Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekről lemondás hogyan...

Trueferi kérdése:

Gyermekről lemondás hogyan működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Érdemlegest választ, tanácsot szeretnék kérni. 2008-ban házasodtam össze feleségemmel akitől nemrégiben elváltam. A házasságkötéskor az első gyermekét a nevemre vettem mivel "ismeretlen apa" szerepelt az anyakönyvében. A válás óta egyáltalán nem akarja velem tartani a kapcsolatot és ki is jelentette hogy nem is vagyok az apja. A döntését természetesen elfogadom de szeretném akkor a döntését "jogilag" is rendbe tenni és kivezettetni a nevemet mint apa az anyakönyvezésből.

Az lenne a kérdésem hogy van-e lehetőség erre és hogyan működik.

Köszönettel



2023. márc. 12. 09:36
1 2
 1/18 babyboom567 ***** válasza:
99%

Ha örökbe fogadtad vagy tettél apasági nyilatkozatot,és be vagy jegyezve mint apa, és tartásdíjat kell fizetned, akkor sehogy.

Ha csak a nevedet vette fel,és addig kis pista volt,utána meg kovács pista,akkor ezt is csak akkor tudod, ha ő beleegyezik.De anyakönyvbe, csak hivatalosan kerülhettél bele, szóval ő jogilag a te gyereked, minden anyagi vonzatával.

2023. márc. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt kiegészíteném annyival, hogy öröklés szempontjából is a gyerekednek számít ha egyszer bekerültél az anyakönyvbe mint apa.
2023. márc. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Ha örökbefogadtad, és bekerültél az anyakönyvbe mint apa, akkor csak abban az esetben tudod ezt semmissé tenni, ha jön egy másik férfi az ex feleséged életébe, aki örökbefogadná. Ebben az esetben neked le kell mondanod róla. De amíg nincs ilyen jelentkező, addig ő te gyermeked.
2023. márc. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

[link]

Itt azt írja, hogy évi 10-20 örökbefogadást bontanak fel, aminek a fele házastársi örökbefogadás volt, mint nálatok. Tehát egy létező gyakorlatról van szó, de nem mindig engedik. Én a helyedben előbb a gyámügyön érdeklődnék.

2023. márc. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

3

Ez marhára nem így működik szerencsére. Kérdező,keress egy ügyvédet. Ő majd elmondja az opciókat.

2023. márc. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
5-ös de ez így működik. Ezért kell sokszor meggondolni.
2023. márc. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Itt kérdezhetsz név nélkül. A csoportban vannak ügyvédek, jogászok, meg sajnos egy csomó idi.ta is, azok válaszait nem kell komolyan venni

2023. márc. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat.

Igazából az örökbefogadott lányom már 22 éves, tehát nem gyermektartás miatt érdeklődöm. Van egy közös lányunk is aki a válást követően 1.5 évvel úgy döntött hogy velem szeretne élni. A döntése után sem az édesanyja sem a mostoha testvére sem az anyai nagymama nem tartja vele a kapcsolatot semmilyen formában sem. A kérdésem inkább az öröklődés témában fogalmazódott meg bennem.

2023. márc. 12. 11:41
 9/18 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom azt szeretnéd, hogy a vérszerinti gyermeked örököljön utánad. Talán a legegyszerűbb a végrendelet ebben az esetben, de úgy tudom a köteles rész akkor is jár majd a másiknak.
2023. márc. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%
Ha örökbefogadtad, akkor nem tudsz róla lemondani, mert kvázi a normál vér szerinti gyereked jog szerint. Tehát az öröklésből sem tudod kizárni.
2023. márc. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!