Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig lehet várni egy nőnek...

Meddig lehet várni egy nőnek a gyerekvállalással ?

Figyelt kérdés

2023. febr. 21. 22:05
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
90%
Erre egyszerű a válasz, amíg menstruál addig várhat, ha már enm akkor klimax és nem lehet gyereke.
2023. febr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
88%
Biológiailag a klimaxig. De egyesek úgy vannak vele, hogy pl. 35-40 felett már nem lenne türelmük egy kisgyerekhez, így utána nem gondolkoznak ezen igazából. Elég változó.
2023. febr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
62%

Ha megtalálta élete párját, mire várna?

Ha még nem találta meg, miért vágna bele és kivel?


A gyereknek nem csak anya kell, hanem ugyanannyira apa is.

2023. febr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
85%

1-es válaszát kiegészíteném azzal, hogy nyilván úgy értette a kérdező, hogy hány éves korig, és azt lehetetlen előre megmondani, max. saccolni lehet:


a) ezt az életkort előre nem lehet megjósolni, bár általánosságban minél fiatalabban kezd valaki menstruálni, annál idősebb korban köszönt be a klimax, és az AMH (anti-müllerian hormon) szintje mutatja meg, hogy mennyi tartaléka van még a petefészkeknek, elkezdtek-e már kimerülni (nagyon leegyszerűsítve),


b) bár egyéni eltérések vannak, de átlagosan 30 éves kor fölött a petesejtek minősége is elkezd romlani, egyre gyorsuló ütemben, nem véletlenül csinálnak saját petesejtes lombikot csak 45 éves korig.


Ha 30 évesen még nagyon senki jelölt nincs a fasorban sem, de gyermekre vágysz mindenképpen, akkor fagyasztass le petesejtet, 35 év felett elkezd csökkenni az esély a spontán terhességre, 40 év felett meredeken esik (ne írja senki, hogy de neki is van egy ismerőse, aki 43 évesen esett teherbe, igen, _van_ ilyen, az esély csökken drasztikusan).

2023. febr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
87%

Élete végéig is várhat igazából, ha nem akar.

Amúgy meg a klimaxig.

2023. febr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
93%
#4-es válaszolót kiegészíteném azzal, hogy a meddőségi dokim mondta, mikor 39 évesen elmentem hozzá, hogy a 24. órában vagyok teherbeesés szempontjából. 40 évesen inszemmel sikerült. De tényleg jóval kisebb az esély ebben a korban.
2023. febr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
98%
6-os: amit írsz (39 évesen a 24. órában vagy) pont megerősíti, amit írtam a 4-es válaszomban.
2023. febr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim válasza:
6%

akarmeddig varhat


mert van petesejt lefagyasztas, es béranyaság


és lehet fizetni dadát es nevelöt


megfelelo adottsagu spermadonort pedig katalogusbol valaszthat


nehogy mar egy N.Ö.-nek bármiről is le kelljen mondani az eletben az anyasag miatt


vagy olyan korulmenyek mellett legyen anya ami nem tokeletes szamara (apuka, anyagi helyzet stb)

2023. febr. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
63%

Első gyerekkel én azt gondolom max 40 éves korig lehet úgy tervezni. Ezt a tudatos tervezésre értem.


De ugye ez gyakran nem csak egy tudatos döntésről szól, hanem a valosagban sok tényező más befolyásolja.

Pl sokan vannak akik már mondjuk 20 évesen vagy 30 évesen tervezik a gyerekvállalást, de a baba nem jön vagy nem marad meg, vagy nincs kivel.. bár épeszű ember akkor tervez manapság, ha van kivel.. stb.


Ilyen esetben számomra nem az van, hogy az a valaki 40 felett vagy 40 körül szeretne tudatosan vállalni, hanem így alakul és mivel így alakult, akkor inkább vállalja a kockázatokkal együtt, csak legyen. Én ezt simán meg tudom érteni. Óriási trauma lehet sok éven át, vagy évtizedeken át veszteségeket átélni. persze jó esetben a gyereket nem azért szülik a nők, mert a traumákat szeretnék ezzel gyógyítani...


"Többedik" gyermeknél meg simán lehet 45 ev is tudatosan is akár.


Persze erre nincs "szabály", sőt íratlan szabály sincs. Kinek mi fér bele. Én már nem tervezek szülni (42 vagyok) de én sokkal türelmesebb vagyok most, mint 28 évesen voltam.


Összességében, erről max véleménye lehet mindenkinek, ugye azt tudjuk, hogy a vélemény az olyan mint a segglyuk. Mindenkinek van de senkit sem érdekel a másé.

2023. febr. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
91%

7-es, igen, azért írtam, hogy megerősítselek, hogy még a nőgyógyászom szerint is jóval kevesebb az esély már ebben a korban a teherbeesésre. Nekem második inszemmel sikerült, és ezt nagy szerencsének gondolom, mert persze van egy-két ismerősöm, aki szintén ilyen szerencsés volt, de jóval több az ellenpélda.

Szóval tényleg megerősíteni szerettem volna, amit írtál, bocs, ha nem így jött le. Lehet, hogy hülyén fogalmaztam, de már késő van, nem forog úgy az agyam😁

2023. febr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!