Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák, hogy...

Egyedülálló anyukák, hogy vezetitek le a stresszt, idegességet?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves és egy 2,5 éves fiam. Iszonyú örökmozgók, egy pillanatra nem lehet őket egyedül hagyni. A kicsi javában dacos. Sokszor egymást piszkálják. Egyszerűen csak gyűlik-gyűlik a feszültség bennem, ha már nagyon kiakadok kiabálok velük. Bántani sosem bántanám őket. Már 2 hete itthon vannak, mert betegek. De egyébként is 16 óra után itthon vannak, ha én dolgozok és ők oviban, bölcsiben vannak. De akkor is csak rohanok velük ide-oda.

Semmit nem tudok tőlük egyedül csinálni, vinnem kell őket boltba, ügyet intézni stb.

Segítségem nincs, a nagyszülők nem élnek, az apuka se vesz részt egyáltalán az életünkben. Az egyik barátnőmmel (ő nem egyedülálló) szoktuk azt csinálni, hogy náluk maradnak egy kis időre a gyerekek hétvégén délután (15-17 óráig) és akkor van egy kis időm. De ezt is csak kb 3 havonta tudjuk össze hozni, amikor ők is ráérnek (általában náluk a nagyszülő vigyáz a gyerekre hétvégén hogy tudjanak kikapcsolódni) és nem beteg egyik gyerek sem. A babyszitter nem opció, nagyon drága.

Változtatni szeretnék, hogy ne legyen ilyen stresszes az életem, de fogalmam sincs hogyan.


2023. márc. 16. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Alkalmi szex amikor bölcsiben/oviban vannak.
2023. márc. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Hát, minden elismerésem. Nekem egy nyugodt, viszonylag könnyen kezelhető lányom van, de egyes-egyedül azt mondom, én se bírnám. Le a kalappal, és rengeteg erőt küldök! ❤️
2023. márc. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Extra adag teher van a vàlladon, èrthető, hogy kimerít. Egy rossz tàrssal nem lenne könnyebb, csak bunkòzna a nyakadon.

Pròbàlj meg több màsik anyukàval összefogni, higy egymàs gyerekeire vigyàztok, hogy legyen egy kis időtök.

2023. márc. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok erőt kívánok neked! Keress esetleg Facebook csoportban vagy a Momz App-on egy környékbeli anyuka barátot akivel összefoghattok és segíthetitek egymást. Drukkolok, hogy sikerüljön megoldást találni és lazíthass egy kicsit, megérdemelnéd :)
2023. márc. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jön a jó idő is, hátha tudunk több anyukával ismerkedni és segíteni egymást.
2023. márc. 17. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!