Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más anyuka is érzi még úgy...

Más anyuka is érzi még úgy rajtam kívül, hogy a szülés óta le van robbanva szellemileg?

Figyelt kérdés

Most 9 hónapos a lányom, és azt veszem észre magamon, hogy borzasztóan le lettem lassulva. Kínosnak is érzem a dolgot, jár esteleg más is hasonló cipőben? A napi rutinban rengeteg apróságot elfelejtek, összekeverek. Vagy például múltkor egy többoldalas fölhivatali papírnak többször kellett nekiesnem, hogy értelmezzem. Beszélnek hozzám és fél perccel utána nem tudom felidézni a mondottakat, pedig figyeltem. Anyukám múltkor elvitt ügyet intézni és fél órával utána egyszerűen nem emlékeztem rá, hol szálltam ki az autóból. Ilyen apróbb dolgok napi szinten előfordulnak és már kezd kissé elkeseríteni, régen nem voltam ennyire szétesett...

Mentségemre legyen mondva, hogy éjszakánként minimum 4x kelünk még mindig, és ez így van mióta megszületett a lányom.

Egy kis megnyugtatás jól esne, kíváncsi vagyok más is van-e így, meddig tartott ez a szétszórtság? Jelenleg úgy érzem magam, mint egy demens néni.



#kisgyermekes időszak
2023. febr. 4. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Persze velem is így volt és kb. az összes barátnőmmel. Olvastam róla egy cikket és leírtak, hogy evolúciós oka van és normális dolog. Ha megtalálom belinkelem.
2023. febr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én terhesség előtt is ilyen voltam. 🤷‍♀️

De biztos hogy agyilag is lefáraszt a gyereknevelés. Az alvás meg sokat számít.

2023. febr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2023. febr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is 9 honapos a fiam..van amikor rendesen félrebeszelek...a lanyomnak van,hogy nem tudok segiteni a matek haziban,mert 5× kell kiszamolnom mennyi pl 7×8..
2023. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Érzem úgy én is.
2023. febr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Dettó. 8 hónapos a fiam, és én is ilyen vagyok.

Most kezdtem el suliba járni mellette, de néha elbizonytalanodom, hogy fogom megcsinálni, ha ennyire nem fog az agyam.

2023. febr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

1 éves a kislányom és amikor valamit elrontok, rákiabálok a férjemre, hogy ne hibáztass, tudod h agysérült vagyok :D

Konkrétan néha fogyatékosnak érzem magam.

A gyerek alapszükségletein kívül kb semmit nem tudok megjegyezni vagy észben tartani (néha azt se).

2023. febr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Én is így voltam, nálunk 7-8 volt az ébredések száma,nem aludtam végig évekig 1 órát se.Ahogy elkezdte végigaludni az éjszakát jobb lett ugyan,de nekem fennmaradt némi alvászavar.
2023. febr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Mindjart 10 hónapos a lányom még most is kel… hát mit mondjak életembe nem kerestem ennyit a kulcsom a távirányítót a lerakott poharam 😂 egyszerűen ha valamit egyszer máshova teszek vége van mindennek 😅 amugy nekem szerintem pár hónapja volt a mélypont mikor egy hétig nem volt meg a lakáskulcsom 🙄 próbálok amit lehet felírni, ha ciki akkor is 😁
2023. febr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hú de örülök, hogy nem vagyok ezzel egyedül, ettől azért most megkönnyebbültem. Akkor nem akadok ki ezeken, elfogadom, hogy ez most ilyen, aztán csak eljön egyszer az idő, mikor újra tudok majd normálisan funckionálni :)

Köszönöm szépen!

2023. febr. 4. 21:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!