Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez így mennyire igaz, hogy...

Ez így mennyire igaz, hogy "gyerek mellett sosincs idő hajmosásra sem, állandóan zsíros a hajam"?

Figyelt kérdés
Annyira sokan hangoztatják most ezt a "nincs időm semmire" dolgot, veletek hogy van ez?
2023. márc. 28. 17:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%

Nálam idő lett volna, ha akarom. Nekem annyi fele állt az agyam, emellett mindig "gyeskontyba" volt éjjel nappal szo szerit, ez volt az utolsó, ami eszembe jutott.

Ahigy a kv. Azt is mindig hidegen ittam

2023. márc. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
Hulla vagyok a sok éjszakázástól, de azért alvás időben szoktam rá időt szakítani. Bár néha csúszok egy-két napot, de csatakosan nem mennék ki az utcára
2023. márc. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy azvesti fürdetés a férjemé. Amíg ő a kiskádban fürdeti a lányunkat, én lezuhanyozok, hajat mosok.
2023. márc. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
70%
Semennyire...van annak a gyereknek apja is aki arra tiz percre megfogja...ha meg megse,csak alszik az a gyerek valamikor...nem kell igenytelennek lenni csak azert mert szultunk
2023. márc. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%
Fürdetés előtti etetés után az apja lefoglalja amíg hajat mosok. Ha nincs itthon, akkor sajnos az alvás időmből kell lecsípnem este miután elaludt.
2023. márc. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

#4 hát igen.

Ezt a kérdést csak azért írtam ki, mert ma olvastam egy másik kérdés alatt egy választ, ahol azt írta valaki, hogy annyi zsíros hajú anyát lát a környezetében, mindegyik elhanyagolt, slampos, stb..

Szerintem döntés kérdése. 😃

2023. márc. 28. 17:49
 7/27 anonim ***** válasza:
85%
Egyrészt minden mással van tele a fejem, másrészt van jobb dolgom is. Szóval én is ritkábban mosok hajat, mint baba nélkül mostam. Nem ez a legfontosabb dolog a világon. Ha van 10-20-30 szabad percem, akkor rögtön 5 másik fontosabb dolog jut eszembe, nem a hajmosás.
2023. márc. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
95%
Nem döntés, hanem az apa jelenléte a kérdés. Nekem sok ismerősöm van, akik házas egyedülálló anyák. Vagyis az apa dolgozik, ennyit tesz bele a családi életbe, az anya meg teljesen ki van idegileg, mert minden otthoni meló rá szakad. Nálunk pl a férjem a nulladik perctől jelen volt teljes értékű szülőként, így bármikor hajat moshattam volna, persze az elején volt, hogy annyira fáradt voltam, hogy jó lesz az holnap is. Nem akarok mindent a férfiakra kenni, mert nyilván a nő felelőssége is ott van, hogy ilyet választott magának. De gondold végig, ha fizikálisan nincs kire bízni a gyereked, nem a hajmosás a legfontosabb.
2023. márc. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az nem mos hajat, aki nem akar. Kizártnak tartom, hogy egy 5 perces hajmosásra ne legyen idő. Aki egyedülálló annak nyilván nehezebb egy kicsit de hát az a gyerek csak alszik valamikor. Amikor az enyém pici volt, akkor alvásidőben mostam hajat de volt olyan is, hogy a pihenőszékben bevittem a fürdőszobába ameddig tusoltam. Most meg már együtt fürdök vele 😁
2023. márc. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%

Nekem mondjuk hátközépig ér a hajam, és extra dús, ha csak a minimumot teszem, akkor is minimum 30 perc, csak az, hogy értelmesen megmossam, balzsamozzam és kiöblítsem. Egyszerűen ennyire sok, nem egy marék szőr. Ha nem szárítom meg, akkor csak a mosás van, télen ha meg akarom szárítani, akkor az egész folyamat egy óra.


Tehát esetemben nem egy öt perces mutatványról beszélünk, simán volt olyan, hogy nem volt egy felesleges órám hajat mosni. De az esetek 90%ban megoldottam, úgyhogy meg lehet oldani kifejezetten sírós, hasfájós, nyűgös, matrica gyerek mellett is, de kell segítség. A férjem nélkül gondolom én is sokkal ritkábban mostam volna hajat a kezdeti időkben. Könnyű ítélkezni, de ha utána csinálod valakinek a napját, lehet rájössz, hogy annyira se bírnád, mint ő. Nem egyformán nehezek a gyerekek és a körülmények.

2023. márc. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!