Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekpóráz??? Ez legális?

Gyerekpóráz??? Ez legális?

Figyelt kérdés

Egyik nap az árkádban láttam ilyet először, bevallom férfiasan ledöbbentem.

Mint a kutyát, úgy sétáltatták azt a szegény gyereket.

Ez legális?


Mármint szerintem a gyerek is ember,és minden embernek

( a gyereknek is)van egy alapvető emberi méltósága.

Ha pórázon kutyaként vezetjük a gyereket,akkor szerintem megalázzuk vele az emberi méltóságát.


Mi a véleményetek erről?



2023. máj. 29. 11:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
95%
Nekem erről az a véleményem, hogy inkább a póráz, mint utána a koporsó. Nekünk nincs, mert viszonylag szófogadó a lányom, de ha az utcán nem állna meg, amikor szólok vagy ha rendszeresen kitépné magát a kezemből és kiszaladna az útra, a plázában elkóborolna, akkor bizony egy szempillantás alatt beszereznék egy ilyen pórázt. A kutyára sem azért adod, mert őt megalázod a méltóságában, hanem hogy vigyázhass rá és a környezetedre, a gyereknél is ugyanez lenne a célja.
2023. máj. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
92%
Van aki elítéli, más szerint meg praktikus. Veszélyes helyen mindenképp, mi vasútállomáson mindig használjuk, ha nem babakocsival vagyunk. De egy autista vagy sérült gyermek esetén is életmentő lehet. Ezen kívül azért jó, mert így szabad mindkét keze a kicsinek, nem úgy, mintha kézen fogva vezetnéd. Szerintem attól még, hogy szokatlan, nincs benne semmi megalázó.
2023. máj. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
92%

Nem megalázás, hanem felelősség tudat. Ha valakinek teszem azt hármas ikrei születnek, akkor nem tud háromfelé figyelni. De van hogy egy gyerek is kiszabadul a kézfogásból az úttest közepén.


Szánalmas már ami ebben az országban folyik. Az emberek olyan mértékben beleugatnak egymás életébe, ráadásul középkorban megragadt elmével.

2023. máj. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 anonim ***** válasza:
93%

Elsősorban az ikres szülőknek van ez kitalálva, és a problémás gyerekeknek.


Ez nem azt jelenti,hogy lusta a szülő megtanítani a gyereket közlekedni, vagy hagyja a gyerek akaratát érvényesíteni. Hidd el, így sokkal biztonságosabb.

2023. máj. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
93%

Ugyanazt gidnolom, mint az 1-es.


Sőt, el is gondolkodtam rajta, hogy beszerzek egyet. Nekem iszonyat eleven 2 éves gyerekem van (a, nagyszülők maguk is mondják misnig nevetve, hogy egy percig nem merik levenni róla a szemüket, ha vigyáznak rá, mert pillanatok alatt megöli magát), minden érdekli, mindkét megnézne, mindenre felmászik.


A nemet mintha nem értené, hiába van következménye a szófogadatlanságnak, hiába neveljük, szólunk rá ezerszer. Simán kiszaladna át utcára. Most, hogy testvére született, nem tudom elképzelni, hogy mennék el vele a, kisboltig 3 utcàval arrébb, ha vinnem kell a babakocsit is, és ne tudok emiatt szó szerint a s*ggében lenni.

2023. máj. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 A kérdező kommentje:

Én értem amit mondasz, hozzá teszem totál nem értek veled egyet.

Semmiképpen ne fusson ki egy gyerek az autó elé,ebben egyetértünk.


De az az optimális,ha azért nem fut ki az autó elé,mert már 3-4 évesen is van már annyi esze,hogy ne fusson ki az autó elé,nem pedig azért mert fizikailag nem tudd.

2023. máj. 29. 11:11
 7/84 anonim ***** válasza:
92%
Ja, és ha nem valósul meg az optimális eset, akkor kész, üsse is el az autó?
2023. máj. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 anonim ***** válasza:
88%

Neked amúgy van gyereked kérdező?

A biztosra kell menni, nem arra, hogy lehetne ennyi esze.

Ha valaki nem biztos, használja

2023. máj. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 A kérdező kommentje:
Jól van használj pórázt,az a kényelmes a számodra.
2023. máj. 29. 11:16
 10/84 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk is van, mert a másfél éves lányom sajnos még nem érti, hogy fognia kell a kezem, hiába magyaráztam el neki számtalanszor, hiába gyakoroltunk, neki jelenleg az a legjobb szórakozás, hogy kirántja a kezét a kezemből, és elszalad. Így a biztonsági hám megakadályozza, hogy tragédia legyen. Rám is szoktak furcsán nézni miatta, de számomra a gyerekem élete fontosabb, mint az idegen okoskodók véleménye.
2023. máj. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!