Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van ezekkel a mai gyerekekkel?

Mi van ezekkel a mai gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Itt lakom egy játszótér mellett, most jó idő van, nyitva az ablak, és ilyeneket hallok: "Megöljelek? Gyere basz.dmeg! A ku.rva any.ád! Ge.ci!" stb. És ezek mind bőven 10 év alattiak, a szüleik meg nyugodtan bagóznak a kerítés mellett. Most ez komoly?
2023. márc. 21. 15:23
 1/10 anonim válasza:
59%

Egyre vészesebb lesz minden. TikTok, meg szülőnélküliség. Tönkre vannak téve a párkapcsolatok a tinder meg ezek miatt, és mindenki váltogatja a partnerét, nincs etika, hogy kitartsanak egymás mellett. Ezért az egyedülállóak érzelmileg instabilak, a gyereken csattannak a dolgok.


Régen nem ez volt, egyértelműen bomlik a társadalom, de még sokan szeretik az álmot, hogy mi felfelé fejlődünk, és most a legjobb nekünk. (Mintha nem lettek volna ősi civilizációk, a piramist úgy építették meg, most sem értik, stb.)

2023. márc. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2%
De ez vicces xd
2023. márc. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom milyen "mai gyerekekről" beszélsz.

Már az én gyerekkoromban is halottam ilyeneket.

Régebb meg még durvább dolgok voltak. Apámat kistiniként pl lábon lőtte az egyik barátja, mert az apja puskájával játszottak. Az első osztályfőnökömék meg azzal szórakoztak gyerekként, hogy világháborús lőszereket kerestek az erdőben, kiszedték belőluk a puskaport, s azt gyújtogatták/robbantgatták.

2023. márc. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
68%

Hát vannak ezek a környékek, ahol ez a standard, mint a kérdésbeli story meg az útsó is.

Nem vagyok rasszista.

2023. márc. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Rossz hallgatni, de a 3-as válaszolónak igaza van. Nem csak a mai gyerekek ilyenek. 40 éves vagyok. Amikor én gyerek voltam, akkor is ez ment. Sajnos. Azért szerencsére mindig vannak kivételek, szóval nem lehet általánosságban azt mondani, hogy minden gyerek így beszél.
2023. márc. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell általánosítani.
2023. márc. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
44 vagyok nó olyan a szám mint a kocsisna, 2 báty mellett rosszabb lettem mint ők. Sajnos kicsúszik így a 4 évesem is szokott káromkodni
2023. márc. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Szeretethiányos mindenki, azok a szülők meg nem törődnek a gyerekeikkel, nem is tudják, hogyan kéne viszonyulni egy gyerekhez, úgyhogy hagyják őket. Mármint magukra, azt csinálni, amit akarnak, nincsenek rá tekintettel, hgoy a gyerek előtt ne beszéljenek így. Meg pl asszem, nem feltétlenül a legintelligensebbek ezek a szülők; meg az ő szüleik is ilyenek voltak, hogy magukra voltak tehát ők is hagyva; ők is ezt a családi mintát hozzák; sok a feszkó sokmindenkiben. pl emelkedtek föl az árak, nem tud külön elvonulni egy kicsit egyedül pl a szülő a másik szülőtől, meg mindenkitől, hanem pl kicsi a ház , és belelógnak egymás aurájába. Nem tudom, Nem értek én ezekhez a dolgokhoz, szóval, hogy mitől van, én csak tippelgetek. ♥
2023. márc. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

Emlékszem egy remek sztorira, amikor én voltam kisiskolás, ez a 90-es évek vége volt. Akkor a kamaszok azzal szórakoztak, hogy becsöngettek random az utcán az ott lakókhoz és elszaladva várták a reakciót. Az egyik néni rajta kapta őket és kiugrott eléjük, hogy "megálljatok csak" jól megijesztve a kamaszokat. A kamaszok: "kapd be, vén k...va!"


Szóval nem újdonság.

2023. márc. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is 40 éves vagyok, igen, csúnyán beszélő gyerekek mindig is voltak, de én is úgy érzem, ez egyre rosszabb. Egyik nap a 7 éves lányom azt kérdezte hazafelé a suliból, hogy mit jelent a fas.szopó, mert nem érti mi az, de az egyik lány osztálytársa mindenkinek ezt mondogatja. Én azt se tudtam mi a frászt mondjak, nálunk nem divat káromkodni, persze, mint általában mindenhol olykor elhangzik ez-az, de mostanában én is sajnos azt tapasztalom, egyre több a csúnyán beszélő gyerek. Ami a legdurvább, hogy egyre korábban kezdik.
2023. márc. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!