Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok Geréb Ágnesről?

Mit gondoltok Geréb Ágnesről?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 16:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
84%

Geréb Ágnes és a hozzá járó kimamák is felelőtlenek.


Évekkel ezelőtt láttam a tévében egy riportot, ahol (ha jól emlékszem) Hollandia megoldását mutatták az otthonszülés-kórház kérdésében. Mivel a baba és az anya egészségét tartják szem előtt, úgy oldották meg, hogy a kórházak szülészetein létrehoztak egy külön részt (szobákat), ahol a nők a választott bábáikkal szülhettek "otthoni hangulatban". Viszont ha gond jelentkezik, azonnal átviszik a kismamát a kórházi részbe.

Valami ilyesmit kellene megvalósítani nálunk is, bár ez elég sok változtatást és pénzt igényel...

2010. okt. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
62%
Én azokat itélem el,akik igénybe veszik a szolgáltatásait.
2010. okt. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen szabályozni kell ezt az otthon szülést.Ha le vannak tisztázva a szabályok akkor mindenki döntsön saját felelőségére.Sok ősanya szülhet otthon,de ne mutogason másra ha gáz van.Legtöbb kórházban van alternatív szülőszoba,orvos,szülésznő választás.Nekik az miért nem elég?
2010. okt. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
50%
NEm értem, hogy miért vállal még mindig valaki szülést nála...
2010. okt. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

A Szent István Kórház BABA-MAMA-BARÁT Kórház! Otthoni körülmények között lehet szülni, lehet gyertya, zene, illat, szülhetsz ülve, állva, a földön matracon, van bordásfal, labda, hidromasszázs kád. Vihetsz be bábát is ha akarsz!

De mégis kórház! Az orvos a közelben van bármi lenne!!!

Sajnos nekem nem adatott meg ott szülni, pedig nagyon ezt szerettem volna. Mégsem vágytam az otthoni ágyra!

És ehhez még külföldre sem kell menni!!!

2010. okt. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Geréb Ágnes sz@r orvos, aki nem tud döntést hozni vészhelyzetben, sőt leginkább akkor mond csődöt. Ami pedig alapkövetelmény lenne egy orvosnál, nem hiába nem egy kórházban váltja a világot, hanem a periférián.

Én gyanítom eltanácsolták őt ettől a pályától, be nyilván nem vallja, de én biztos vagyok benne.

A statisztikája is arányaiban duplája a kórházi orvosokénak. (1 ezrelék, míg a kórházban 0,5 ezrelék.)

2010. okt. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
69%

Azt meg már el ne higgye senki, hogy egy vizsgálatnál, beszélgetésnél hirtelen beindult a szülés és kipottyant egy gyakorlatilag agyhalott, oxigénhiányos baba, olyan gyorsan, hogy mentőt sem volt idő hívni. Na ne már. Mert oké vérzékeny volt az anyuka de mitől került ilyen állapotba a magzat ha hirtelen zajlott le minden?

Ez kb olyan, mint a csepeli kapitány, aki részegen összetört pár autót és aztán arról beszélt, hogy a maffia bérelt fel egy hasonmást, hogy részegen randalírozzon.

2010. okt. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
55%

en Hollandiaban eltem ahol altalaban otthon szulnek a nok! az allam pedig tamogatja a noket barmilyen dontest hoznak! segitenek es nem itelkeznek!

tervezunk babat es tudom hogy csak akkor mennek korhazba ha baj lenne, hiszen a not arra teremtettek hogy eletet adjon! ahelyett hogy elvetemult bolondnak tartotok fogadjatok el hogy mindannyian masok vagyunk mas igenyekkel!

2010. nov. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Magyarországon (szerintem) nem az a probléma, hogy a nők egy része otthon szeretne szülni, hisz mindenki saját maga tudja és érzi, hogy mi lenne neki a jó, hanem az, hogy kórházi beavatkozás esetén sokszor nem megoldható, hogy az újszülött és az édesanya nagyon rövid időn belül orvosi ellátásban részesüljön (pl. messze van a kórház).

Ez egy nagyon komoly kérdés, amit más országok mintája alapján ki lehet dolgozni Magyarországon is, viszont az kérdés, hogy ebben a gazdasági helyzetben honnan termetik rá elő azt a rengeteg pénzt... :(

2010. nov. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!