Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljunk, ha az óvónő...

Mit csináljunk, ha az óvónő ebéd után hazaküldené a gyerekünket, mondván, hogy én "úgyis itthon vagyok a kicsivel"? Nem érzi ezt túlzásnak?

Figyelt kérdés

3 éves a lányunk, szeptemberben kezdte az ovit.


A beszoktatás nagyon könnyen ment, bent sincs vele probléma, nincs rá panasz, tehát nem arról van szó, hogy szabadulnának a rossz gyerektől. Ennek ellenére a csoport két óvónőjéből az egyik folyamatosan problémázik, hogy miért alszik ott, ebéd után is elhozhatnám, hiszen én itthon vagyok... De olyat is megjegyzett már a gyereknek decemberben, mikor küldtem be két nagy szatyor karácsonyi díszt, hogy még jó, hogy anya ezeket otthon kiválogatta, úgysem csinál mást, csak lógatja a lábát (ismerős anyuka füle hallatára, utána nem is tagadta, csak szépíteni próbálta, mikor megkérdeztem, ez hogy is volt).


Van itthon egy 10 hónaposom, mellette dolgozom is (hol home office, hol nem, változó). Szóval lábat lógatni pont nincs időm, de ezt már neki is elmagyaráztam. Azzal jön, hogy péntekenként is megoldjuk, hogy ne aludjon itt, miért nem lehet a hét többi napján is, a gyereknek is jobb lenne. Péntekenként anyukám megy érte, aki délben végez a munkahelyén. Utána unokázik, néha szüleimnél is alszik a lányunk olyankor. De a hét többi napján ő is dolgozik 4-ig minimum, meg nem is akarnám megkérni, hogy minden délutánját tegye szabaddá miattunk...


Nem akarok feszültséget kelteni, de erősen gondolkodom azon, hogy beszélek az intézményvezetővel, esetleg egyenesen a fenntartóval. A legegyszerűbb az óvodaváltás lenne, de ezt több okból sem szeretnénk még meglépni. Nagyon jó óvoda, közel is van, a lányunk jól érzi magát, barátnői is vannak már. Tudom, hogy egy ovis barátság általában nem örökre szól, de örülök, hogy beilleszkedett, nem venném ki a megszokott közegéből, környezetéből azonnal.


2023. febr. 10. 19:06
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
31%

3 évesen még annyira nem viselné meg egy váltás. Én inkább azirányban mennék.

Hiába beszélsz a vezetővel, ha ilyen rossz az óvónő, akkor újra és újra probléma lesz vele.

2023. febr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
84%

Mondd meg neki, hogy home office-ban dolgozol, amíg a kicsi alszik ebéd után. Tehát nem tudod elhozni. Pénteken is édesanyad csak azért, mert délig dolgozik.


Az alvó kisebbiket nyilván nem hagyod otthon egyedül, hogy elmenj a nagyobbikert.

2023. febr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
5%
Az az opció meg sem fordult a fejedben, hogy talán igaza van és nem azért vállaltál gyereket, hogy beadd napi 8 órára egy intézménybe, kvázi indokolatlanul?
2023. febr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
17%
szeirntem ez nem több, mint egy újabb, óvónőket ekéző mese.
2023. febr. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Annyira csak nem lehet indokolatlan az az óvoda, hogyha kötelező...
2023. febr. 10. 19:13
 6/45 A kérdező kommentje:

Mondtam már neki, hogy a pici mellett dolgozom, annak meg nem sok értelme lenne, hogy heti négy délutánra fizetjük a bébiszittert azért, hogy elhozza az óvodából a gyereket, otthon szórakoztassa, mert az óvónőt zavarja, hogy ott van. Erre az volt a válasz, hogy más anyuka is home office-ban dolgozik és megoldják ezt.


Senkit nem ekézek, tényeket írtam le. Ha zavar, ne írj választ.

2023. febr. 10. 19:16
 7/45 anonim ***** válasza:
80%
Akkor a válasz erre az hogy de te nem tudod megoldani.
2023. febr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 babyboom567 ***** válasza:
88%
Mond meg neki, hogy nem hozod el.Pont.
2023. febr. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ennyire segítőkész vagy! :)

Mehetsz, szia!

2023. febr. 10. 19:25
 10/45 A kérdező kommentje:
Igen, mondtam már neki én is, a férjem is, sőt, egyszer anyukámat is megtalálta ezzel, ő is mondta neki. Nem azt, hogy nem akarjuk elhozni, hanem hogy nem megoldható. Ennek ellenére eltelik 1-2 hét és ugyanott vagyunk...
2023. febr. 10. 19:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!