Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én vagyok a "szigorú anyuka"...

Én vagyok a "szigorú anyuka" mert nem engedem hogy a tini gyerekem alkoholt igyon és bulizni járjon?

Figyelt kérdés

Párom családjánál voltunk. Felmerült ez a kérdés hogy buli és pia. Na hát anyósék szabadjára engedték a gyerekeket, meg is volt az eredménye. Elég sokat buliztak meg ittak fiatalként. Tiszteletlenül beszélnek a szüleikkel is, egymással is felnőttként, rengeteget káromkodnak, de ők nem látnak ebben problémát. Ezt úgy kell elképzelni mintha édesanyádat a valagadból rángattad volna elő.

Párom mellettem sokat válltozott hálistennek. Nem sokat jártunk oda csak a kötelező köröket, hogy a gyerek ne vegye ezt a stílust normálisnak..

Na most felmerült ez a bulizós ivós téma. En megmondtam, hogy szerintem egy 14-18 éves fiatalnak igazából nem sok keresnivalója van az éjszakában, délután is lehet bandázni ha a tanulási kötelességét teljesítette. Megkaptam hogy akkor majd délután csinálnak olyat amit nem szabadna, meg kijátszhat a hátam mögött. Meg hogy miért ne járhatna bulizni. Megmondtam hogy én ilyen züllést nem fogok finanszírozni, meg rossz társaságba ne is kerüljön. Tudjuk mind hogy az éjszakai élet hordoz magában veszélyeket. Helyette akkor inkább finanszírozom azt az elfoglaltságot amit szeret csinálni és leköti. A szalagavatóján vsgy a ballagásán majd elmehet ünnepelni a barátokkal.

Határozott véleményen vagyok. És nektek mi a véleményetek erről?

Egy fiús anyuka



2023. márc. 8. 08:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
26%
Egyetértek.
2023. márc. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ennek is van egy mértéke, a 14 és 18 között nagy a különbség.


14 êvesen nem engedném se bulizni, se inni, 17 évesen azért elengedném már mondjuk kettőig, és nem vagyok hülye, nyilván tudom, hogy inna.


Ne ess át a ló túloldalára sem, nekem ilyen mindent tiltó anyám volt és érettségi után az volt az első, hogy leléptem, mert akkor annyira zavart, hogy én vagyok kb. az egyetlen, aki soha sehova nem mehet.


Mondom, alkalmazz mértéket. Nem kell hajnalig elengedni, meg eltűrni, hogy hetente részegen jöjjön haza, de az is túlzás bizonyos kor felett, amit itt felvàzoltál.

2023. márc. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%

Én nem értek egyet vele.

Ha mindentől tiltod, akkor amint kiszabadul otthonról, akkor annál durvábban veti bele magát. Pl. ha egyetemre megy és H-P között kollégiumban/albérletben lesz, ahol nem látsz rá az életére. Vagy ha dolgozni kezd és külön költözik tőled.


A fokozatosság híve vagyok. A buli nálunk (még) nemcsak szórakozóhelyet jelentett, hanem iskolai bulit vagy házibulit is. De az se mindegy, kikkel barátkozik, kikkel megy házibuliba, vagy akár szórakozóhelyre. Sőt, szerintem ez az elsődleges: olyan igényességet nevelni a gyerekbe (és ezt nem kamaszkorban kell, hanem kb. óvodás kortól), hogy a baráti köre normális értékrendű fiatalokból álljon. Amibe belefér a szülők elleni lázadás és időnként a bulizás is.


Az italt meg a szülők jelenlétében, családi ünnepeken kóstolja meg először. Emlékszem, én ált. isk. befejezésekor már simán ittam a szüleimmel, ha vendégek voltak nálunk vagy mi mentünk vendégségbe. De egyetem elején meg voltam lepődve, amikor mások inni kocsmába akartak menni, mert nálunk ez nem volt szokás, apám sose járt kocsmába.


A tiszteletlenségről és a szülőkkel való beszédről viszont ugyanaz a véleményem, mint neked. Én tisztelettel beszélek mindenkivel, a gyerekeimmel is, viszont tőlük is ugyanezt elvárom. Nincs is gond ezzel nálunk.

2023. márc. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%

Én nem értek veled egyet. Jártam bulizni, még ittam is kamaszként, mégse lettem züllött. Kifejezetten visszafogott nő vagyok, 18 évesen volt először pasim, azóta pedig ő a férjem. Volt sokkal keményebben bulizós barátnőm is, ő most a három kislányának szuper anyukája.

Nálunk voltak biztonsági szabályok, pl.nem mászkálhattam éjjel egyedül az utcán, hanem apa értem jött, vagy adtak pénzt taxira, ezt betartottam.

Az enyémek még kisebbek, de pár év múlva előjön majd nálunk is ez a téma. Én engedni fogom, ésszel.

2023. márc. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%

Egyébként egy dolog a határozott vélemény, még egy dolog a valóság. Majd amikor a kamasz gyereked napi szinten ordít veled, vagy nem szól hozzád, utál és minden sz*ranyának elhord, mert cikk neki, hogy ő az egyetlen, aki nem mehet el este valahova 16-17 évesen, te is kicsit másképp fogsz a dologhoz állni.


Ha megromlik a kapcsolat emiatt, azt nem fogod tudni visszacsinálni.

2023. márc. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
90%
Én nem értek egyet. Szerintem igenis ellehet engedni egy 14-18 évest, nyilván először még nem az éjszakába. Kell is, tapasztalja csak meg az életet.
2023. márc. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként hány éves a gyerek? Kicsi korukban nekem is határozott véleményem volt elég sok dologról, de ezek mind elszálltak, ahogy szép lassan szembejött a valóság. :)
2023. márc. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Különben meg nehogy visszacsapjon.. Aki zülleni akar, az délután suli után is tud.
2023. márc. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
95%

Hát azért egy 16-17 éves fiatalnak már igénye lenne a szórakozásra, barátnőzésre jogosan! Ha nem engeded, akkor elkezd hazudozni. Lelép éjjel, amikor már alszol vagy, ami még rosszabb napközben fog ellógni a suliból.

Szerintem szavazz nagyobb bizalmat a fiadnak, ha nem szeretnéd a fent leírtakat. Saját magaddal szúrsz ki, a fiad utálni fog és soha nem lesz veled őszinte ezentúl. Nem éri meg!

2023. márc. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem tök érthető és jogos is,egy 14-15 évesnek semmi ketesnivalója ilyen helyeken ellenben 16-17 évesen már azért engedném igaz nem minden hétvégén és nem hajnalig.
2023. márc. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!