Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg az újszülöttkor és a...

Tényleg az újszülöttkor és a kamaszkor a két legnehezebb és legstresszesebb időszak a gyereknevelésben? Vagy mindegyik az, csak másképp?

Figyelt kérdés
Az újszülöttkor azért, mert az anyuka folyamatosan nem alszik, 24 órás készenlét kell, a kamaszkor meg azért, mert visszabeszél, "hisztizik", nem akar szótfogadni, tanulás?
2023. márc. 28. 18:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Igazából engem ezek eléggé elrettentenek a gyerekvállalástól - bár még nagyon fiatal vagyok - lehet hogy később nem így fogom gondolni.
2023. márc. 28. 18:17
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
És a közötte lévő idő...
2023. márc. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekfüggő. Az újszülöttkor nálunk például kifejezetten laza volt. Mivel együtt aludtam a babával (egy nagy, közös ágyban), nem volt kimerítő éjszaka ha felsírt, mert csak közelebb húztam magamhoz, cici be, és 20 perc múlva már aludtunk is.


De van olyan újszülött, akinek fáj a hasa, óránként ébred, nem tud olyan jól szopni, esetleg az anyának nincs teje minden küzdelem ellenére stb.


Most másfél éves, megtanult felmászni a székre és onnan az asztalra. Ha valamit nem engedek (pl. leveszem a székről, és eléállok, így nem tud visszamászni, kétségbeesetten sírni kezd. Két hete könnyebb volt, szerintem két hét múlva megint könnyebb lesz.


Arra akarok kilyukadni, hogy egyrészt gyerekfüggő, másrészt hullámzó.

2023. márc. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Meg a terrible two, ez a három szerintem lefedi az összes borzalmat :D
2023. márc. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden szépsége ellenére az egész nehéz és akkor erre jönnek az extrém nehéz részek.
2023. márc. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szerintem is nagyrészt gyerekfüggő.

Vannak jóalvó, nyugodt kisbabák, akik elvannak sírás nélkül sokáig, meg vannak borzasztó rossz alvó, hasfájós, nyöszörgő babák, ahogy a kamaszoknál ugyanez. :)

Viszont én attól tartok, hogy majd milyen babát fogok ki..

2023. márc. 28. 18:43
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk a csecsemő kor kutya füle volt a kamaszkorhoz képest.5 gyerekünk van,én soha nem voltam zombi,az én gyerekeim többé-kevésbé normálisan aludtak éjszaka,és ameddig kicsik voltak,és otthon voltam,addig én is pihentem napközben is.Perste voltak olyan időszakok mikor volt ramazuri,mert volt nálunk is fogzás, betegség,stb,de az még nem állandó.A napközbeni állandó felügyelet sem esett nehezemre,nekem szakmám is kisgyermek nevelő,így nagyjából azért sejtettem mivel jár majd egy mászó,majd totyogó, aztán minden lében 2 kanál kisgyerek,szóval ez nem volt probléma.A kamaszkor,na az nálunk is kemény volt.Indokolatlan hisztik,határ feszegetés.Engem ez jobban próbára tett/tesz.Már a legnagyobb felnőtt,már több a tapasztalatom ezzel kapcsolatban is,de még mindig van mikor le kell ülnöm végig gondolni hogy most mi is van.
2023. márc. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szeribtem ez gyerek és szülőfüggő.


Nekem a dackorszal a legnehezebb

2023. márc. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre a dackorszak nagyon durva, kb 2,5 éves kora óta. Semmilyen módszer nem válik be. Nyilván nem ütöm meg, ordítani is csak végső esetben, mert úgy sincs értelme, de lényegében se jutalom se büntetés nem érdekli így csak kényszerítve, hisztizve lehet végig csinálni a napokat. Már annak is örülök ha nem kapok agyvérzést mire lecseng nála ez a korszak.
2023. márc. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Aki azt írja, hogy, a dackorszak a legnehezebb, még nem nevelt kamaszt. Agybaj a köbön néha, hirtelen a semmiből. Egyik pillanatban hizeleg, másik pillanatban flegma, bunkó. És mikor utálod, akkor is szereted, mert a gyereked. Érzelmi hullámvasút egy kamasszal az élet.
2023. márc. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!