Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen vágyakról/álmokról...

Milyen vágyakról/álmokról tevékenységekről mondtatok le gyerekvállalás miatt?

Figyelt kérdés

Magyar Dávid beszél S Szilárd Everest expedíciós mászása kapcsán erről itt. valahol:


[link]



2023. jún. 6. 20:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Semmilyenről. Gyerekkel is lehetnek ugyanúgy céljaid mint nélküle.
2023. jún. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Nincs ez a téma már túltolva?
2023. jún. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%
Én a gyerekvállalásról mondtam le :D mondjuk nem volt nehéz, mert világéletemben a hideg rázott még a gondolatára is
2023. jún. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#2-es!

Nem tudom, számomra nincs, mert még nincsen gyerekem és most foglalkoztat ez.

2023. jún. 6. 21:22
 5/17 anonim ***** válasza:
56%

Még csak kisbaba a fiam, de eddig ezekről a hobbikról mondtam le:

alvás, evés, wc, pihenés, fekvés, ülés, hajmosás, egészséges gerinc.

2023. jún. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#5-ös! Hajrá!

Aztán tényleg sokat kell emelgetni az ilyeneket.

2023. jún. 6. 21:59
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Lovaglás. Illetve lovagolok most is, de nem ülök fel bármilyen lóra. Korábban elvállaltam problémás lovak (értsd pl.: ami hanyatt vágja magát alattad bele a betonárokba, megpróbál felkenni a háztetőre stb.) átlovaglását. Pénzért vagy csak szívességből, mert kifejezetten vonzottak az ilyen lovak. A kihívás, hogy normális, használható lovat faragjak egy elrontottból vagy teljesen nyersből. És tehetségem meg érzékem is volt/van hozzá. De amióta anya vagyok, már csak olyan lóra ülök fel, amit ismerek és tudom, hogy stabil. Csak sétalovagolgatok terepen. Azt is ritkán. Pedig hiányzik amúgy, de vannak fontosabb dolgok is az életben az adrenalinnál.
2023. jún. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
Akik idejonnek hirdetni, hogy mennyire szar a gyerekvallalas, az nem érzi, hogy mennyire szánalmas? A gyerek temakort olvasgatja eleve és nem bírja ki, hogy onigazolaskent ne írja le a semmitmondó hulyeseget. Plusz mindig elgondolkoztat az ilyen embereknel, hogy milyen gyermekkora lehetett szerencsétlennek, hogy kirazza a hideg a gyerekvallalastol? Inkább pszichológushoz kéne mennie feldolgozni a traumait.
2023. jún. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Erdekes mod, nekem gyerekvallalas utan lettek (ujra) hobbijaim. Amig aludt a gyerek, nagyon aranyos figurakat horgoltam, egyre ugyesebb voltam benne es egyre bonyolultabbakat meg tudtam csinalni. Tudom tudom, nem olyan izgi, es veszelyes mint a hegymaszas, de nagyszeruen kikapcsolt.

Mivel tudtam heti 2-3 ora segitseget kapni, ujra el tudtam jarni lovagolni, az erdobe terepre, vagy lovardaban edzesre. Erre a munkaba jaras miatt nem volt idom, hisz 8-17ig egy irodaban rohadtam. Miota ujra dolgozom, erre megint nincs idom, hihetetlen hianyzik a kiegyensulyozott letemhez. Ugy ereztem soha nem volt még annyi szabadidom, magamra fordithato idom, mint a gyerekvallalas utan, a gyedes idoszakban.

Persze lemondasokkal is jart: 3 ev utan tervezunk kozos nyaralast, ami mar nem lesz olyan izgalmas, mint anno kettesben a ferjemmel. Alvasidoben a hotelszobaban fogunk ucsorogni, es varni h felkeljen a gyerek, es este 8-9 utan sem fogunk mar tudni kimozdulni felfedezni a varost.

Lemondtam a bulikrol, a kocsmazasokrol, rengeteg barati talalkozorol, esemenyrol.


A ferjem enduro es DH kerekparozik, ami extrem sportnak szamit. A gyerek szuletese utan sem mondott le a hobbijarol, csupan ovatosabb lett, mindig visel vedofelszerelest, es ismeretlen osvenyeken eloszor ovatosan jon le.


Sztem gyerek utan sem kell feladnunk onmagunk, csupan kevesebb kockazatot kell vallalni, mivel nagy felelosseg egy (vagy tobb) gyermek felnevelese. Eletben kell maradnunk, es eletben kell tartanunk vkit, mikozben mindenki lelki-testi kiegyensulyozottsagara figyelunk. A sajatunkra is a hobbinkkal, es a gyerekunkere is, h nem halunk meg (vagy kerulunk bortonbe) egy felesleges kockazatvallalas miatt, es hagyunk emiatt benne egy olyan lelki torest, serulest, ami egy életre tönkreteheti az életét.

2023. jún. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem jut eszembe semmi, amiről nem szívesen mondtam le a gyerekvállalás miatt. A hobbim a növények, ezzel még jól is jártam, mert a férjem épített nekem egy üvegházat, nehogy megsérüljön a gyerek a tövisesek miatt. Munkát meg tudom oldani, bulizni már nem vágytam... Hegymászás és társai előtte sem voltak.
2023. jún. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!