Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kétségek gyerekvállalással...

Kétségek gyerekvállalással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Féltetek mielőtt belevágtatok a gyerek projektbe, hogy vajon elég jók lesztek-e, szülőként a legjobbat fogjátok-e tudni nyújtani, és nem utolsó sorban lesz-e elegendő anyagi elsősorban forrás hosszú távon hogy megfelelően el tudjátok tartani és nevelni a gyereket?

Személy szerint elég szegényesen nőttem fel, sokszor nélkülöztünk, és igaz hogy van egy kialakult relatív stabil egzisztenciám, de mindig bennem van a félsz a gyermekkorom miatt hogy nem fogom tudni eltartani őt.


2023. jan. 29. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem tudod a múltat feldolgozni kérj pszichológus segítséget, ez nem szégyen.

Amugy, nem voltak kétségeim, akkor öntöttel az ur isten mi lesz biztos, hogy ezt akartam ?? Mikor pozitív lett a teszt, meg volt még egy ilyen érzés mikor megszületett de mindkettő “hamar” elmúlt.

2023. jan. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek miatt nem. Illetve tudom, hogy kettőt még én is el tudnék tartani, három meg már úgy is necces, ha nem történik semmi tragédia velünk. Én inkább attól féltem, hogy nem lesz segítségem, mert a munkára hivatkozva a párom majd vagy eleve nem is jön, vagy a stratégiai hozzánemértés védelmező burkába vonva áll hozzá mindenhez, más meg nem tud jönni, idegent nem fogadok. És így is lett.

Eleinte amiatt is aggódtam, hogy jó szülő vagyok-e meg jól nevelem-e őket, de aztán ezt a részét már csak időhiány miatt el is engedtem, és csak csinálom a dolgokat, ahogy egyébként is csinálnám, ők meg tanulnak tőlem.

2023. jan. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem akinek lelki/felelősség oldalról nincsenek kétségei, az fel sem méri mit vállal...

Anyagi értelemben nem volt kétségem egy percig sem.

2023. jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Kétségek mindenkiben vannak szerintem, hogy milyen anyukája lesz a születendő gyermekének. Aztán amikor megszületik, végképp tele vagyunk ketseggel. De részemről az anyagi részben nem volt. Ha lett volna, nem vállalok gyereket, ilyen egyszerű. Én is nelkuloztem gyerekkoromban, minden fillér ki volt számolva, neki nem ezt akartam.
2023. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Anyagi értelemben aggódtam, de tudtam, hogy hamarosan előrébb tudunk jutni (a férjem és az én munkámban is jó előrelépési kilátásaink voltak).

Magától a gyerekvállalástól nem féltem, nyilván izgatott voltam, kétségeim is támadtak időről időre, de azok el is szálltak, maximálisan megbíztam a férjemben, ismertem magam annyira, hogy tudjam, miben kell erősítenem a személyiségem (persze a gyerekek születésével a személyiségem újabb és újabb aspektusával ismerkedtem meg).

Szval Összességében azt éreztem, hogy jó szülők leszünk, minden erőkkel azon leszünk, hogy a kisfiunknak mindent meg tudjunk adni, legfőképpen a család biztonságát. Azóta már három gyerekünk van, a mai napig erre törekszünk, nem panaszkodom, igazán kétségeim sincsenek már. Az évekkel megjön a gyakorlat, az sok kétséget el is fúj.

2023. jan. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt kétségem, anyagi a mai napig sem, viszont nem gondoltam hogy ennyire nehéz meló az anyaság. Gondoltam hogy az, de hogy ennyire megterhelő fizikálisan mentálisan és lelkileg is, azt nem tudtam
2023. jan. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló kétségeim voltak. Illetve hogy mit tudnék továbbadni szülőként egy gyereknek úgy, hogy az én szüleim sem voltak szülőnek valók, amikor "besikerültem", és azután sem. Anyagilag már nem lenne probléma a gyerekvállalás. De a többi dologgal arra jutottam, hogy egy gyerek sem érdemel akkora büntetést, hogy én legyek az anyja.
2023. febr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!