Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egyetemista 24 éves gyermek...

Ha egyetemista 24 éves gyermekem nem hajlandó velem kapcsolatot tartani,akkor is kell fizetnem gyermektartást utána? Nekem lenne rá igényem.

Figyelt kérdés

2023. jan. 31. 17:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az első végzettség (érettségin túl) megszerzéséig szokták megítélni, bár nem gyerektartás, hanem rokontartás néven.
2023. jan. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tehát diplomáig? Ez összegre mennyiben különbözik a gyermektartástól?
2023. jan. 31. 17:33
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Hát lehet akár 0 Ft is, hiszen a gyerek konkrétan érdemtelen a tartasra, hiszen nincs kapcsolattartas
2023. jan. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm.Sajnos nincs...csak az anyja fenyegetőzik hogy akkor is fizetnem kell..
2023. jan. 31. 18:14
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kell. Holnap beadod a bíróságra a gyermektartasdij megszüntetése kérelmet, megindoklod hogy a gyerek 24 éves és nem tart veled kapcsolatot
2023. jan. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ömm.. Mióta nem tart? Szerintem kell legalább egy féléves szakasz, mert olyan nincs, hogy már 3 hete nem láttam(főleg vizsgaidőszakban, pláne ha dolgozik is)
2023. jan. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Egy éve kezdte jobban, de tavaly julius óta egyáltalán nem.Igaz Karácsonykor rám szánt 3 órát,de azóta qmegint semmi.Tavaly előtt külföldön volt ösztöndijas,azalatt egyszer sem sikerült felhivnia,ugysem hogy visszahivom.Ha hivtam nem vette fel..
2023. jan. 31. 19:14
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

Szóval kb 30 napja találkoztatok 3 órára a felnőtt gyerekeddel.


Ez teljesen normális, szerezz saját életet, baráti kapcsolatokat, párkapcsolatot, hobbit, munkát, háziállatot, néha írj neki, majd visszaír, havonta találkozni teljesen rendben van. Miért nem elég neked 4 hetente látni? Sokan még ennél is ritkábban látják a felnőtt gyerekük, ünnepekre szokott korlátozódni a dolog.

2023. jan. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

"1) a gyermek a tartásra érdemtelenné válik (pl. a tartásra kötelezett szülővel kellő indok nélkül nem tart kapcsolatot),


2) a gyermek tanulmányi és vizsgakötelezettségének rendszeresen, önhibájából nem tesz eleget,


3) ezáltal a szülő saját szükséges tartását, vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné."


TART veled kapcsolatot. Sokat bukik? Ha igen, akkor esetleg erre hivatkozva lehetne.

2023. jan. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

Ó nézdcsak, ezt az előbb nem vettem észre: Ha a továbbtanuló nagykorú gyermek betöltötte a 25. életévét, a szülő csak rendkívül indokolt esetben kötelezhető a tartásra.


Ezek szerint hamarosan nem kell tovább fizetni akár haverkodik veled, akár nem. De gondolj bele, felnőtteknél normális, ha ünnepeken lát csak, te heti hányszor beszéltél anyukáddal?

2023. jan. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!