Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek hasonló színű haja...

Akinek hasonló színű haja volt kiskorában vagy a gyerekenek volt ilyesmi, mennyire maradt ilyen a színe? Sötétedett, vilagosodott?

Figyelt kérdés

Apuka, nagybácsi, nagypapa vörös hajú nalunk. Nekem barna.


[link]



2023. jan. 28. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
Ez semmi extra. Nagyon gyakori szín.
2023. jan. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam különlegesnek, arra vagyok kíváncsi kinek mennyire változott. Azt is tudom, hogy az nem jelent semmit, csak érdekelnek a tapasztalatok ezzel kapcsolatban.
2023. jan. 28. 18:23
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
38 vagyok, sose festettem a hajam, mégis voltam már fekete (azzal születtem), utána aranyszőke, világosbarna, vörösesbarna (gesztenyebarna) és most sötétbarna.... Ennyit erről.
2023. jan. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Fiamnak islyesmi volt 2-3 évesen még, fényben vörösesen csillogott. Most 10, barna a haja, ha nagyon nézem direkt napfényben picit látszik a vöröses fény, de már nem annyira, mint kicsinek.
2023. jan. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Bátyámnak hasonló haja volt kiskori képeken, nekünk anyukánk vörös. A vöröses fény megmaradt, de sötétedett a haja, bár ennél világosabb volt.

Általában a világos hajúak sötétedni, a sötétebb hajúak világosodni szoktak. Egyedül a szénfekete haj nem változik.

Szerintem a gyerek haja nyáron világosodni fog, de alapból besötétedik idővel majd. A vörös pigment/fény biztos megmarad, de csak napsütésben vagy fényben fog látszani.

2023. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Nekem ilyesmi hajam volt gyerekként, fokozatosan sötétedett. Most már barna és napsütésnél látszik, hogy van egy vöröses fénye, de amúgy egyértelműen barna. Ehhez egészen hasonló: [link]

Ami persze nem jelenti, hogy a gyerekednek is barna lesz végül a haja, lehet marad vörös, de esély van rá.

2023. jan. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Lányom alig 2, de már a harmadik hajszínén is "túl van". Ez is köztük volt. Ez volt a második a születési után. Most sötétbarna.
2023. jan. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
5, mindkét gyerekem koromfekete hajjal született, akárcsak én. A nagy most sötétbarna, a kicsi tejfölszőke. Kopaszok sose voltak, fokozatosan lettek feketéből vilagos hajúak (fokozatosan hullt ki az első), a nagy pedig azóta újra bebarnult.
2023. jan. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem is kislány koromban ilyen vöröses beütésű, barna hajam volt, mint ennek a kislánynak, sima sötétbarna lett később.

A húgom, a családban egyedüliként, szőke volt kicsin, később is szőkésbarna. Már kb. 18 éves korától festeti, így nem tudom, milyen lenne felnőttként, de a mi sötétbarnánknál tuti világosabb.

2023. jan. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%

Ez be fog sötétedni, nyoma sem marad majd a vörösnek, sötétbarna haja lesz.


Az enyém sötétvörös(ennél vörösebb), kicsinek is sötétvörös volt, talán nagyon picit világosabb, de szerintem csak a képek készültek napfényben/megvilágítva.


A lányom haja olyan eperszőke volt(ha rásütött a fény), szőkésbarnába keveredett egy kevés vörös, mint nálatok a barnába, rezesen. Kb 5-6 évesen a maradék vörös is eltűnt belőle, szőkésbarna a haja, már fényben sem csillan benne semmilyen vörös árnyalat. Kicsit sajnálom.


Vörös hajnál az árnyalat állandó, aztán olyan 30 felé kezd kikopni belőle a vörös, ha sötét volt korábban. Ha világos, akkor az életében végig ugyanolyan világos vörös.


Ha csak vörösesbeütése van a hajának(mint nálatok), el fog tűnni, vagy csak erős napfényben fog látszani aprócskát. És de, az ilyesmi ritka.

2023. jan. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!