Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Idősebb férfi + gyerekvállalás...

Idősebb férfi + gyerekvállalás? Hasonló helyzetben voltatok esetleg? Hogy alakult az életetek később?

Figyelt kérdés

1,5 éve vagyok vele, kicsivel több, mint 1 éve élünk együtt.

Volt már szó eljegyzésről, komoly ez közöttünk. Van közöttünk korkülönbség, de semmi hátrányát, akadályát nem látjuk, az én családom is jól fogadta, szeretik a páromat nagyon.


Viszont ő az ismerkedésünk elején mondta, hogy eddig sem akart gyereket, nem valószínű, hogy meggondolná magát. Én sem éreztem soha azt a hatalmas vágyat, hogy valaha legyen babám, a felelősség is riaszt, meg hogy onnantól kezdve még saját magamnak sem lehetnék az első. Azóta ez persze változott, rájöttem, hogy a gyereknevelést is lehet úgy csinálni, hogy az a szülőknek és a gyereknek is jó legyen, nem szégyen, ha van bébiszitter, külső segítség, akármi.

A lényeg, hogy mostanában többször volt szó arról, hogy esetleg lehetne családunk... Nem csak mi ketten, hanem kisbabával, gyerekkel. Nem most, hanem 1-2 év múlva.

Ő akkor lesz 46 éves, én pedig 25.


Kérdeztem, hogy komolyan gondolja-e, vagy azért akarja, mert úgy érzi, boldog lennék anyaként? Mondta, hogy teljesen komolyan, azóta változott ez benne, hogy együtt vagyunk, együtt élünk.


2023. jan. 30. 14:04
1 2
 11/11 anonim válasza:
Egyébként az is egy mítosz, hogy a férfi kora nem számít a gyereknemzésnél. a spermiumok is öregednek, több genetikai betegségre hajlamosít, ha öreg az szülő. Nekem anyukám 39, apukám 44 volt, mikor megszülettem és én éreztem, hogy túl öregek hozzám gondolkodásban, mikor fiatal voltam.
2023. febr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!