Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen egyedülálló szülőnek...

Milyen egyedülálló szülőnek lenni?

Figyelt kérdés
Annyira régóta pörgök azon, hogy elhagyjam a párom, de mindig lebeszélem magam erről a lehetőségről. Nem tudom, félek tőle, hogy egyedül nem tudnék megbírkózni a helyzettel, szóval kíváncsi lennék olyanokra akik egyedül nevelik a gyereküket, hogy milyen? Hogy bírják? Anyagilag kijönnek? Saját lakásom van, autóm, minden meg lenne elvileg, kapom a gyed-et, (vagy csed?!) a maximumot, de sem anyagilag, sem fizikailag nem tudom mások hogy csinálják egyedül...
2023. máj. 27. 21:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék hogy rengeteg problémánk van, de ezt nem szeretném ezen a platformon ecsetelni, nem akarok belemenni abba, hogy van-e elég indokom elhagyni, hanem kizárólag egyedülálló szülők nehézségei és pozitívumai érdekelnek ami alapján el tudom dönteni hogy a két rossz közül mit válasszak.
2023. máj. 27. 21:04
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyugodt.
2023. máj. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4%

Annyira elszomorító hogy folyamatosan csak az egymás kihasználása kizsákmányolása megy, meg akkor már miért ne csaljam meg

Nem lehetne nyugodt életet élni?

Nem igaz hogy mindig kell valami konfliktus mert anélkül már nem érzi jól magát az ember

2023. máj. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
😃 amúgy tök vicces, hogy nem írok semmi konkrét dolgot, de már jön a kizsákmányolás, meg kihasználás. Nézd, vannak akik leírják hogy ledagadtozták és 30 komment hogy hagyd el a pasit. Na nálunk mondjuk rosszabb dolgok is vannak nap mint nap. Nem azért gondolkodom el, mert csúnyán nézett rám, és persze hogy a mai infláció mellett eszembe jut, hogy vajon tudnám-e ezt egyedül csinálni, vagy tovább kell mérgezzem magam és a gyereket mert amúgy nem jönnénk ki anyagilag...
2023. máj. 28. 06:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem kva nehéz. De inkább ez, mint egy szar kapcsolatban vergődni évekig a semmiért.
2023. máj. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Anyukám lelkileg nagyon szenvedett apukám mellett. Ápolónőként dolgozik, albérletben él, nem kap gyerektartást és mégis kijönnek hó végén, valamennyit még félre is tud tenni. (Két kisebb testvéremet neveli, nekem már saját családom van.) Amióta elköltözött, gyakorlatilag ragyog, ég és föld a különbség, hogy mennyivel boldogabb és kiegyensúlyozottabb egyedül. Nehéz egyedül gyereket nevelni, de nagyon függ attól is, milyen a gyerek, mennyi idős, tud - e rá valaki alkalmanként vigyázni, stb. Anyukám nem szenved annyira egyedül, apukám így sem segített neki kb soha, úgyhogy majdnem ugyanott van.
2023. máj. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem jobb, de nehéz, bár miota külön költöztem,van plusz segítségem mert szüleim azóta nem csak napközben pár órára hanem ott aludni is elviszik a fiam. Anyagilag nincs gond, szerencsére olyan a munkahelyem hogy 6oraban is jól keresek, exem is magas beosztásban dolgozik ezért normális összeget fizet (70ezer). Nyilván nem túl nagy lábon de anyagi problémák nélkül kijövök albérletben, de nagyobb kiadások, egy hetes nyaralások neccesen mennek. Mondjuk hosszú hétvéges kis utazás, vagy használt/ leakciozott nagyobb értékű holmik között kell nézelődjek de ez nem okoz gondot, amíg a normal életszínvonal megvan így is, addig nem szeretnék 8oraba visszamenni.
2023. máj. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Először is tájékozódj, pénzügyileg.

Mit kapsz és mennyit, és mennyibe kerül az életed. Rezsi, kocsi fenntartása, ha saját lakásod van, akkor gondolom azon nincs hiteled, de ha mégis, kalkuláld bele.

Kinek a segítségére számíthatsz alkalmanként, főleg ha beteg a gyerek, és ha visszamész dolgozni.

Ha táppénzen maradsz vele hetekig, az pl erősen visszavesz a fizetésedből, márpedig egy bölcsis sokat beteg.

A gyerektartást pl én csak onnantól kezdve láttam, hogy kimondták a válást, persze ez (volt) férj függő, de azzal ne tervezz.

Házasság előtt is megvolt-e a lakásod, csak mert ha nem, akkor teljesen mindegy, kinek a nevén van.

Fizikailag nehéz, de ezerszer jobb, mint egy rossz házasságban. A gyereknek is.

2023. máj. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A volt párom mellett pokol volt már minden nap. Ehhez képest nagyon jól érzem magam egyedül. Még akkor is ha anyagilag nehéz. Érzelmileg sokkal stabilabb vagyok, nyugodtabb, türelmesebb, boldogabb. A hetköznapokat a szüleim segítségevel sokkal gördülékenyebben tudom intéznu. De nekünk borzasztó volt a kapcsoltunk.

3 gyereket nevelek egyedül, egyfajta feszültség örökké lesz bennem az anyagiak miatt, de összességében én így sokkal boldogabb vagyok. Viszont ez attól függ hogy mennyire rossz a kapcsolatotok szerintem... nyilván a legjobb egy segítő tarssal lenne, aki engem és a gyerekeit is szereti. De mivel ez nem adatott meg, így sokkal jobb nekem...

2023. jún. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

3 as szomorú hogy nem fogod fel a kérdést és hogy kepzelődsz.

Ez az igazán szomorú amikor az agy nem megfelelően működik.

2023. júl. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!