Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik valamilyen testi fogyaték...

Akik valamilyen testi fogyatékossággal rendelkező gyereket nevelnek, milyen bánásmódot várnátok el a többi gyerektől?

Figyelt kérdés

Elég hülyén fogalmaztam meg, de próbáltam úgy, hogy benne legyen a kérdésben a lényeg.

Szóval kislányom osztályába most iratkozott át egy kislány, akinek hiányzik a bal karja. Én nem bántám volna, ha az osztályfőnök, esetleg a kislány anyukája ad valami támpontot, hogy hogyan kellene vele viselkedni a gyerekeknek, mert őszintén szólva nem tudom.

Az anyukák már duruzsoltak a múlt héten egymás közt, hogy a gyerekeik majd mindenben segítenek (segíts neki kihúzni a széket, vidd a táskáját stb). Én viszont nem tudom, hogy ez-e a jó irány. Mármint hogy nem jobb-e ha mondjuk a gyerekem szól neki, hogy bármiben segítség kell szóljon, de amúgy meg úgy kezeli, mint bármelyik hétköznapi embert. Mert gondolom, ha sima iskolába jár, akkor képes az önellátásra. 12 éves lányról van szó.


2023. febr. 27. 05:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nincs ilyen gyerekem, de volt testi fogyatékos tanárom. Nem szerette, ha mindenben segitettek neki. Ha szüksége volt valamire, szólt. Szerintem ez a megfelelő bánásmód. Akkor segíteni, ha kéri vagy láthatóan szükséges. Pl a tanárom tolókocsival kozlekedett, evidens volt, hogy kinyitom és nyitva tartom neki az ajtót- mondjuk az is ugyanígy evidens volt, hogy bárki másnak is megtettem, ha épp az ajtónál voltam.
2023. febr. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

A te hozzáállásod a normális. De gondolj bele,egy ilyen összejövetel mennyire lenne kínos, kellemetlen stb az anyukájának. Gondolom ezen már milliószor átment,és nem szeretne plusz egy sokadikat is. (Tapasztalatból beszélek. Az én lányom autista. Még csak 7 éves, de már kismilliószor kellett elmesélnem mindent különböző pedagógusoknak,szakembereknek. Az ember egy idő után a háta közepére kívánja ezeket az alkalmakat.)


És lehet,hogy a lány is van olyan talpraesett,hogy megoldja.

2023. febr. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kezeljék, mint bármelyik másik gyereket. Az, hogy hiányzik egy karja egy egészséges embernek furcsa, el sem tudja képzelni milyen egy kézzel. De neki ez a természetes, majdnem mindent megtud csináli, ha segítséget kér akkor természetesen valaki segítsen neki, de ez azokra is vonatkozik akiknek nincs fogyatékossága 🤷🏼‍♀️. A legrosszabb, ha elkezdi mindenki sajnálni, meg babusgatni. Nagyon kellemetlen lesz neki. De erre hamar ráfognak jönni a gyerekek is, hogy simán megoldja a kislány a legtöbb dolgot egykézzel 🙂.
2023. febr. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 babyboom567 ***** válasza:
93%

Valószínüleg a kislány mindent meg fog oldani,de azért mondjuk nem mindegy,hogy tavaly nyáron balesetben/betegségben veszítette el a karját,vagy így született.

Ha így született, akkor neki ez a normális.Ha amputált, akkor meg volt rehabilitáción, ott rengeteg mindent megtanítanak, csak idő mire beleszokik az új helyzetbe.


Nekem volt gimnáziumban egy osztálytársam, le volt bénulna és el volt sorvadva a egyik karja(szüléskor sérült meg,és mire észrevették menthetetlen volt)Semmibe nem kellett segíteni neki, bármit megcsinált 1 kézzel.Olyan volt mint bárki más.

2023. febr. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, ez a kislány is így született. Ezért is gondolom, hogy 12 éves korára azért teljesen jól boldogul a mindennapokban és nem kell úgy babusgatni, mintha magatehetetlen lenne.

Csak aggódtam, hogy nehogy az én gyerekem tűnjön érzéketlennek, amiért nem nyitogatja neki mondjuk a tolltartóját és adja a kezébe a ceruzát.

2023. febr. 27. 08:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne pl a kezébe adogatni a ceruzát? Nem magatehetetlen, van akinek mindkét keze hiányzik és megtanultak a lábukkal/szájukkal írni, lábbal sminkelni (rengeteg ilyen videót találsz). A gyerekek is ráfognak hamar jönni, hogy nem kell körbeugrálni. Gondold el mennyire kellemetlen lenne annak a kislánynak ha mindent helyette akarnak csinálni... Van szája a kislánynak, ha valami nem megy majd szól, de így született, neki mindent egykézzel kellett megtanulnia, neki ez teljesen normális

Igaz nem teljesen ilyen, de nekem vak ismerősöm van (nem sértődik meg ha vaknak hívják, még mielőtt valaki nekem esik 😅). Így született, ő pl utálja ha sajnálják és mindenáron segíteni akarnak, ha kell ha nem. Nem tehetetlen, csak nem lát. Sőt, szerintem a legtöbbet ő poénkodik ezen, ha valamiben kell segíteni szól, de teljesen jól elboldogul.

2023. febr. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen gyerek voltam csak más betegséggel.

Saját tapasztalat alapján a legfontosabb, hogy ne csúfolják és ne közösítsék ki.

Továbbá nem kell mindenben segíteni. Egyszerűen vagy jelezni felé, hogy nyugodtan kérjen segítséget vagy időszakosan megkérdezni, hogy kell-e segítség, mert nem biztos, hogy magától fog kérni.

Nekem pl az órai jegyzet nagy segítség, de ez a betegségtől is függ, hogy mi megy neki nehezebben az iskolában.

2023. febr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A többi gyereknek semmi dolga a fogyatékos osztálytárssal. Viselkedjenek vele normálisan, mintha egy tök átlagos gyerek lenne.

Ha el tudja látni magát a gyerek, akkor a szülőknek, gyógytornásznak, orvosnak, segédeszközösnek van feladata a gyerekkel. Ha nem tudja magát ellátni a gyerek, akkor a pedagógiai asszisztens feladata segíteni a gyereknek.

2023. febr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!