Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi a reális gyerektartás...

Mennyi a reális gyerektartás jelenleg?

Figyelt kérdés
Aktuális lett számomra ez most jelenleg. Nekem nincs bevételem csak amit az állam ad, apuka külföldön keres 900e ft körül. Hivatalos úton tervezem megoldani a dolgokat mert sajnos képtelenek vagyunk megegyezni az apával. Tudom hogy a gyerek igényeihez is szabják, illetve az apa bevételeihez. Mindkettő magas úgy gondolom, Mivel szüleim nagyon támogatóak. Gyűjtöm a kiadásainkat mióta megszületett a kicsi, hátha szükség lenne arra is. Hordjuk babaúszásra, tornára, programokra. Ezek mennyire számítanak? Mennyi lesz vajon kb a gyerektartás amit kiszabnak az apukának? Eddig semmit se vett neki mióta megszületett, előtte is max apróságokat.
2023. márc. 15. 15:08
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
65%
Aztaaa, az állam és a szüleid tartanak el, mert dolgozni lusta vagy, de a magas gyerektartásra igényt tartanál, nehogy dolgoznod kelljen. Tudnak egyesek élni. A gyerek igényei magasak vagy a tieid?
2023. márc. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Dolgoztam előtte.. csaladi vallalkozasban segítettem iskola mellett rendesen.. ne itékezzünk már ennyire egyből..
2023. márc. 15. 15:13
 3/48 anonim ***** válasza:
73%

Elvileg a fizetése 15%a.

Ezen felül annak jár a családi pótlék, aki a gyerekeket neveli. Valószínűleg ő is igényelhet csp-ot, és az neked jár a gyerektartas felett.

Plusz ha jófej lenne, a gyerek után járó adókedvezményt is odaadná. Ez pl Ausztriában havi 114 eur (korral emelkedik) plusz 2000eur /év.

Programok, úszás nem számít, arra hordod amit ki tudsz fizetni, kivéve fejlesztések.

2023. márc. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
Pici baba mellett pedig jelenleg necces dolgoznom, de támogassuk csak a sóher apát, aki 10ezret sajnál a gyerektől.. senki se tartott fegyvert a fejéhez hogy gyereket csináljon
2023. márc. 15. 15:14
 5/48 anonim ***** válasza:
79%
1-es, neked mi a bajod? A gyerektartás jár és kész. Nem szívességet tesz az apuka. Továbbá az anyuka nyilván gyesen van, nem eltartatja magát, ki mondta, hogy nem dolgozik?
2023. márc. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%
(4) A tartásdíj összegét gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének tizenöt-huszonöt százalékában kell meghatározni. Az átlagos jövedelem megállapításánál rendszerint a kötelezettnek a kereset megindítását megelőző egy évi összes jövedelmére figyelemmel kell lenni.
2023. márc. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, neked apuka fegyvert tartott a fejedhez amikor csinálta a gyereket?

Egy ilyen semmirekellőnek megerte?

2023. márc. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

#7 nem :) de én nem is hagytam el a gyerekem illetve nézem semmibe ha már így alakult, ha megérte ha nem.

Köszönöm a válaszokat

2023. márc. 15. 15:17
 9/48 anonim ***** válasza:
100%

Jövedelem 15-20%-a általában. Remélhetőleg nem feketén dolgozik külföldön, és bizonyítható mennyit keres.


Sokan trükköznek egyébként a bejelentéssel emiatt.

2023. márc. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
31%

Senkit nem fog érdekelni, hogy "apuka" 900-at keres, ez nem azt jelenti, hogy abból 300-at fognak nektek megítélni. A kis babaúszásod csak akkor számít, ha már akkor babaúsztattátok, mikor együtt éltetek mint egy család és a hiányában nagy vissza esés lenne a gyermek számára életszínvonalban. Ha te magadtól döntöttél úgy, hogy te oda jártatod és nem azért, mert fogyatékos, akkor senkit nem fog érdekelni, hogy te toronyórát láncostul akarsz neki. :D

Az ilyen mint te, egy k*rva kanyit nem érdemelne. Csak a gyerekedet sajnálom.

Amúgy ilyen 130-150 ezertől többre ne számíts. :) Bár gondolom neked az is elég, anyádék úgyis eltartanak.

2023. márc. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!