Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más 7 hónapos babája sem...

Más 7 hónapos babája sem tartja a szemkontaktust közelről?

Figyelt kérdés

Közelről értem pl. ha felveszem magammal szembe, biztos, hogy elnéz jobbra-balra, csak a szemembe nem néz. Vagy pl. férjem hazaér - óriás mosoly - viszont ahogy közelít felé elkapja a fejét, nagyon furcsa. Nem szokta úgy a fejünket tapizni mint ahogy a testvérei tették.

De egyébként szépen tartja a szemkontaktust már az olyan helyzeteknél is, hogy pelenkázás, etetés stb.

Látása szerintünk rendben, a legapróbb szöszt is kiszúrja.

Kimondottan mosolygós, nevetős babuci egyébként. De sajnos felmerült bennem, hogy autista lenne?! Tudom, hogy most nem diagnosztizálják még..



2023. márc. 31. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Jajj!

Ne olvass össze hetet-havat. Sok minden elvonja a figyelmét.

Játszani is szoktatok, nem? Kukucskálós, klf. csörgő-zörgő játékok.

Apjára mosolyog.

2023. márc. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Figyelj, nálunk a kisfiamnál pont ugyanennyi idősen vettem észre ezt, és később valóban diagnosztizálták autizmussal.


Most még ezzel sokat nem tudsz kezdeni, engem is leintett mindenki, hisz mit várok el egy 7 honapostol.

Amire figyelj, az az, hogy kB 1 évesen már hallgatni kéne a nevére, és ha ez sincs meg, akkor induljatok a korai fejlesztésre, és lehet kezdeni az egyéb vizsgálatokat.


Mindezek mellett simán lehet, hogy most épp minden más érdekes neki, csak ti nem, szóval ne könyveld még el a dolgot.

2023. márc. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Azt hozzátenném, az 1#nek címezve, hogy az én fiam is mosolyog ránk, mégis autista, tehát ez nem jelent semmit. A szemkontaktust nem bírja tartani, ha közelítünk hozzá, fordítja el a fejét, de ha apa-anya belép az ajtón, vigyorog mint a tejbetök.


Kérdező, minél több fejlesztő játékot játszatok, kis tornácska, kukucs játék nagyon jó, amit írt az 1es, ringatás, ilyesmi.


Testvéreire figyel?

2023. márc. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Nálam a 3 hónapos fiú tartja a szemkontaktust
2023. márc. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1-es: Rám is mosolyog, hangosan kacag, életvidám baba! A kukucs játékot imádja, végig tartja a szemkontaktust. (De ott azért van köztünk jó pár cm)


2-es: Pont ugyanígy közelről nem tartotta a szemkontaktust, vagy úgy általában véve nem volt jellemző rá a szemkontaktus tartás? Miket vettél még észre rajta ennyi idősen?


A nevére nem tudom, hogy hallgat-e, mert annyit mondok neki, hogy “nokedli” arra is felkapja a fejét :D olyan mint egy öregasszony, tiszta kiváncsi.

Amikor pedig szökik, akkor tok mindegy mit mondok semmire se figyel :D

2023. márc. 31. 15:57
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, figyel a testvéreire, hosszasan nézi őket. De ha közel hajolnak hozzá tőlük is elkapja a fejecskéjét
2023. márc. 31. 16:02
 7/14 anonim ***** válasza:
37%

Ennyi idősen pont ennyit vettem észre, mást nem, de egyébként 7 hónaposan ennél többet nem is kell nagyon tudnia, ezért is nehéz ilyen fiatalon tudni, hogy mégis van e gond vagy sem.

A mozgásfejlődés rendben zajlott, sokat kacagott, felfigyelt szavakra, hang irányába nézett, tehát ha szóltam hozzá, vagy zene ment, odafigyelt (innen is tudtuk később, hogy nem siketség lesz a probléma)

Ahogy írod, ez volt, hogy messziről nézett ránk, de ha közel hajoltam pl egy mondókázás alatt, akkor mindenhova nézett csak a szemembe nem. Testi tünetnek nekünk mondta később a neurológus, hogy a hipotón izomzat nagyon gyakori az autistáknál, és hát a fiam is ilyen izomzattal született, dévénnyel viszont ez szépen helyrejött.

Ha jól rémlik, valahogy 10 hónapos és 1 éves státuszon kérdezi a védőnő ezt a nevére hallgat e dolgot, na addigra kell hallgatnia a nevére, illetve 15 hónaposan kell elkezdeni mutogatni mutatóujjal. Nekünk ezek voltak az első tünetek, tehát a szemkontaktus hiánya, majd hogy nem hallgatott a nevére, végül pedig a mi kezünket irányítva mutatott/jelzett hogy mit szeretne, tehát pl ha innit kért akkor a mi kezünket tette a cumisüvegre vagy annak irányába.

A siketséget említve, még ami korai tünet volt, hogy olyan volt mintha nem értené mit mondunk. Míg a testvére egy évesen már a "hozd a macit"ra hozta is a macit, szegény fiam csak nézett hogy mi, rendszerint nem csinálta meg ezeket az utasításokat, ez is kérdés szerintem valamelyik státuszon ilyen 1 éves kor körül.


Szóval, 7 hónaposan egyelőre türelmesen várj és sokat játsz vele, ha 1 évesen több tünet jelentkezik, első körben mindenképp hallásvizsgálatra vigyétek, bár úgyis ad majd iránymutatást a védőnő:)

2023. márc. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Ha neked belehajolnak az arcodba, te is reflexből elkapod a fejed, nem?
2023. márc. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont erre gondoltam... Hogy én sem bírom és nem bírtam sosem, hogyha közel van az arcunk egymáshoz. Zavar. De nem vagyok autista.
2023. ápr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó kettő, van különbség aközött hogy behajolnak 1 centire a fejedbe vagy leülsz vele szemben pl mondókázni és nem néz rád abszolút a gyerek!
2023. ápr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!