Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet annak az oka, hogy...

Mi lehet annak az oka, hogy manapság egyre kevesebben vállalnak gyereket (illetve egyre kevesebb gyereket akarnak egyáltalán)?

Figyelt kérdés

Mi lehet a fő tényező? Van sok közrejátszó dolog, úgy mint dráguló élet, kényelmes 21. századi élet (minek pelenkázzak gyereket ha utazhatok, étterembe járhatok, kikapcsolódhatok, autókázhatok, mencizhetek hutyutyu hutyutyu bratatata ), lustaság stb.

Mit gondoltok?



2023. márc. 10. 09:55
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából ezek.
2023. márc. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem a média. Mindenhonnan az ömlik, hogy a gyerekvállalás szívás, rossz a Földnek, és aki nem jár edzeni heti 3x meg étterembe 4x meg barátokkal 3x meg előadásokra meg hobbira stb az nem is ember.


Kezdik úgy átmosni az emberek agyát, hogy már nem is tudják, hogy milyen egy egyszerú, boldog élet, ahol az időd nagy részét a családoddal töltöd, szeretetben, közös otthoni tevékenységekkel, mint pl barkácsolás, társasjátékozás.


Ismerősi körömben ezeket látom, mint "tünet" vagy "kifogás" :

1 nem akar gyereket, mert nem tudna annyit szórakozni meg edzeni

2 nem akar még gyereket mert először karrier legyen (már 36 éves..)

3 nem akar gyereket mert az drága

4 nem akar gyereket mert azokat nem szereti, csak a kutyákat

5 nem akar még gyereket mert bulizni meg táncolni akar

Stb

2023. márc. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanaz mint eddig is (az elmúlt években és az elmúlt kérdésekben)
2023. márc. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim válasza:
48%

Nekem nincs olyan anyagi helyzetem hogy most gyereket csináljak valakinek. Bármennyire is szeretnék amúgy…és igen k..va drága minden. Ugye én nem felek a szulestol mert férfi vagyok, de nagyon sok mai no retteg “mi lesz az alakommal” “nem kellek utána senkinek” ilyesmi. Még egy személyes tapasztalat amin meg lehet sertodni, de a legtöbb mai no egy utolsó egy éjszakás k..va…szóval nem tudom mire alapozon az ember.


A másik ami nem szimplán személyes hogy egy ilyen hulladék világra ahol már a harmadik világháború a téma lassan nem tudom érdemes e. Ettől függetlenül meg nem tudom honnan ez a statisztika de biztos igaz…de pl a Facebook tele van csecsemőkkel napi szinten.

2023. márc. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
83%

Én a magam nevében tudok beszélni.

38 éves nő vagyok, sosem akartam gyereket. Egyszerűen nem olyan az életvitelem, és mondhatjuk, hogy elég "önző" vagyok ahhoz, hogy ezen nem akarok változtatni. Szeretek utazni, színházba járni, barátokkal találkozni, illetve nekem nagyon fontos a munkám. Sokat és jól akarok dolgozni, ami koncentrációt igényel.

Egyszerűen nem érzem azt, hogy kellene gyerek, és az a változás, ami ezzel járna.

2023. márc. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
9%

Tök jó, hogy ilyen sokan sokfélét írtak. Szerintem ezek jól alátámasztják a médiás agymosás teóriámat, mert a többségük az érveknek még csak nem is igaz.


Pl

Miért van egyre kevesebb gyerek -> Ellenkezőleg. Most több gyerek születik, mint 10 éve.

Drága a gyerek, nincs rá pénzem -> 2 éve született a lányom, rögtön kaptunk rá 10 milliót, mint Babaváró. Nem tudom, ki mennyire gondolja egy gyerek kiadásait, de nálunk szerintem több pénzt kapunk utána havonta (35 ezer Ft családi adókedvezmény + 12 clezer családi pótlék), mint amennyit ráköltünk.

Önző vagyok, szórakozni/dolgozni akarok -> 20 év múlva meg egyedül akarok élni a nagy semmiben, célok nélkül, család nélkül? Ez nem önzőség, hanem mohóság. Most legyen picit jobb, 2 évig, cserébe, hogy a fél életem majd sz@r legyen.

2023. márc. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
82%

"Önző vagyok, szórakozni/dolgozni akarok -> 20 év múlva meg egyedül akarok élni a nagy semmiben, célok nélkül, család nélkül? Ez nem önzőség, hanem mohóság. Most legyen picit jobb, 2 évig, cserébe, hogy a fél életem majd sz@r legyen."


Semmi közöd ahhoz, hogy én hogyan élem az életemet, és nem érdekel, hogy a te értékítéleted szerint milyen vagyok.


Én pedig önzőnek, nagyképűnek és mindemellett butának tartalak téged.


Majd meglátjuk, a jövő kit igazol. :)


Megjegyzem, CSALÁDOM attól még lehet, hogy nincs gyerekem.


Szegény férjed, ha szerinted a család=gyerek...

2023. márc. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
73%

"Drága a gyerek, nincs rá pénzem -> 2 éve született a lányom, rögtön kaptunk rá 10 milliót, mint Babaváró. Nem tudom, ki mennyire gondolja egy gyerek kiadásait, de nálunk szerintem több pénzt kapunk utána havonta (35 ezer Ft családi adókedvezmény + 12 clezer családi pótlék), mint amennyit ráköltünk"


Ja, kapsz 10 millió forint hitelt, f*sza, akkor felénk a városban már csak másik 20 millió forintot kell előszedned egy 2 szobás panelházak, mondjuk volt 10-ed, akkor a következő harminc évben csak havonta 100 ezer forint hiteled lesz, tényleg de jó :D


Mellesleg, 1 gyerekre csak 10 ezer az adókedvrezmény, innen is látszik, hogy kamuzol, hiszen még ezt sem tudod jól, nem is kapsz semmit. A családi pótlék és adókedv. tehát 22 ezer havonta, hát én az amúgy mosható pelenkás 1,5 évesemre többet költök.

2023. márc. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
92%

7., lehet h most nem költöd el a gyerekre az utána járó juttatások összegét, de pár év múlva fogod, sőt a többszörösét is. Rettentő pénz megy el két kamasz gyerekre, hidd el. Amikor meg ők születtek, még tervben sem volt a babaváró.

Az hogy ki hány gyereket vállal, legyen a saját döntése. Nekem kettő van, nem is terveztünk többet, de megértem aki egyet se.

2023. márc. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
82%

Globális felmelegedés, vízkészlet csökkenése, túlnépesedés.

Rossz kormánypolitika, rossz oktatás, rohamos inflació, árak az egekben.

Egyéni szociális problémák.

Egyéni okok.


Én szerettem volna 2t, lett is, de totál megértem azt is, aki nem akar. És nem a "lustaság"ra gondolok elsősorban, hiszen attól, hogy valakinek nincs gyereke, nem lusta!

2023. márc. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!