semmit, itthon még hagyján, de ott. Visít.

Tsmt jó ötletnek tűnik, csak érdekes hogy mindenki azt mondja hogy annyira kötött, hogy nem csinálja a gyerek. Szabad levegő meg olyan, hogy addig sír míg rajta van a sapka, és ilyen hidegben mit tehetnék.

2023. jan. 24. 14:13
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja abból a könyvből mondegyik megvan. 5 db. Imádja, mutatja, lapozza, amik vannak feladatok nagyrészt át is beszélgetjük, de csak 2 betűt rak össze és ott leragadt több mint fél éve. Pl. tá-távcső me-messzire látunk vele ugye? Gombás és krétás meséket kívülről tudja, ahol nem van ott oldalra rázza a fejét hogy most az jön.
2023. jan. 24. 14:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt, emiatt írtam, hogy ha agyilag nem fejlett a beszédhez, addig nem fog beszélni. Ezért nem értem a beszedinditas értelmét. Kb. 1 évig jártunk rá, a logopédus utánozta neki az állatokat és mondta a szavakat, a lányom pedig minden szóból az első betűt, vagy szotagot tudta kiejteni. Semmi értelme nem volt, ettől nem tud megtanulni beszélni, mert nem képes rá. A tsmt előtt semmilyen eredményt nem értünk el. Szerintem az, hogy kötött a feladatok sorrendje nem zavarta. Viszont több tsmt terapeutanal is voltunk, mert van aki igazi hajcsár nem figyeli az igényeket. Szerencsére találtunk egy jót, ő úgy állította össze a feladatsort, hogy szeresse csinálni. Az én gyerekem se csinálta meg 2 és fél éves kora előtt, ki kell várni, de bizonyos kor után már lehet velük beszélni és ha jó a feladatsor akkor nem egy kínszenvedés. A lányom már várta, hogy mikor tornazunk.
2023. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megvettem a Sarlôs Erzsébet könyvet. Nekem nagyon tetszik. Masszázstól kezdve tornáztatás és majd tornázás, mondókák, ötletek, tesztek, videó ajánló, játék ötletek, mi-mire hat ... Kb. 1 hete csináljuk, plussz amit fejlesztőben is javasoltak hintázás oldalra,körbe stb. Nagyon tetszik neki, utána megnyugszik, jobban eszik, jobban alszik, hogy ez vagy nem ... Jobban kifejezi mit szeretne, nem üvöltve ébred, hanem nevetve. 😊
2023. febr. 8. 11:54
 6/7 Noncs30 válasza:

Kedves Kèrdező!

Èrdeklődnèk, hogy folytattátok e a Sarlós programot? Ha igen milyen eredmènyt hozott Nektek?

dec. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Áttértünk másra, de visszatérek hozzá, mert a mostani nem elég.
dec. 8. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!