Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kell e adni az itteni vélemény...

Kell e adni az itteni véleményekre neves kérdéseknél?

Figyelt kérdés
Sok kérdés van ami bizonyos nevekről kérdez véleményeket és általában ha nem valami megbotránkozó a név akkor max 7-10 válasz jön és vagy annyi, hogy tetszik, vagy nem tetszik. De szoktak teljesen átlagos neveknél is lenni olyan válaszok mint "én nem adnám, mert nálunk tehénnek a neve" "én nem adnám, mert ez kutyanév" "túl öreges" "kisbabának való, felnőttként nem veszik komolyan" "tucat név" "túl ritka" "ez egy becenév, nem önálló név de add ha akarod" "külföldön nehézségei lesznek a nevével" és még egy csomót tudnék mondani. Szerintem nincs olyan név ami mindenkinek tetszene és mintha már csak azért is beszólogatnak ilyen válaszokat. Számomra néhány tetsző névre is megmondták, hogy "ez kutyanév..." mikor nekem a kutyanevek zsemle, bodri, foltos szoktak lenni...az hogy sokan kezdenek emberi nevet adni nekik az még nem kell, hogy negatív jelzőt adjon a névhez. De ez csak az egyik része. Nálam ez a kisbabának aranyos felnőttnek komolytalan szokta kicsapni a biztosítékot. Amilyen nevekre mondani szokták, nekem voltak ilyen nevű ismerőseim és sosem panaszkodtak emiatt, vagy hogy zavarja a saját nevük. Mintha egy felhasználó írogatná ugyanazokat a véleményeket pl.itt most a kisbabának aranyost, egy másik felhasználó pedig a kutyanevet...Úgy érzem sok értelme nincs is már ezeknek a kérdéseknek, mert ha nem megbotránkozó név akkor kapsz 7-10 válasz vagy teszik adnám, nem tetszik borzalmas...és ebből mit lehet kiszűrni? Lehet ezen felül még 10 másik embernek tetszene de nem írt éppen. Meg általában ezek a válaszok eléggé lehangolóak és mintha el akarnák venni a kedvet a név adástól. Számomra érthetetlenek ezek a kommentek, hisz való életben ha meghallsz egy szokatlan nevet max szemet forgatsz hirtelen de utána elfelejted és ennyi, piszkálni max azokat a neveket fogják amik ténylegesen gúnyforrások, de most teljesen átlagos nevekről beszélek. Mi értelme ezeknek a neves kérdéseknek? Mivel ad ez több információt a kérdezőnek? Most ilyen átlagos kérdésekre gondolok mint "Mi a véleményetek a Dorina névről?" és kb semmi egyebet nem ír hozzá. Nyilván nem Kandida, Orália, Dzsenifer nevekre gondolok hanem mint említettem Dorina, Andrea, Petra, Luca, Léna...

2023. febr. 2. 17:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

"Kell e adni az itteni véleményekre neves kérdéseknél?"

Természetesen. Ha nem a Gyakorisok népítélete szerint élsz, a pokolra fogsz jutni.

Most komolyan, mi értelme ennek a kérdésnek?

Miért kéne bárki véleményére is adni?

2023. febr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem értem minek kell ilyen neves kérdéseket feltenni. Ez csupán ízlés kérdése, ami mindenkinek más. Plusz kinek milyen imerőse van azzal a névvel, elfogult is lehet.
2023. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Én tettem fel ilyen kérdést. Nem ez alapján akartuk eldönteni, mi legyen a gyerek neve, hanem a tömeg "ítéletére" voltam kíváncsi. Mit mond az egyszeri gyakorizó. Nem is ez alapján döntöttünk, de érdekes volt látni a véleményeket.
2023. febr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen is meg nem is. Igen, mert nyilván tükrözi az átlag ember véleményét a névről és nem, mert a szépség szubjektív
2023. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Számomra néhány tetsző névre is megmondták, hogy "ez kutyanév..." mikor nekem a kutyanevek zsemle, bodri, foltos szoktak lenni...az hogy sokan kezdenek emberi nevet adni nekik az még nem kell, hogy negatív jelzőt adjon a névhez. "


Ezt a szöveget se először olvasom kedves kérdező, de nem is másodszor úgyhogy nálad is valószínűleg beragadt valami.


És hogy válaszoljak is: aki kérdez az kíváncsi a válaszokra, aztán mérlegel és végül a saját döntése lesz a név.

Ha téged nem érdekel más véleménye ne kérdezz ilyet.

2023. febr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
Pedig a Kira akkor is kutyanév. A Liza meg hörcsög.
2023. febr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6-Mióta és hol van erről információ? :)
2023. febr. 2. 19:02
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

6# ugyanmár!

Nem tetszik a Kira, de nem kutyanév!


A Liza pedig végképp nem hörcsögnév wtf.

2023. febr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8-Szerintem sem, attól hogy ő mondja ezt még nem tény és csak hülyéskedik.

Mellesleg nem pont ezeket a neveket írtam de ezekkel sincs semmi gond...

2023. febr. 2. 19:05
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

A nevekkel kapcsolatban ugyanaz az elvem, mint kb minden mással, hogy mindenkinek úgysem tudsz megfelelni úgyhogy felelj meg magadnak.

Ha neked tetszik egy név, kit érdekel hogy username1233nak teszik vagy nem.

Én attól vagyok ki hogy valaki mindig oda írja hogy adott névről milyen szó jut eszébe, de ez nem asszociációs játék.

Pl Vanda, nekem a vandál jut eszembe. Ok.

2023. febr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!