Gyerekkel utazni?

Figyelt kérdés
Még csak tervezünk gyereket, de nagyon szeretünk utazgatni. Gyerekkel milyen? Ti mikor mentetek először? Mennyire változtak meg az utazási szokásaitok? Minden érdekel :)
2023. márc. 21. 16:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Mi babakorában wellnesselni voltunk csak 3* belföldön, utána 2 éves korában mertünk vele először repülni.

Akkor egy városnézésre mentünk Svédországba (Stockholm) 4 napra, nekünk ez ilyen bemelegítés volt. Akkor kicsit nehezebb volt még vele ott, de nem volt rossz.

Aztán 2.5 évesen Korfun voltunk 8 napot, ott sem volt gond.

Aztán utána következőleg 4 évesen voltunk vele Cipruson, ott már határozottan jó volt. Ott már nem nyarvogott, étteremben várt türelmesen, stb.


Hát arra készülj fel olyan nem lesz mint kettesben. Nyilván olyan járatokat kell keresni ami emberi időben jön megy, a busszal majd bezötykölődünk helyett inkább már taxival megyünk be a reptérről, stb ezekre már jobban odafigyelsz, hogy gyorsan mielőbb odajuss. Nyilván nem tudsz már gyalogolni annyit, bár szoktatás függő, az enyém legyalogol 10-12 km-t is egy nap, de barátnőm fia kb 200 metert...igaz nem is szoktatta, sehova sem mennek, nem csoda. Ha beültök éttermbe előfordulhat hogy már nyafis, fáradt, nálunk is volt olyan hogy kb felváltva ettük meg a kaját, mert ki kellett vele menni járkálni, mert nem akart ott ülni, wellnessnel is volt ilyen, egyikőnk a játszóházban vele másik evett majd fordítva, mert megette a saját kajáját 2 perc alatt és ránk nem várt.


Anyagilag is nyilván megdobja a költségeket, +1 fő meg hogy nyilván másabb az elvárás is, pl gyerekkel már csak "fullosabb" szállásokra megyünk.


De alapvetően szerintem ha szoktatod hozzá semmi gond nem lesz, tudtok menni, csak másabb lesz.

2023. márc. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen random. A mi gyerekünket babakorától simán a hónunk alá csaptuk és mentünk világgá, bárhol elvolt. A húgom kisfia viszont a szomszéd faluig is csak akkora hisztéria árán jut el, hogy még évekig nem mernek pl repülőúttal próbálkozni. Kinek mit dob a gép, tényleg.
2023. márc. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekfüggő teljesen. Valamelyik gyerek jól bírja, a másikkal kész kín és szenvedés. Sajnos nekünk utóbbi van, nem erőltetjük, pedig próbáltuk szoktatni. Hát feladtuk, a vidéki anyósomhoz lementel is tortúra és két hétre szétcseszi a napirendet, nyaralni csak magunk megyünk. Hátha érik kicsit és jobb lesz.
2023. márc. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
14%

Nem én, de volt kollégám, kicsit szerintem kattantak, de persze ez csak az én véleményem.


Ők 8 hónapos gyerekkel már repülővel mentek Párizsba.


A gyerek már járt Egyiptomban, Törökországban, Izraelben és fél Európában, talán 9 éves (de lehet csak 8 vagy 10), minden évben 2-3 darab 7-10 napos utazásuk van külföldre.


Mondjuk nekik szerencséjük is volt, mert jó alvó baba, pl. a kolléganőm (nem hivatalosan), amíg a baba aludt, a hat hetes időszak után már napi pár órát dolgozott mellette, ezt gyakran emlegette, amíg együtt dolgoztunk. 6 hónaposan home-officeból vissza is ment full-time dolgozni.


A kérdés, hogy tényleg jó-e ez a gyereknek, szerintem az első években városnézés helyett inkább baba és gyerekbarát programokat érdemes csinálni. Talán nektek is könnyebb, de ezt is meg lehet csinálni.

2023. márc. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Röviden tömören: nem ugyanaz.

Nyilván lehet élvezni, különben nem költenénk rá, de ha ugyanazt várnád, csalódni fogsz.

Más költségvetés, sokkal-sokkal kevesebb spontenaitás és egy tengerparti "punnyadós" nyaralás se kifejezetten pihenés gyerekkel.

2023. márc. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Nekem 11 éves lányom van.

Jártunk már vele Törökországban 2*, Korfun, Rodoszon, Lefkadán, Tunéziában, Egyiptomban, Dubaiban, Katarban, Maldív szigeteken, Ausztriában, Franciaországban, Angliában, Írországban, New Yorkban, Thaiföldön. Nem volt vele semmi gond, 3 éves kora óta megyünk. A gyerekek szuper rugalmasak, nekik ott van otthon, ahol a szüleik vannak, ez a legfontosabb. Imád a mai napig utazni :)

2023. márc. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi már egészen pici baba koráról kezdve szoktattuk mindkét gyereket az utazáshoz. Meg is szerették, soha nem volt semmi probléma. Viszont ahogy előttem írják, teljesen más. Nem olyan felhőtlen, kiszámítható.
2023. márc. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Instan vilagjarocsalad. 4 evesen 40 otszagban volt a gyerek. Nézd meg őket.
2023. márc. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Még az első karácsony se volt ugyan az tudod amikor bekajálsz és bepunnyadsz a tv elöt na hát olyan sincs többé😅 egy darabig 😅 amugy én tipikus “nehéz” babát kaptam 6 hónapos koráig maga volt a pokol minden ház el hagyás, egyszerűen utálta.. hiába próbáltam meg mindent. Most lassan egy éves külföldi utat nem mernék bevállalni vele. Egy belföldi talán de az is csak akkor, ha egy óra max kocsival. Viszont tényleg vannak babák akivel simán lehet utazni. Erre igy nem lehet mit mondani, vagy vagy ez nem tőletek függ.
2023. márc. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
1 éves mult a gyerkoc, mikor eloszor mentunk repulovel, azota minden évben megyunk, az elso években stresszes, pihenés nincs, de idovel jobb lesz, annyi, hogy drágább és a gyerek igényei alapján nézzuk a szállásokat, pl. évek ota csak csuszdás hotelekbe megyunk.
2023. márc. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!