Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Albérletbe vállaltunk gyereket?

Albérletbe vállaltunk gyereket?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk és itt született a ma már 5 hónapos babánk. Rokonlátogatáson voltunk és ma megkaptuk, hogy hogyan lehetünk ennyire felelőtlenek, hogy albérletbe vállaltunk gyereket.

Tényleg ennyire gáz albérletben élni, gyereket nevelni? Nem érzem úgy, hogy a gyerekemet bármitől megfosztanám ezáltal.


2023. márc. 21. 12:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Az a felelotlen, aki ugy vallal gyereket, hogy nem tudja eltartani. Nyilvanvaloan tudjatok fizetni az albit, szoval ennyit errol :D


Az se jobb semmivel se, ha valaki sajat hazha vallal gyereket, de kb eheznek, ennyire nincs penz.

2023. márc. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Dehogy gaz. Mo.-n szokas hogy hazat vesznek, aztan nem mozdulnak egesz eletukben.

En is kulfoldon elek, Nyugat Europa, az emberek nagy resze berel. Es nem szegeny orszag.

Amerikaban szinten inkabb berelnek, igy egyszeruen tovabb tudnak lepni, ha van valami.


Ezt itt pl. hiaba kerdzed, nem fogod erteni, mert naluk ez egy alap, hogy hazad legyen ( 30 evig eladosodva miatta persze).

2023. márc. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Magyarországon igen, gáz. Nyugaton ez alap dolog, ahol a többség albérletben él, ott semmi gond nincs ezzel. De itthon nincs normális szabályozás, ha költözni kell brutál nehéz másik albit találni mert senki nem akarja gyerekeseknek kiadni a lakását. Bevallom, én itt nem mernék albérletbe gyereket vállalni, annyira rizikós.
2023. márc. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen egyetértek a 3-as válaszolóval. Amerikában pl. marha jó a bérlői rendszer (onnan van személyes tapasztalatom, így ezzel példálózom). Soha, meg sem fordult a fejemben, hogy ne mernék ott albiba gyereket vállalni. Itthon viszont biztosan nem mernék belevágni. Nem látnak szívesen gyerekkel, nincs szabályozottság, az emberek nagyrésze családi kincsként kezeli a kiadott ingatlant, nem üzletként. Ilyen formán teljesen különböző bérleti kultúrákról beszélünk, akik nem feltétlenül értik meg egymást. Te nem érted meg, hogy a feltételezem Magyarországon élő rokonaid miért szóltak be, ők nem értik, te miért érzed biztosnak az albérletezést. Kommunikációs probléma és akár a nyitottság teljes hiánya az, hogy ő megpróbálja elképzelni külföldön mennyire máshogy tud működni ez a dolog és te megpróbáld elképzelni a mondanivalója hátterét.

2-es válaszán is ezt látom, csak a másik oldalról. Attól, hogy van egy házam, nem jelenti azt, hogy nem tudok egész életemben mozdulni (kiadhatom és kivehetek máshol mást, eladhatom és vehetek máshol mást, stb.), és attól, hogy van 25 évre egy hitelem, semmi nem akadályoz meg benne, hogy azt akár 5 éven belül kicsengessem, de ha 25 évig fizetem a saját esetben pl. 40 ezer forintos törlesztőrészletünket sem halok bele, míg mondjuk egy ilyen ház bérletére a környéken 250 ezer forintos bérleti díjat simán el lehet kérni és akkor szerintem még nagyon az alját fogalmaztam meg.

Mindkét oldalon (bérlők és ingatlan tulajdonosok) vannak felelőtlenek, de ez nem jelenti azt, hogy mindenki az lenne és csak a saját útja a jó út.

2023. márc. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Itthon csak az albérlethelyzwt és szabályozás mitt gáz.


Küldöldi orszagok többségében viszont ez a normális..

Csak a felső rétegnek van ingatlanja általában ( több is)

2023. márc. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem sem gáz! Pedig én annak tartottam, mindaddig, amíg a testvéremék nem vállaltak gyereket albérletbe. Jól kerestek, albi mellett gyűjtöttek saját lakásra, ezért az is egyértelmű volt, hogy lenne pénzük másik albira is, ha véletlenül szerződést bontanának velük. 2 évig éltek így, minden rendben volt.
2023. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi albérletben vagyunk 3 gyerekkel. Újrakezdő vagyok, van az exemmel közös ingatlanom, de addig nem akarunk vagyonmegosztást, amíg ilyen magasak a lakáshitelek kamatai, egyikünk sem tudna másik ingatlant venni. Illetve ő tudna egy egy szobásat magának, de én nem tudnék akkorát venni, hogy elférjünk a gyerekekkel. Jóban vagyunk nagyon, úgyhogy egyelőre még kivárunk.
2023. márc. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Mi is külföldön, albérletbe vállaltunk gyereket. Semmit nem tudok mondani, amiben emiatt hiányt szenvedne.
2023. márc. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi itthon vállaltunk gyereket albérletbe, de senki nem szólt be miatta.
2023. márc. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 kajitani ***** válasza:
100%

Mi azért vettünk csak saját lakást,mert a törlesztő a fele a bérleti díjnak. Az a környék,ahol mi élünk, horribilis bérleti díjakat tud felmutatni... Így jobban jártunk.

Amúgy szerintem ha normális a tulaj és nem kizáró ok a gyerek (mert Magyarországon rengeteg hirdetésben olvasom,hogy az!),akkor tökmindegy hogy a saját tulajdonod-e vagy sem. Az a lényeg,hogy legyen tető a fejetek felett.

2023. márc. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!