Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van értelme két keresztnévnek,...

Van értelme két keresztnévnek, vagy felesleges nyűg?

Figyelt kérdés
Aki két keresztnevet adott, vagy akinek kettő van, használják mindkettőt a hétköznapokban? Sokan úgy adják, hogy jól hangozzon együtt a kettő, de bemutatkozáskor se feltétlenül mondja mindkét nevét, iskolában vagy később munkahelyen meg úgyis csak az egyiken szólítják. Én is gondolkozom két keresztnéven, amik szépek együtt, de nem tudom, nem kitolás-e a gyerekkel, ha úgyis van egy "fő" neve, a másik meg kb csak dísznek van.

2023. máj. 18. 16:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem csak akkor érdemes, ha nagyon gyakori a gyerek vezetékneve.
2023. máj. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%
Volt valami öreg bácsi felkapva interneten, aki bedurcázott, hogy nem mindkét nevén hívták, de rajta kívül én még egy embert sem hallottam, aki örült volna, hogy két neve van. Szerintem felesleges nyűg.
2023. máj. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
57%
A lányomnak két neve van. Mindig a teljes nevét mondja bemutatkozásra, a barátai között pedig van akinaz egyik, van aki q másik néven szolitja
2023. máj. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%

Nekem két keresztnevem van. Alapvetően nem szeretem, hogy ilyen hosszú a nevem, viszont a vezetéknevem, annyira gyakori, hogy munkahelyen is dolgozott már ugyanilyen nevű kolléga, illetve különböző szolgáltatóknál is sokszor belefutok ebbe.

Ha gyakori a vezetéknév, akkor hasznos mindenképp.

Esetleg Fb-n érdemes csekkolni, hogy a születendő gyerek neve második keresztnév nélkül mennyire gyakori. :)

De valaki a hangzás vagy esetleg azért ad két keresztnevet, mert nem tud dönteni vagy, hogy még különlegesebbnek tűnjön a gyereke.

2023. máj. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindkét nevét használjuk
2023. máj. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%
Férjemnek kavarodás volt belőle, mert az elsőt "örökölte", ezért a másodikon szólították otthon, de automatikusan az elsőn mindenhol máshol. Tehát ha a munkahelyén kerestem, akkor az elsőn kellett. A gyerekeknek ezért csak egy nevet adtunk.
2023. máj. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
Én örültem volna a két névnek, ezért adok kettőt többek között. Választási lehetősége lesz a gyereknek, hogy melyiket érzi magáénak jobban.
2023. máj. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%
Hugom a felesleges nyugre dzavaz ket nevvel. Mindig elfelejti a masodikat megadni, es volt ebbol mar hivatalos ugyben problemaja.
2023. máj. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%

Két keresztnevem van és azon felül, hogy hosszabb a nevem, semmi előnyét nem látom. Az aláírásomban is csak az első keresztnevemet használom.

Slussz poénként imádom, hogy az egyik kollégámat Kovács Géza Imrének hívják (nyilván csak mondtam valamit). Huszonéves koráig mindenki Gézázta, de ő az Imrét érezte magáénak, így Imréztetni kezdte magát, amikor hozzánk jött dolgozni, Imreként mutatkozott be, de néhány régi cimborája is nálunk dolgozik, akik meg Gézázzák továbbra is. Persze van a közvetlen kollégák között Géza is. Akkora a katyvasz, hogy ki mikor kiről beszél, hogy elmondani nem tudom. :D

A lényeg, hogy a tapasztalataimból kiindulva, a gyerekeimnek sosem lesz két nevük. :)

2023. máj. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Én pl teljesen feleslegesnek tartom. Kaptam egy normális első kersztnevet, a másodikat inkább hagyjuk.... Soha nem használtam és a hivatalos papírokon egy felesleges körmölni való.

A gyerekeinknek egy gyszerű, rövid keresztnevet adtunk, a férjem vezetékneve így is hosszú és bonyolult. Nem akartunk még jobban kiszúrni velük.

2023. máj. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!