Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról ha...

Mi a véleményetek arról ha valaki ilyen jellegű fogyatékosággal vállal gyereket? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit se bántani, pusztán csak belegondoltam a dologba és nem tudom elképzelni, hogy fog menni a kisbaba gondolzása ilyen jellegű fogyatékosággal.

Van egy lány a városunkba aki sajnos karok nélkül született. Mindent megtanult lábbal csinálni, fest, eszik, ír, smimkel, sportol, minden lábbal csinál. Most babát vár, nemsokára érkezik (követem instán ahol igen aktív) Nagyon örülök neki, hogy ilyen probléma ellenére boldog, és nagy örömmel várja a kisbabáját. Viszont belegondoltam, hogy fog ez az egész menni? Hogy fogja hordozni, szoptatni, altatni, etetni… Van gyerekem,karok nélkül el se tudom képzelni, hogy lehetne ezt az egészet kivitelezni.



#fogyatékosság #Gyerekvlalás
2023. febr. 12. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ő eddig is mindent karok nélkül csinált, ezt is megfogja oldani.

Volt egy nő a tévében annó ő is megoldotta.

2023. febr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ő így él, neki ez a természetes. Meg fogja oldani a maga módján.
2023. febr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Van négygyerekes teljesen vak anyuka ismerősöm, egyedül ellátja őket. Ők máshogy élnek, alkalmazkodnak, megoldják.


Hogy kicsit szarkasztikus legyek, egy csomóan agy nélkül vállalnak gyereket, mégis életben maradnak a gyerekek.

2023. febr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogja oldani, ahogy eddig is megoldott mindent. Amit meg esetleg ő maga nem tud, azt majd tudja a gyerek apja, a nagymamák, a nagypapák, netán fizetett segítség.
2023. febr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki így nőtt fel, annak ez nem lesz probléma. Mindent meg tud csinálni lábbal, mert megtanulta. Pont ugyanúgy el fogja tudni látni a gyerekét, ahogyan más. Nem ő az egyetlen ilyen, mások is megoldották már. Keress rá, tele van a net ilyen jellegű cikkekkel.
2023. febr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván megoldja, szerintem a kérdező inkább a gyakorlati oldalára kíváncsi. Én se tudom egészségesként elképzelni, hogy pontosan milyen lehet/lesz. De lehet még maga a lány sem.
2023. febr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

“ Van gyerekem,karok nélkül el se tudom képzelni, hogy lehetne ezt az egészet kivitelezni.”

Szoktam sminkelni meg enni, el sem tudom képzelni, hogy ez hogy végződne ha lábbal akarnám csinálni. De ő mégis tökéletesen csinálja neki ez ugyan olyan, mint nekem kézzel. Biztos akadnak nehézségek de gondolom van segítség. A múltkor egy olimpikon, karok nélküli úszónő szült gyermeket, azt olvastam, hogy nagyon sok bántó megjegyzést kapott nem is értem, hogy veszi bárki a bátorságot hozzá.

2023. febr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom elképzelni, hogyan tudná megoldani, de valószínűleg meg tudná, csak én annyira abban élek, hogy a legtöbb dolgot kézzel csinálom meg, hogy eszembe nem jutna, hogy máshogy is meg lehet. Volt egy BBC-s sorozat "Miből lesz a cserebogár?" címmel. Ha jól emlékszem, az egyik babának, akinek az életét követték, kar nélküli volt az anyja.
2023. febr. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak annyit gondolok, hogy majd megoldja. Lehet hogy alternatívákkal, de biztos tud majd róla gondoskodni. Hordozni pl nem kötelező, 1-2 generációval korábban a kutya nem hordozta a babákat itthon, aztán mégis felnőttek.

Azzal vagyok inkább szkeptikus, ha értelmileg vagy pszichésen sérült ember vállal gyereket. Egyszer pl olvastam, hogy egy autista pár akart babát. Na erre előbb mondom hogy nem kéne, mint akinek csak testi fogyatékossága van, de mellette eddig is teljesen jól megoldotta az életét.

2023. febr. 13. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom megnézni Sarah Talbi youtube csatornáját 😊
2023. febr. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!