Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megéri gyereket szülni?

Megéri gyereket szülni?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag nem a gyerek ellen vagyok, hanem a gyerekkel járó függőség ellen. Ráadásul ez a köpedelem, nőgyűlölő kormány annyira erőlteti a házasságot és gyerekszülést, hogy még az is elgondolkodik akarja e ezt, aki világéletében szeretett volna. Arról nem beszélve, hogy jó lenne már őszintének lenni gyereknevelés témában. Mert nagyon sokan elhallgatják, hogy mivel jár ez. Nem kiskutyát veszünk, hanem 20-25 évre lekötjük magunkat, minimum. Annak anyagi vonzatával, energia befektetésével, lemondásával együtt. Kevesen beszélnek erről. Ahogy kevesen vallják be azt is, hogy megbánták. Tiszta vizet kéne önteni a pohárba, nem kéne elhallgatni dolgokat, mert itt életek úsznak el. És a végén lesz egy felnőtt gyereked, aki nyomokban sem hasonlít arra, amit elképzeltél. Miért is éri ez meg?
2023. jún. 8. 08:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%
Nekem van és abszolút nem éri meg!
2023. jún. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Te ne szűlj..ne csinálj gyereket ilyen mentalitással!
2023. jún. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Vkinek megéri, vikinek nem. Nem vagyunk egyformák, vkinek való gyerek, vkinek nem. Én tiszteletben tartom, ha vki nem akar gyereket, de ezt a tiszteletet fordítva is elvárom.
2023. jún. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
A gyerek nem befektetés!
2023. jún. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%

"Arról nem beszélve, hogy jó lenne már őszintének lenni gyereknevelés témában."


Még úgy is embert próbáló, hogy mi évekig küzdöttünk, hogy legyen. Nem voltak illúzióim, de csak belecsöppenve érti meg az ember, milyen nehéz feladat. Pedig nekem egy elég nyugodt, jól alvó babám van. De sokaknak többemberes baba jut, esetleg nem is első gyerekük. Fogalmam sincs, hogy bírják. Én nem bírnám, mármint az egynél többet. Igaz, nem is akartunk többet korábban sem, de látva, milyen, kizárt.


Egyébként azt kérded, megéri-e. Ez nem anyagi befektetés, hanem egy érzelmek vezérelte döntés (normál esetben). Nyilvánvaló, hogy sokkal egyszerűbb gyerek nélkül. De aki vágyik gyerekre, azt nem lehet lebeszélni róla elrettentő sztorikkal.

2023. jún. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%

A gyerek nem egy autó, hogy megéri, nem éri meg valamelyik konstrukció :D

Érzelmileg éri meg.

De persze szerintem kell az anyagi szempontokat is nézni. Pl. akik nyomorognak, azok ne vállaljanak gyereket, ha még saját magukat sem tudják eltartani.

Szerintem egyébként senki nem hallgat el ezzel kapcsolatban semmit sem. Elég egyértelmű is, hogy egy gyerek milyen kötöttségekkel és kiadásokkal jár. De ha valaki szívből vágyik rá, akkor ez természetes és nem áldozat. Mármint nyilván nehéz időnként, de normális családban megoldják.

2023. jún. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%
Mi az, hogy megéri? Ez nem üzlet. Általában annak lesz, aki szereti a gyerekeket, vágyik rá, boldoggá teszi.
2023. jún. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%
Birom az ilyen hulye kerdeseket komolyan .
2023. jún. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
Abszolút tiszta víz van öntve a pohárba. Nem értem, milyen infót hiányolsz (főleg, ha a gyakorit olvasod, ahol a kérdések 90%-a panaszkodás)?
2023. jún. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
63%
Me privatba irogass.ha bajod van ird ki itt.
2023. jún. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!