Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba vállalása 21 évesen így?...

Baba vállalása 21 évesen így? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

A férj 22 éves a feleség 21

A férj szüleinél laknak együtt és a férj dolgozik persze

A szülök családtagok mind támogatják őket örülnek nekik

A baba valószínűleg nem szenvedne hiányt semmiből

Viszont fiatalok még és nincs házuk sem és nem volt tervezett a baba viszont nem vetetik el.



2023. febr. 17. 19:55
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
94%

Szemérmesen csend van az anya jogviszonyáról.


Én nem vállalnék így gyereket, mert rizikós, hiszen ha a jogviszony nélküli anya egyedül marad, akkor mehet az utcára pucér popsival. Ugyanakkor jól is elsülhet, ha amúgy rendben van a kapcsolat.

2023. febr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
80%

Azt gondolom, hogy egy újabb gyerek, aki a semmire születik...


Nem a mamának/papának a nyakára kell szülni.

2023. febr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
46%
Semmit. Nem az én dolgom. Azokat se értem akik gondolnak erről bármit, nem nekik kell felnevelni.
2023. febr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
84%
Újabb felelőtlen szülők.
2023. febr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
80%

Azt gondolom,hogy ehhez senkinek semmi köze. Illetve azt,hogy a baba már megfogant tehát, nem csak elméleti, és semmiképpen nem a gyakorikérdéseken kell erről érdeklődni.

Amúgy mi voltunk ebben a helyzetben, illetve hasonlóban 20-21 évesek voltunk, mellette fejeztük be a főiskolát mellette dolgoztunk. Nem volt könnyű, sem egyszerű, de köszönjük szépen mindent elértünk amit akartunk, 12 éves,azóta született még két gyermekünk, vettünk saját házat, és egy cseppet sem bántuk meg,hogy megtartottuk.

Nagyon jó fiatal szülőnek lenni, de nem rózsaszín szappanbuborék kisbaba mellett elérni a megfelelő egisztenciát.

2023. febr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
89%

Én nem vállaltam volna így. Eleve anyósnál lakni katasztrófa. Nekem normális anyósom van, mégse bírnék vele hosszabb távon egy fedél alatt, mert egyszerűen máshogy vezetjük a háztartást, máshogy főzünk, máshogy takarítunk, nem ugyanazok a preferenciák... Meg hát a fiát gyereknek kezeli 40 évesen is. Ez megszokott. :) Az én anyukámnak is gyerek leszek mindig is.

Így gyereket nevelni viszont katasztrófa.

2023. febr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
40%

"Azokat se értem akik gondolnak erről bármit, nem nekik kell felnevelni."

Talán nem az én adómból kell finanszírozni egy újabb felelőtlen "szülő" adókedvezményeit?

2023. febr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
69%
Mindenki a saját felelősségére vállaljon gyereket, ne a szülők nyakára és ne a társadaloméra. Jó lenne, ha a felelős állattartás mellett a felelős gyermekvállalást is normává tennénk, ahelyett hogy boldog boldogtalan szül a semmibe, mert képtelenek védekezni. Minek is, ha a nagyszülők meg az adofizetők eltartják.
2023. febr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
54%
Ha nekem csúszott volna be ennyi idősen megtartottam volna még ha nehéz is lett volna, de most 10 évvel később 2 gyerekkel is úgy gondolom ez lett volna a jó döntés. Ha esetleg az én gyerekeim járnának így, akkor őket is támogatnám.
2023. febr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
80%
Azt gondolom anyuka nagyot fog koppanni. Saját magát hozza egy teljesen kiszolgáltatott helyzetbe. 99% hogy ennek nem lesz jó vége.
2023. febr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!