Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan lehetek...

Szerintetek hogyan lehetek egyben jó anya, jó feleség és jó háziasszony?

Figyelt kérdés
Van egy 17 hónapos kisfiam,nem mondta soha még a férjem hogy baj lenne velem,de azt sem,hogy "jó" lennék.
2010. okt. 14. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Engemindig megdícsér a férjem, hogy jó anya, feleség vagyok. Takarítok, mosok vasalok, minden nap van főtt étel. Gyerekkel foglalkozom. Csinosan divatosan öltözködöm, adok magamra, a gyerek sincs soha koszos ruhában. Elismeri a munkánat, mert ha elmegyek barátnőzni, rá hagyom egész napra a gyereket, és neki csak a gyerek fárasztó, bele gondolt mellette még a házimunkát is el kell végezni:) 19 hónapos eleven hisztis kiscsaj:)
2010. okt. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Olyan anya vagy mint a többi! Szépen beszámoltál a kis mintaéletedről a gyermekkel, csak az a hiba hogy sehol nem említed hogy mennyire szereted a férjed, vagy hogy még egyáltalán szereted-e. Gondolom a férjed sokra értékel mert jó feleségnek nevezett, de te egy büdös szót nem írtál róla. 20 év múlva meg elmész majd a lakásban mellette egy szó, egy kedves mosoly, vagy egy simogatás nélkül. Nézz magadba! Anyának lehet hogy jó vagy, de feleségnek...
2010. okt. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Bocsi ez az előttem szólónak szólt: A válasz megírásának időpontja: ma 22:25
2010. okt. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Nikcsi ***** válasza:
100%

Huha, lesz itt majd adok-kapok.


En leirom oszinten hogy mi van, minek szepitsek, vagy ellenkezoleg sajnaltassam magam.

Helyzet a kovetkezo: adott ket 2 ev alatti gyerek kulfoldon, segitseg nelkul.

Anyanak szerintem jo vagyok, de hat ez mindenkinek relativ. Szamomra a gyerekeim szemeben van az igazsag onnantol kezdve barki mondhat barmit

Felesegnek igyekszem jo lenni, van szex, ami nagyon jo hal istennek, igaz elofordul hogy kedv van, ero mar nincs a nap vegen.

Haziasszonynak is elmegyek, ketnaponta legalabb fozok, a lakas tiszta ha elsiklunk a portorles mellett...


Parom szokott dicserni, bar en ezt nem varom el tole, de jolesik. Igyekszem ra is odafigyelni, nem csak a gyerekekkel tortentekkel traktalni. Igazabol ha este kettesben vagyunk ritkan kerulnek szoba a gyerkocok.

2010. okt. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyuka reggeltől estig legyél, napközben és gyermek altatás után kicsit háziasszony, és egész nap légy feleség. Szeresd a férjed, mutasd ki neki, vegyél neki kisebb ajándékokat: esetleg "fogd meg a hasánál:)"

Anyuka szerintem jó vagy:)

Háziasszony: legyen rendben a lakás minden este, ha mész aludni.

Kérdezd meg bátran a férjed, hogy mit gondol rólad: beszélgessetek sokat!! Mondd el, hogy Te szereted, hogyha van visszajelzés a munkádról.

2010. okt. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy benned van a hiba, lehet hogy a férjed nem az a dicsérgetős fajta. Szerintem az a ritkább ha egy férfi dicsérget, akkor is inkább a főztünket és a külsőnket szokták :) Ők már csak ilyenek, másként gondolkoznak mint mi, állítólag a hasukon és a f..kon keresztül ;P Szóval szerintem ne várj ilyesfajta általános elismerést, tedd a dolgod ahogy eddig (legfőképp ahogy neked is jó), úgyis látszik rajtuk ha valami nem kerek, akkor lehet kérdezősködni.

Amúgy privát véleményem hogy tökéletesnek lenni nagyon fárasztó, ha "csak" önmagunkat adjuk kiegyensúlyozottabbak leszünk. Nem tudom szoktad-e nézni a született feleségeket, de abban Brie tipikusan az a karakter aki mindenben tökéletes akar lenni, a nagy erőlködéstől végül mégis folyton romokban van az élete.

2010. okt. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen..... bár szerintem ez is adottság kérdése, ki milyen, mit hozott otthonról, stb. Én sajnos otthonról semmi jót nem hoztam, sosem voltam házias, vagy túlzottan rendszerető. Persze nem azt jelenti megesz a kosz, de nem leszek rosszul, ha nincs minden nap nagytakarítás és minden vasalva. Érzelmileg pedig rettentően függök a másiktól, tehát szükségem van a visszajelzésre, egy kis dicséretre, bátorításra, minden téren az életben. Na ezt egyáltalán nem kapom meg a páromtól :( Se segítséget sem elismerést. Sőt! Ő inkább még kifogásol is sok mindent és nem hogy elismerné, hogy nem könnyű dolog a gyermeknevelés, még az orrom alá is dörgöli rendszeresen, hogy "én csak itthon vagyok a kicsivel", amíg ő dolgozik... Pedig rendes a lakás, tisztán és rendben tartom, mindig van tiszta ruha, főtt kaja a gyereket is maximálisan ellátom. Persze biztosan lehetnék még lelkesebb is, valószínűleg lehetne még fokozni, de partner nélkül elég nehéz, olyan hiábavalónak érzem.
2010. okt. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pasitől dícséretet várni... :-))

Nekem sem mondta soha. A legjobb dícséret az volt, mikor egy napot a lányokkal volt, mikor vizsgázni mentem, és kipurcant. Mire mondtam, hogy ne csodállt, ha néha estére hulla vagyok. "nem csodálom" volt a válasz. Mondtam, hogy akkor jobban megbecsülhetnél azért ,amit teszek. "Megbecsüllek".

Jól esett:-)

2010. okt. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8 hónapos a gyerekünk, most jön az ötödik foga, 3 napja nem aludtam.Nem takarítottam, nem főztem, csak neki. Hét közbenre egyébként mindketten rendelünk kaját, így még olcsóbb is, mert a párom egy héten csak egyszer eszik ugyanazt az ételt.

Most tudtam megfürdeni alaposan, mert itthon van az apukája is. Minden délelőtti alvásnál becsavarom a hajam és leradírozom az arcom mindennapi radírozóval. Ennyi az ápoltságról :)

Imádom, várom a hétvégét, mert ilyenkor nagyon sokat vagyunk a kisfiunkkal, papa itthon, így be tudom hozni a heti lemaradást. Nem vagyok szipiszupi feleség, szipiszupi háziasszony, most majdnem minden energiám a jó anyaságra megy. Így is elég döcögős ;)

Lényeg, hogy élvezze az ember és boldog legyen, ezeket a dolgokat nem szokták osztályozni, nem teljesítményre megy, nem lesz benne az ellenőrzőben, hogy ma is csini vagy-e, vagy van-e ruha a szennyestartóban, erre a vacsorára hány pontot kaptál :)

Jó hétvégét mindenkinek!

2010. okt. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 19. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!