Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyerekes családok miért...

Több gyerekes családok miért nem tudnak viselkedni?

Figyelt kérdés

Voltam tegnap egy étteremben egy ismerősömmel.


Alig hogy leültünk, rendeltünk, láttam hogy érkezik egy több gyerekes család nagyszülőkkel. Már fogtam a fejem, na mondom itt vége a dalnak.


Hát így is volt....a szülők fennhangon társalognak szinte kiabálnak, a gyerek vonyít, a másik elkezd futkározni, hangosan tárgyalják hogy ki mit kér. Aztán megérkeztek az ételek, ott is végig a magyarázás, de full úgy csináltak mintha otthon lettek volna, nem is zavartatták magukat.

Zengett az étterem, a többi ember kis túlzással a saját hangját nem hallotta. Természetesen amilyen gyorsan lehetett léptünk le.


Viszont fel nem tudom fogni hogy az ilyen emberek hol szocializálódtak?


Ezt sok helyen tapasztaltam már hogy ha megjelenik egy több gyerekes család olyan hangulat kerekedik mintha az ember egy gyerekmegőrzőben lenne.


Miért kötelessége a többi embernek más gyereke vergődését hallgatni?



2023. jún. 3. 15:56
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, én azért vesztem össze tesómmal (neki nincs gyereke), mert megmondtam neki, én nem ülök be kajálni sehova egy kisgyerekkel és egy csecsemővel, de nem értette, hogy miért :D Ez így nekem se lenne kikapcsolódás, itt a jó idő, piknikezni kell menni a családoknak, meg a kertben sütögetni.

Persze aki nincs zavarban, üljön be egy étterembe. Én nem szeretem, ha mások nyugalmát zavarom a gyerekekkel, mert hát a gyerekek ilyenek, hangosak. Nem szeretném azzal tölteni az időm, ki néz rám ferde szemmel.

2023. jún. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
82%
Egésznapos túrák után simán be tudtunk ülni három gyerekkel bármilyen a ruházatunknak megfelelő helyre. Csend volt és szuszogás.😃
2023. jún. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, hány éves gyerekek. Nekem egy viszonylag nyugodt gyerekem van, se azért így is el kell csípni, mikor van olyan hangulatban, mit teljesen végigül csendes beszéd mellett egy étkezést. Többször van ilyen, mint mikor nem, de bizony van, hogy előre látjuk, hogy most esélytelen. Akkor be se megyünk. De ő még kicsi. Azért egy 5-6 évestől már minden esetben elvárható.
2023. jún. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
89%

Többgyerekes... Több gyerek a 2 is. Azért egy négyfős család még nem horda, lehet csendben étkezni. Nekünk sikerült.

A példádban is vélhetően több volt a felnőtt, mint a gyerek (szülők plusz nagyszülők az min. 4), tehát a felnőttek nem tudtak viselkedni, nem a gyerekek.

2023. jún. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
82%
Igen, az írás megint a gyerekek szekalására ment ki, pedig itt a hunyók a felnőttek voltak. Ki szocializálja a gyerekeket,ha a felmenőik az igazi "állatok"?
2023. jún. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
68%
*Szekálására
2023. jún. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
93%

Itt nem a nagy család a probléma hanem a nevelés hiánya!

Nem kell általánosítani.

2023. jún. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
73%
Sosem fogom megérteni ezt a gyerektelen vergődést az éttermekkel kapcsolatban. Úgy csináltok, mintha egy templomban vagy egy könyvtárban óbégatnának a kölykök, nem egy étteremben, ahol mindenki beszélget, mászkál, lehet zene is megy, szóval számomra rohadt messze van az áhítatos csendtől...
2023. jún. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
41%
Sok gyerekes szülő felsőbbrendűnek képzeli magát csak mert szaporodott, és azt hiszik mindent megtehetnek, és mindenkinek hozzájuk meg a neveletlen kölkeikhez kell alkalmazkodni. Sajnos a gyerekcsinálásnak nem feltétele az alapvető intelligencia, sem a kultúra.
2023. jún. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
87%
Mi voltunk már többször is 3 gyerekünkkel, a legkisebb még baba,sosem zavarunk senkit a gyetekek avgy az asztalnál ülnek avgy a játszósarokban játszanak, fiúk amúgy,nincs kiabálás meg rohangálás étteremben így tanulták meg. Ne általánosíts lehet 1 gyerekkel is hatalmas hangzavart csinálni sőt gyerek nélkül is vannak akik olyan piszok hangosak pl a ballagáson a műsor közben hangosan csevegnek letojva mindenki mást..
2023. jún. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!