Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Idősebb férfi + gyerekvállalás...

Idősebb férfi + gyerekvállalás? Hasonló helyzetben voltatok esetleg? Hogy alakult az életetek később?

Figyelt kérdés

1,5 éve vagyok vele, kicsivel több, mint 1 éve élünk együtt.

Volt már szó eljegyzésről, komoly ez közöttünk. Van közöttünk korkülönbség, de semmi hátrányát, akadályát nem látjuk, az én családom is jól fogadta, szeretik a páromat nagyon.


Viszont ő az ismerkedésünk elején mondta, hogy eddig sem akart gyereket, nem valószínű, hogy meggondolná magát. Én sem éreztem soha azt a hatalmas vágyat, hogy valaha legyen babám, a felelősség is riaszt, meg hogy onnantól kezdve még saját magamnak sem lehetnék az első. Azóta ez persze változott, rájöttem, hogy a gyereknevelést is lehet úgy csinálni, hogy az a szülőknek és a gyereknek is jó legyen, nem szégyen, ha van bébiszitter, külső segítség, akármi.

A lényeg, hogy mostanában többször volt szó arról, hogy esetleg lehetne családunk... Nem csak mi ketten, hanem kisbabával, gyerekkel. Nem most, hanem 1-2 év múlva.

Ő akkor lesz 46 éves, én pedig 25.


Kérdeztem, hogy komolyan gondolja-e, vagy azért akarja, mert úgy érzi, boldog lennék anyaként? Mondta, hogy teljesen komolyan, azóta változott ez benne, hogy együtt vagyunk, együtt élünk.


2023. jan. 30. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Én közel 40 voltam a férjem 45 a 3.gyereknél.

A férfi kora nem annyira számít mint a nőké

2023. jan. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy neki/nekünk első baba lenne... Vagyis bajnak nem baj, inkább ez legyen, mint 3 gyerek 3 exfeleségtől. De tartok attól, hogy meglepődik majd, miket hozhat a kisbabás élet... Nem akarok olyan anyuka lenni, aki két méterrel sem megy arrébb a gyerektől iskolás koráig, de még ha laza is vagyok mindenben, úgy is sok lemondással jár egy gyerek (nem anyagi értelemben, azzal nem lenne probléma).


Igazából az is bennem van picit, hogy eddig úgy voltam vele, hogy ha akarnék gyereket, akkor sem lenne, hiszen ő állította, hogy nem akar soha. Most viszont egyre többször beszélünk róla és nem tudom, hogy örülnék-e annak, ha tényleg gyereket akarna.

2023. jan. 30. 14:15
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezt csak te tudhatod, de nagyon megtud ez változni.

A 2 nekünk már felnőtt és én is úgy voltam hogy ő 2 akart. Egyszer csak bekattant valami és mindennél jobban akartam a 3.gyereket.

Lehet most jó hogy nem akar, de egyszer rád is rádtörhet ez a vágy, akkor meg a tidat, hogy csak miatta nem lehet gyereked a kapcsolatot is megöli.

2023. jan. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én 40 voltam,a férjem 49. Most 2 éves a fiunk. Nyilván így idősebb korban fárasztó,nekünk nincs segítségünk,de ha nektek van,úgy azért könnyebb lesz. A mi gyerekünk egy nyugodt gyerek,túl sok probléma nem volt vele eddig. Persze vannak olyan gyerekek,akik nehezebb esetek,azt nem tudom,hogy bírnánk. Az első fél év nagyon lassan telt,be voltunk zárva. Azóta könnyebb,az idő is gyorsabban megy már. A férjem mindig azt mondja,hogy megfiatalítja a gyerek.

Fogsz itt majd kapni olyan véleményeket is,hogy "apád lehetne,biztos tele van lóvéval" meg "meg sem fogja érni a gyerek érettségijét". Mi is kaptunk olyan beszólást ismerőstől,hogy "való ez még nektek?" Ezt nektek kell tudni,ha ti bevállaljátok,akkor nem kell foglalkozni az ilyen megjegyzésekkel.

Sok minden nem lesz már olyan,mint gyerek előtt,de lesznek más jó dolgok. Ilyenkor mindig arra gondolok,hogy a mi szüleink is felneveltek valahogy,és túlélték hogy megváltozott,felborult az addigi életük.

2023. jan. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Hát nézd, őszintén megmondom, én magam nem szeretném, hogy ilyen idős apám legyen, szóval ennyi idős pasival se vállalnék gyereket. Most az, hogy hány évesen fog meghalni, csak egy dolog a sok közül, egy 46 éves ember akkor is 46 éves, ha tud még gyereket csinálni.


Az én apósom 66 êves most, és ő még korához képest jól tartja magát, de elképzelem, hogy nekem 20 évesen ő lett volna az apám... Na ne màr. Szerintem itt már túl nagy a generációs különbség is, másnak nem kell így gondolni, nekem ez a véleményem.

2023. jan. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
5, oké, de sokszor az élet egyszerűen így alakul és kész. Ha neked 66 éves apád lenne 20 évesen, akkor neked az lenne a normális. Egy unonatesóm pont így van, hát nincs is gondja az életben, a szülei kb ilyen idősek, volt már idejük egzisztenciát építeni és minden anyagi és lelki támogatást meg tudnak neki adni. Most épp külföldön tanul. Ne ássuk már el az ilyen élettörténeteket.
2023. jan. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

6-os, nyilván akkor így alakult volna, de a kérdezö a véleményünket kérdezte.


Én biztos nem vállalnék 46 éves pasival gyereket, megjegyzem, nekem nincs is apakomplexusom, hogy 25 évesen középkorúakra gerjedjek, nyilván akinek ez kell, azt igazából nem fogja érdekelni, mi a véleményünk.


Azért fenntartom a jogot, hogy az legyen a véleményem, nekem ennyi idős pasi idős az apasàghoz.

2023. jan. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Aki szerint a férfi kora nem szàmít annyira, az azt vallja, hogy a gyerek felől apuka nyugodtan meghalhat hamarabb/bàrmikor? Mert az, hogy ő idősen lesz apa pont azzal jàr, hogy kevesebb ideje is lesz a sajàt gyerekével az életben. Akkor ez mindegy? Lényeg, hogy anyuka làssa felnöni azt a gyereket? Szerintem nem.
2023. jan. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

8-as, ezt úgyse tudod velük megértetni, csak hajtogatni fogják, hogy "bezzeg a Peti 30 évesen meghalt."


És nem fogják fel, hogy azért mert XY éppen sajnos fiatalon meghalt, még mindig nem ez a jellemző, és hogy egy 46 éves apukánál sokkal valószínűbb, hogy a gyereke 20 éves korában már nem él, mintha 35-ig vállalt volna gyereket.

2023. jan. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vállalnék ilyen idős férfival gyereket, és örülök hogy nekem is egy fiatal apa jutott aki most 50 évesen az én lányommal unokázik, és nem velem gyerekezik.

De neked kell ezt tudnod, hogy bevállalod-e. Valószínűleg így sokkal nagyobb része hárul majd rád a gyereknevelésnek.

2023. jan. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!