Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gondoltátok meg magatokat,...

Gondoltátok meg magatokat, miközben gyerekvállalással próbálkoztatok?

Figyelt kérdés

A férjemmel úgy döntöttünk, hogy babát szeretnénk, így már nem védekezünk lassan fél éve.


Azonban én meggondoltam most magam. A férjem még keresi a helyét az életben, karrierben, amiben én támogatom őt, azonban babát csak úgy szeretnék, ha állandóság, kiszámíthatóság uralja az életünket.


Volt tervünk a jövőre nézve: otthonteremtés, karrier. Azonban ő ezeket a terveket egyoldalúen felrúgja már sokadik alkalommal.


Ezért arra gondoltam, hogy mivel még 5-6 évem simán van arra, hogy szüljek, megpróbálom vele megbeszélni, hogy toljuk el a témát. Szeretem őt, mellette állok a terveiben, de ilyen körülmények között nem érzem idejét egy babának.


Arra vagyok kíváncsi, hogy volt-e már valaki hasonló cipőben. Elkezdett próbálkozni a teherbeeséssel, majd meggondolták magukat. Vártak pár évet és akkor vállaltak gyereket.


2023. febr. 12. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jelen.


Úgy éreztem, hogy én is készen állok a gyerekvállalásra, anyaságra. Tényleg vágytam is kisbabára, de nem görcsösen, csak olyan "jöjjön, ha jönni akar" szinten. Jól éltünk, megvolt a saját otthonunk, anyagi biztonságunk.


Ennek ellenére mikor a 2 hónap próbálkozás után késett és tesztet vettem, a pánik jött rám és azon kaptam magam, hogy azért imádkozom magamban, hogy legyen negatív (az lett szerencsére). Elmondtam a férjemnek ezt, meg hogy nem úgy akarok gyereket, hogy "majd megszokom", meg "majd biztos kialakul a szeretet".


Végül 1,5 év múlva kezdtünk újra próbálkozni, akkor már az első hónapnál alig vártam, hogy vajon meg fog-e jönni, mikor sikerül a baba. Teljesen más volt a lelkesedésem akkor, meg a hozzáállásom az egészhez. Rengeteget olvasgattam, terhesvitamint kezdtem szedni, jobban figyeltem magamra.

2023. febr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 babyboom567 ***** válasza:
86%
A gyerekes lét, az minden, csak nem állandóság és kiszámíthatóság.És teljesen mindegy hogy mire érted,ez bármiben, anyagiakra,életvitelre, bármire.Szóval amit most állandóságnak gondolsz, az egészen biztosan nem lesz az, mikor lesz gyereked.Tehát irreális elvárásaid vannak.Ha a férjed egy link alak, aki 3 havonta váltogatja a munkahelyét,közte fél éveket lébecol "keresve magát",akkor neki ne szülj egyáltalán, vannak ilyen alakok,nagyjából sosem fog megváltozni.Ha Van egy karrier útja, és ahhoz keres mindig feljebb lépést és tanul tanul mint a güzü, akkor ebből bármi lehet,de állandóság az sosem lesz.Az állandóság illúziója, na az lehet,ha mondjuk már x éve ugyanott dolgozik, örömmel jár be,de még itt is történhet bármi(és mindig történik is).
2023. febr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van munkahelye, amit most ott akar hagyni azért, hogy tőzsdézzen. Azt mondja, hogy ezzel sok pénzt tud majd csinálni, amit én nem zárok ki, de inkább megvárnám, hogy tényleg csináljon is vele pénzt, ne csak jövőbeli cél legyen.
2023. febr. 12. 16:47
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

3-assal egyet3rtek, ugyanakkor azt is megértek hogy stabil helyzetre szülnél inkább.


Egyébként én is meggondoltam magam egy ponton.

Nagyon szerettem volna, de az akkori munkahelyem élhetetlen volt, megbetegített. Úgy voltam vele, váltok, kivárjuk a próbaidőt és próbálkozunk megint. Aztán az új munkahelyen olyan jól éreztem magam, hogy megbeszéltem a férjemmel, hogy még várjunk kicsit, utazzunk, végre nem volt stressz.

Pár hónapra rá beütött a Covid, szóval akkor meg azért vártunk, végül 1. Hullám után belevágunk.

Kb 1 évet halasztottunk végül, és majd 1 újabb kellett mire sikerült, ma már nem bánom egyáltalán.

2023. febr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Én igen. Igaz már volt 1 lányunk, kistestvér projekt volt.

Majdnem 1 év volt mire megfogant a baba. Aztán 8. héten elvetéltem.

Akkor úgy voltam h kell egy kis szünet. Munkahelyet váltottam, itt is bedolgoztam magamat, majd 2 év múlva kezdtünk megint neki

2023. febr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk már van egy lányunk. Előtte egy gyereket sem akartam, majd mégis akartam. Megszületett, annak ellenére, h nehéz szülés volt és nehéz újszülöttkor, utána kb 10 hónapos volt amikor bele akartam vágni a következőbe, ilyen babamánia uralkodott el rajtam... Csak egy hónapig próbáltuk (még nem is menstruáltam, mert szoptattam), aztán olyan nehéz lett megint a lányommal, h nem próbálkoztunk utána. Ahogy szépen lassan nőtt, és voltak nehezebb és könnyebb időszakok, rájöttem, hogy nem kell több gyerek. Imádom, ő a mindenem, de nekem nincs türelmem még egy gyerekhez. Beálltunk teljesen az egy gyerekes létre. Már óvodás, hihetetlenül örülök, hogy abban az egy hónapban nem sikerült.
2023. febr. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, elkezdtünk próbálkozni, mert jöhet. Aztán közben derültek ki róla dolgok, meg késett a melóból, ingerültebbé vált, úgyhogy megmondtam neki, hogy akkor én holnaptól szedem a gyógyszert, mert nem vállalok vele gyereket.


Kis idő múlva kiderült, hogy csal :D

2023. febr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!