Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól engednétek...

Hány éves kortól engednétek egyedül menni a gyereketeket iskolába, haverokhoz?

Figyelt kérdés

Egy babysitter kereső oldalon láttam extrém hirdetéseket. Szülők 12 éves gyerekhez keresnek valakit, hogy heti kétszer hazavigyék őt az iskolából. Egy 16 éves fiúhoz keresnek hétvégére valakit, aki vigyáz rá, amíg a szülők nincsenek otthon. Nem írták, hogy a gyerek beteg lenne.


Én 8 éves koromtól egyedül jártam suliba gyalog, és osztálytársakhoz mentem bicajjal. 10 éves kortól már busszal. 12 éves koromban már vonattal mentem a vidéki nagyszülőkhöz, úgy, hogy át kellett szállnom. 16 évesen már volt, hogy nem is otthon aludtam. Nagyon kis korom óta volt telóm, csak nem okosteló, hanem ez a régi hagyományos. Azon kellett hívnom őket, ha bármi gáz van.


Nyugtassatok meg, hogy ezek a fenti hirdetésekben szereplő dolgok nem általánosak.

Ti mikor engednétek a gyerekeiteket egyedül lenni, vagy elmenni valahova, akár közlekedéssel?



2023. márc. 16. 02:23
A kérdező szavazást indított:
már 6 éves kor előtt is előfordulhat, ha közelre kell menni
6 éves kortól
8 éves kortól
10 éves kortól
12 éves kortól
14 éves kortól
18 éves kortól
a gyerektől függ
attól függ, milyen környék, át kell-e szállni
66 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%

A 12 éves hazakísérése lehet reális igény, ha messze lakik. Ezt nem tudjuk.

De egy 16 évesre én se értem, miért kell otthon vigyázni

2023. márc. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

A 16 eves eseteben talan inkabb azon van a hangsuly, hogy balhes gyerek. En se hagynam otthon egyedul, ha nem biznek meg benne, mert mondjuk a tudtom nelkul rendez bulit a hazban, ilyesmi.


Az egyedul jaras pedig szerintem abszolut attol fugg, hol laktok. Illetve azt is el kell fogadni, hogy regen mas idok voltak. En 11 eves koromtol kezdve jarhattam egyedul suliba, ami 15 perc volt gyalog. Na, eltelt 14 ev es az a kornyek, ahol laktam meg ahol a suli volt, brutalisan zullott lett.

Mar nem ott elek, de az tuti, hogy nem engednem a gyerekemet ott setalni, mert meg a vegen kiraboljak. Szoval ilyen szinten.

Nem mindig csak a kor szamit.

2023. márc. 16. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%

Én se értettem az ilyen "16 éves gyereket miért nem hagynak otthon egyedül" hozzáállást, amíg meg nem tudtam valakiről, hogy teljesen váratlanul jönnek rá epilepsziás rohamok, elvágódik stb. Nem mindenki szereti körülményesen kiírni és elmagyarázni hogy "jajj ne gondoljanak ám rosszat kedves szülőtársak, hogy ennyire kisgyerekként kezelem, de az a helyzet, hogy ..." stb.

Lehet olyan helyzet is, hogy ha valaki ott van mellette, akkor tanul.

2023. márc. 16. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

Gyereke válogatja...


Mi egyedül jártunk már óvodába is. 14 éves koromban felutaztam Budapestre, anyukám leírta, hogy hol kell leszállni, mire kell felszállni, meddig kell utazni és vissza. Hazaértem.


Gyerekemet akkor engedtem el önállóan iskolába, amikor már ő kérte. Nem is miatta aggódtam, hogy eltéved, inkább a kóbor kutyák miatt kísérgette mindig valaki. Tudtam, hogy nem olyan, mint én, tehát eltérő lesz az önállósodása az enyémtől.

Majd váratlanul 14 éves korában kérte, hogy elutazhasson Sopronba a haverokkal, több napos táborba. 3 átszállás, intercity vonat stb. Életében nem sokat vonatozott, kocsival járunk, a haverok is 14-15 évesek voltak.

Hazajutottak ők is. Még azon a nyáron 6 kilométert legyalogolt az erdőn keresztül hazáig, mert lekéste az utolsó buszt.

Nekem ő már önálló. :)

2023. márc. 16. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Én is egyedül mentem haza nagycsoportosan(!) az oviból, egyedül jöttem-mentem mindig is iskolába. Falun, 25 éve. Utaztam én is rengeteget egyedül 12 éves koromtól. Aztán volt is, hogy követtek és várt a furgon a sarkon, amerre napi rendszerességgel mentem fix időben, csak feltűnt és segítséget hívtam. Vagy a szatír már nyitotta szét a kabátját a kietlen utcán, csak bekanyarodott egy autó váratlanul és még tudnék mesélni. Biztos sok ilyen sztorija van azoknak a gyerekeknek, akik "bezzeg az én időmben már milyen önállók voltak", aztán lehet nem is tudnak róla, mekkora szerencséjük volt. Ellenben ha most utazok haza a városban, rendszeresen látom, hogy mennek rá az egyedül utazó gyerekekre az idősebb bácsik, nénik....Hogy hivnak, hol laksz, hova jársz iskolába, hol szállsz le, de szép vagy, de csinos, ülj ide az ölembe nyugodtan, ha nincs hely....Szóval gáz, nem gáz, én azért óvatos leszek a gyerekemmel, inkább hülyének nézzenek, mint baja legyen.
2023. márc. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
50%

Nem Magyarországon élek, egy kisvarosban. A közeli iskolába mar sok 4 éves is egyedül jár bicajjal. 12 évesen kerülnek kozepiskolaba, ott sok vonattal, vagy busszal jár másik varosba iskolába. A környékünkön sok kisgyerek van, a helyi játszótéren szinte mindig felügyelet nélkül vannak kint 2-3 éves kortól is. Azt hozza kell tenni, hogy a játszótér maga nagyon biztonságos, egy kis völgy magasra emelt föld "keritessel" , amire a környező házakbol jól rá lehet látni.

Az én gyerekem 8 éves korától járt egyedül iskolaba, addig szerette, ha együtt megyünk.

2023. márc. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%

5, Én is találkoztam szatírral gyerekként... akkor, mikor anyámmal voltam, csak elszaladtam pisilni a bokrok közé a szabadstrandon messzebbre, és utánam jött.

Buszon is futottam dörgölődzős bácsiba... abba sajnos többször az évek alatt, de legelőször azt is anyám társaságában (csak akkora volt a tömeg hogy elsőre jelezni se tudtam neki).


Egyik se anyám hibája volt, de egyiktől se védett meg a fizikai jelenléte.

Szóval ez nem azon múlik, hogy egyedül mész haza vagy sem. Én is egyedül jártam haza kb. másodikos koromtól, az évek során egyre messzebb, a tömött villamoson dörgölődzősöket leszámítva soha semmivel nem találkoztam. (De, utóbbival, tegyük hozzá, még 16-7 évesen is futottam össze, amikor azért már tényleg nem jellemző a gyerek kísérgetése, szóval megint csak nem azon múlt, hogy egyedül vagyok-e.)

2023. márc. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem életkortól függ, hanem a gyerektől meg a környéktől és a közlekedéstől. Nem mindenhol van olyan se, aki tudna vele menni, mert dolgozni is kell. Én 6 éves kortól egyedül jártam, de ez falu, 300m az iskola, még főúton se kellett átmennem.
2023. márc. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Erre a kérdésre azért nehéz válaszolni, mert nem mindegy, hol van az az iskola és a haverok. Az enyém 7 éves (másodikos) korától egyedül jár iskolába, de a suli velünk szemben van, szó szerint három lépés. Így egész más, mintha átszállással tudna csak odamenni.
2023. márc. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 NTBS ***** válasza:
65%
10-12.
2023. márc. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!