Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet tapintatosan kérni...

Hogy lehet tapintatosan kérni a családot, hogy ne kérdezgessék, lesz-e már kisbaba?

Figyelt kérdés
Elég idegesítő, hogy vagy hazudok, vagy az első pozitív teszt után már mindenkinek tudnia kell...
2010. okt. 18. 07:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig valahogy eltereltük a kérdést, nem adtunk konkrét választ. Amikor meg már tudtuk, hogy Ő ott van, akkor hogy ne kelljen hazudni, férjem azt mondta, ha megkérdezték, hogy "ilyen közel még sosem jártunk hozzá". :) Ezen általában nevettek, és nem firtatták tovább.
2010. okt. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

úgy hogy finoman elmondjátok hogy az hogy mikor legyen baba elsőorban rajtatok múlik és majd ha elérkezettnek látjátok az időt akkor lesz.


ha mégis lesz akkor ők is megtudják amikor biztos a terhesség.


mondd meg őszintén hogy ez téged frusztrál szeretnél még egy kicsit kettesben lenni a férjeddel jó pár évig hónapig mert nem csak szülők vagytok amint összeházasodtatok hanem szerelmesek is.-


- és nem kell tudni amikor + lesz a teszt - ha mégis baj lesz nem kell annyi embernek kiöntened a lelked ...


azért remélem sikerül a kisbaba amikor Ti szeretnétek!!!

2010. okt. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Így. Tapintatosan. Megkéred őket, hogy ne faggassanak. Egyébként meg én meg is őrültem volna, ha nem mondhattam volna el mindenkinek, hogy pozitívat teszteltem. Én belehülyültem volna, ha 12 hétig titkolóznom kell. Sőt, anyósék szeme láttára vártuk a teszt eredményét, és anyukámékat is azonnal felhívtuk, mikor kijött a két csík. A főnökasszonyomnak is azonnal elmondtam, ahogy mentem dolgozni. Ha titkoltam volna 12 hétig, akkorát csalódott volna bennem, hogy nem is igaz...
2010. okt. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

1. Közlitek, hogy ez CSAK rád meg a párodra tartozik, magánügy.

2. Bejelented, hogy egyelöre még pár évig nem akartok gyereket - akkor egy ideig békén hagynak benneteket.

2010. okt. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Aranyos vagy Carmen, már most várjuk a második babánkat, csak az a gáz, hogy mi nem szerettük volna elmondani a 10-12. hétig, de persze el kellett, mert hazudni nem akartunk, és hiába tereltem a szót, mindig csak újra meg újra rákérdezett a nagynéném. Akkor már dühösen rávágtam, hogy hát még igazán nem akartuk elmondani stb. És akkor persze már rögtön szólni kell a szülőknek is, hiszen mégiscsak nekik illett volna hamarabb megtudni, mint a nagynéninek...

Szeretnénk még legalább két gyereket, de szerintem a mostani megszületése után ezt el fogjuk mondani minden családtagnak valahogy, hogy fogják vissza magukat, majd szólunk!

Bár nem értem, miért nem egyértelmű, hogy nem a nagy hasamról tudják majd meg, hogy babát várok, kérdés nélkül is elmondjuk, amikor jónak látjuk...

2010. okt. 18. 08:04
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Mi a férjemmel is olyan tipusok vagyunk hogy utálunk sustorogni meg el nem mondani dolgokat de az utóbbi kettőnél nagyon rosz volt hogy juj de jó lesz unokám x hét múlva meg nem lesz

ezt kétszer...


senkinek nem kivánom még az ellenségeimnek se

2010. okt. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Harmadiknak: az elsővel mi is így voltunk, de most már más. Nem kevésbé izgalmas vagy kevésbé csodálatos, csak más. :)
2010. okt. 18. 08:06
 8/12 A kérdező kommentje:
A Carmen által másodszor leírtak miatt nem szerettük volna hamar elmondani. Nálunk ráadásul olyan sápítozós, nyávogós a család, hogy még nekünk kellett volna őket vigasztalni, ha baj történik, mert annyira eltúlozzák a jajveszékelést. Bármi gond történt eddig az életemben, mindig így volt.
2010. okt. 18. 08:09
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Sajnálom ...a családon nem lehet változtatni..vagy elfogadjuk őket olyannak amilyenek v. nem mondjuk el

- ebben az esetben tényleg ez a legjobb amit tehettek.-



Nálunk nagyon örültek neki mert egyetlen gyerekei vagyunk a szüleinknek...

igy nincs remény máshonnan unokára.


Nagyon gondolkodom rajta hogy mi se mondjuk el legközelebb... de úgyis észreveszik - nálam ilyenkor erős a szagoktól való undor olyan vagyok mint egy vadászkutya... egyből levágják.

2010. okt. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én erre azt szoktam mosolyogva válsszolni, hogy te leszel az első, akinek elmondom, megigérem, jó? Ebből még mindenki megértette, hogy majd megtudja, ha lesz, ne aggódjon, nem marad le semmiről... És mindjárt el is szégyenli magát... Helyesen... Pedig én kedves voltam, nem bántottam...
2010. okt. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!