Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Damján névről mi a véleményetek?

Damján névről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Tudjuk, hogy ritka név, de mivel nekünk személyes kötődésünk van hozzá, nem halljuk "kívülről", hogy milyen benyomást kelt. Nagyon idegen, fura hangzású? Lehet tudni róla elsőre, hogy fiú név?
2023. febr. 3. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Akkor inkább Damián, nem? Amúgy nekem anno tetszett.
2023. febr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Nekem egyértelmű, hogy fiúnév, de a magyaros írásmód nem tetszik.

A külföldi Damien sokkal szebb - és szerintem a kiejtése is másabb.

Magyarul azt hiszem, van még Damián verzió is, talán inkább azt választanám.


Egyébként szerintem sokszor kell majd jeleznie, hogy nem, nem Demjén, hanem Damján. Előbbi jobban bent van a köztudatban.

2023. febr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Szintén van hozzá személyes kötődésem, de azért leírom, hogy nekem tetszik, szép névnek tartom. Szerintem teljesen világosan fiú név.
2023. febr. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem egyértelműen fiúnévnek gondolná az is, aki nem ismeri. A Damián nekem is jobban tetszene.
2023. febr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy ilyen nevű fiatal srácot, elsőre azt hittem, hogy dupla vezetékneve van a második keresztneve mellé. Szokatlan, de nem rossz, szerintem van benne valami elegancia.

Az -án végződés szinte mind férfinév, szóval szerintem egyáltalán nem lányos.

2023. febr. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Nekem meg pont így írva tetszik jobban.

Őszintén a tököm tele van a külföldi giccs nevekkel, süt a nagyképűsködés belőlük. Elkényeztetett kis vakarcs lesz az olyanból, tipikisan akik úgy nevezik a gyereküket, hogy hercegem meg királkisasszonyom... Akiket olyan szívesen felrúgna az ember.

Szóval, a lényeg, hogy teljesen vállalható név, ezerszer jobb, mint a mai divatos vackok.

2023. febr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jobban tetszik a Damján mint a Damián, az olyan furcsa az egymás melletti magánhangzók miatt.

Nem rossz név, picit furcsa számomra, de szerintem egyértelműen fiús.

2023. febr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem gáz, volt ilyen nevű ismerősöm, de sokáig azt hittem hogy a vezetéknevén szólítják.
2023. febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Idegen, fura hangzású, de elsőre lehet tudni, hogy fiúnév. És vannak sokkal rosszabbak.
2023. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az 1-es válaszom miért lett lepontozva?
2023. febr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!