Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Orvosin negyedévben gyerekváll...

Orvosin negyedévben gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

A preklinikai években a tanulásra kell koncentrálni, viszont negyedévben már vállalható lenne segítséggel? Van tapasztalatotok?

Az anyagi részét még nem tudom, elvileg fel lehet venni mindenféle babavárási és családtámogatási hitelt.

Mire már a szakorvosképzést csinálnám, a gyerekem 3-4 éves lenne, ezért lenne már + bölcsi, ovi segítség is.


Én személy szerint attól parázok, hogyha ne adj isten gond lépne fel a terhesség alatt, esetleg a baba betegedne meg, akkor nem lenne garancia arra, hogy biztosan befejezem azt a maradék 2 évet. Ezért biztosabb hatodévben vagy után szülni, amikor már megvan a diploma, mert a szakorvosképzés megvár, és PhD mellett nyugodtabban lehet babázni.



2023. febr. 15. 23:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%

Miért olyan sürgős a gyerekvállalás, hogy nem lehet addig befejezni a tanulmányokat?

Biztosan nem kockáztatnám meg, hogy majd csak lesz valahogy. Más a helyzet, ha már úton a baba, és ahhoz kell igazítani a dolgokat, de tudatosan biztosan nem vállalnék az egyetem elvégzése előtt.

2023. febr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Azért sürgős, mert 1: negyedévben már 30 éves leszek 2: elengedik a teljes diákhitelt.
2023. febr. 15. 23:27
 3/27 anonim ***** válasza:
78%
De szép is a haszongyerek... Nem mintha a pulya nem vinne majd el milliókat, végeredményben anyagilag valószínűleg jobban jársz a diákhitel törlesztéssel, és viszonylag talán az idegrendszered is épen marad. Gondold át.
2023. febr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nem haszongyerek, egyébként is tervezek babát, de ha egy többmilliós hitel van a nyakamon, akkor 2 évvel korábban szülök. A beszólás persze mindenkinek nagyon megy ;)
2023. febr. 15. 23:47
 5/27 anonim ***** válasza:
45%
3-as, és ezt pont egy leendő orvosnak mondod? Ha egy 3 gyerekes munkanélkülinek mondanád, akkor még megérteném.
2023. febr. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
60%

Én azt hittem, hogy az orvosok okosak.

De ennek komolyan mi értelme van?

Tanul, gürizik azért, hogy utána potyogtasson és a tanulás menjen a kukába.

Mindezt ingyen diákhitelből stb.

De igen, haszongyerek. Mint egy tehén vagy egy tyúk...

2023. febr. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

5: mindenki magából indul ki. Neki a haszongyerek volt az első asszociációja a várandósságról és a családtervezésről, én nem tagadom, hogy az is befolyásolja a döntésemet, hogy a baba mellé jönne könnyítés (nem is kicsi), viszont én szeretnék babázni.


6: "potyogtatás" és még én vagyok leszidva, hogy jaj szegény gyermek :D

Egy gyerek mellett folytatni lehet a tanulást, sokan a szakorvosképzés folytatása mellett lesznek anyák. Én is azt terveztem, de ha meg tudom szülni 2 évvel korábban is, akkor miért ne?

2023. febr. 16. 00:26
 8/27 anonim ***** válasza:
85%

Szia

Egy csoporttársam harmadév nyarán szült (nem tervezték ilyen hamar a babát),velünk végzett. A negyedév viszonylag könnyű és sok segítséget kapott a családtól, de ennek ellenére nem volt egyszerű dolga.


Én a szakvizsga előtt szültem 3 gyereket, nem mertem egyetem alatt vállalni őket, igaz, az én szüleim 120 km-re voltak és még bőven dolgoztak, a leendő férjem pedig az ország másik felébe volt vezényelve. Van 5 gyerekes kolléganőm is, ott nem tudom sajnos a sorrendet, az utolsót már biztosan szakorvosként szülte.

2023. febr. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
88%

Igazából csak magadat szeretnéd megerősíteni mert már elfontotted hogy mit szeretnél, de ezzel nincsen probléma.

Viszont arra fel kell készülnöd hogy nagyon nagy hátrányban leszel a többiekhez képest, kivételezni senki nem fog veled, mert a gyerek a te “problémád” lesz és magánügy, viszont nem szeretik a gyerekes nőket, főleg ha kezdő/tanuló. Azt hiszed a bölcsi meg az óvoda a probléma? Ha sokat leszel beteg a gyerekkel szerinted hogyan lesz belőled JÓ orvos? Melyik kórház fog komolyan venni ha nem lehet rad számítani mert kisgyermekes anyuka vagy? Feszült leszel és kialvatlan, persze 2x annyira mert az orvosi pálya amúgy is az.

Persze sokaknak van gyerek, de a legtöbben későn szültek amikor már biztos helyük volt.

Egyébként az tudtad hogyha elfogadtad az uniós bérezést, benne van az “apró betűs” részben hogy cserébe barmikor bárhova és bármennyi időre átrakhatnak másik helyre? Tudod kiket rángatnak a legtöbbet? A friss diplomás tanulókat…

Ha lesz egy komolyabb munka vagy egy

2023. febr. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

A klinikai modulban nem nagyon ajánlott, propedeutika után már hamarabb.

Számításba kell venni egy csomó kockázatot, de sokan munkát vállalnak negyedévtől, ami elvileg szintén nem egyszerű, mégis sikerül valahogy kilogisztikázni mindent. A gyerekkel természetesen nem ilyen egyszerű, mégis hallani olyan sztorikat, hogy működhet.

2023. febr. 16. 01:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!