Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Autizmus jele lehet vagy...

Autizmus jele lehet vagy normális gyermeki viselkedés?

Figyelt kérdés

Tiktokon láttam pár videót aminek a címe ,,korai jelek az autozmusra a gyerekemnél'' és akkor ott felsorolt párat: lábújhegyen járás, pörgés, kézrázás, nem beszél még, eljátszik egyedül, üti a felyét a kanapéba, sikongat, nincs veszély érzékelése, stb.

Nos nekem van egy 1 éves 5 hónapos kisfiam és ezek közül néhány megfelel rá is: rázza a kezét, lábújhegyen járkál, üti a fejét az ágyba, visongat,lóbálja a kezét, bekapja az újait, játszik a kezével, forog körbe körbe,válogatós, ha hívom a nevén nem mindig vesz figyelembe, azt csiná amit akar itthon, mostanában nagyon szereti tele hordani a kádat mindenféle játékokkal amit össze szed.

Csak meg akarok nyugodni hogy nem minden jel utal autizmusra és lehet ez egy normáis gyerekre is jellemző.

Ha játszok vele nevet, a családtagokat szereti, de nem beszél csak mutogat meg ümmög, baba nyelven mondja a dada, tata, mama, és össze vissza ami kijön a száján de érthetőt még nem mond, pedig próbálom tanítani. Vagy olvasni neki de nem érdekli nem ül le 5 percet képeket nézegetni sem.

Kérlek nyugtassatok meg hogy minden oke



2023. márc. 22. 21:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek produkál autisztikus tüneteket bizonyos kor alatt. De az autista gyerekek idővel sem hagyják el. Diagnózis ezért nincs nagyon fiatal korban.
2023. márc. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
50%
Ezek tényleg lehetnek az autizmusra utaló tünetek. Csak kb. 10 éves korban.
2023. márc. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
61%
Egy éves gyerektől mégis mit lehet várni? Az idegrendszere fejlődésben van. Ezek közül szinte mindet csinálta ennyi idősen mindkét gyerekem. Csak a lábujjhegyen járást nem, mert járni sem tudtak még.
2023. márc. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Szia

Nekünk is van pár tünet, engem is zavar ez a kérdés. 16 hónapos lesz. Van valami M chat teszt, bár nem tudom hogy kell használni

2023. márc. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
49%
Autistaként mondom, hogy elavult a szakirodalom. Ezért nem ismerik sokan fel időben a magasan funkcionálókat.
2023. márc. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolsó az mit jelent? Már nem olyan tünetek vannak mint régebben?
2023. márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az autizmushoz köthető eveszavar mit takar? Válogat?
2023. márc. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem auti a gyerkőcöm.

20 hónaposan kapta a diagnózist.

Kb ugyanezek a jelek voltak.

Szemkontaktust nehezen vette fel, nevére nem figyelt, sokat forgott körbe, rázta a kezét, lábujjhegyen járt, nem mondott egy szót sem. Kivéve: mamama, bababa.

Ami még nagyon fontos, hogy nem is értette, amit mondtam neki. Pl add ide, gyere, stb.

Illetve nem mutogatott. Taps, puszi, ölelés sem ment.

Nem evett önállóan (kézzel nem fogta meg az ételt), illetve nagyon válogatós volt.

Játékokkal nem tudott rendeltetésszerűen játszani. Pl montessori toronyból a karikákat nem tudta egymásra rakni, formabedobót sem tudta. Autók kerekét pörgette.

Szóval, amiket írsz valóban az autizmus jelei lehetnek.

1,5 éves kortól foglalkoznak az üggyel. A helyi pedagógiai szakszolgálatnál kell jelentkezni vizsgálatra.

Ha az anyai ösztöneid azt súgják, hogy baj van, akkor menni kell. Ártani nem tudsz ezzel, ugyanakkor ha mégis gond van, minél korábban kap fejlesztést, annál jobb.

2023. ápr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kedves utolso azota mennyi idos a gyerkoc? Es hogy alltok fejlesztes teren?
2023. ápr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Sziasztok

A rázza a kezét azt jelenti hogy repked?

2023. ápr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!