Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A fiatal, csinos és tehetős...

A fiatal, csinos és tehetős anyuka csak rossz anya lehet?

Figyelt kérdés

Az előítéletek miatt tettem fel ezt a kérdést.Van valami,ami rendszeres gyakorikerdesek látogatóként engem nagyon zavar.


Én azt vettem észre,hogy itt KIMONDATLANUL (de sokszor kimondva is) csak azt becsülik anyaként,aki súlyfelesleggel küzdő,turkálóból öltöző (nem hobbiból,hanem anyagiak miatt),anyagi gondokkal küzdő nő.


Én például fiatal vagyok (huszonévek vége),jómódúak vagyunk - mert ezért hajtottunk eddig a párommal (egyikünk szülei sem gazdagok,sőt,mindent önerőből értünk el),és nem is nézek ki borzasztóan,adok magamra,nincsenek fölös kilóim,stb...

Ettől már rosz anya vagyok,és a véleményem "értéktelenné" válik?


Igazán jó emberi értékek alapján neveljük kislányunkat,becsületre,tisztességre,tiszteletre neveljük,sokat foglalkozunk vele,nincsenek anyagi gátai az időtöltéseinknek de mégsem szórjuk a pénzt,és nem veszünk meg neki minden vackot. Szóval úgy gondolom,hogy igazán jó embert nevelünk belőle,mint ahogyan mi is azok vagyunk a külső körülményektől (pénz,kinézet) teljesen függetlenül.


Nektek mi a véleményetek erről?


2010. okt. 28. 09:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Én a hasfájós babám mellett minden voltam csak nem csinos,azóta javult a helyzet mert már 7 hónapos és kezdek visszatérni önmagamhoz DE ne mondja nekem senki azt hogy szülés után nem viseli meg a baba érkezÉse és a velejáró kialakult új helyzet,ilyenkor bizonyos szinten normális az ha a babát tesszük az első helyre és önmagunk egy ideig háttérbe szorul.

26/N

2010. okt. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%

Én már nem avgyok fiatal (39 leszek), de szőke vagyok, műkörömmel, úgyhoyg szerintem ránézésre rólam is gondolhattak már ezt azt.

Nem vagyok elhízva(pár kiló azért lemehetne), nem megyek trottyos melegítőben, zsíros hajjal sétálni...


Szóval kinézetre nem vagyok amoylan ősanya.


De nem érdekel én így érzem jól magam, vannak elvárásai magammal szemben.


Kislányom 1,5 éve múlt, kisfiam negyedikes.

2010. okt. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Nekem már másfél éves a gyermekem,természetesen az első hónapokban én is minden voltam,csak csinos nem.

De igazából én ezt csak általánosságban kérdeztem a gyermek korától függetlenül....

2010. okt. 28. 09:50
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nehéz az embernek a saját előítéleteit és az irígységét leküzdeni.

Aki nagyon jól néz ki kisgyerek(ek) mellett is, arról azt feltételezik, hogy a gyerek rovására törődik (túl sokat) magával.

Aki nem olyan alkat, hogy könnyen le tud fogyni, vagy nem teheti meg, hogy heti néhány alkalommal fizessen valakinek óránként 1000 Ft-ot, hogy aztán még óránként 1000 Ft-ért elmenjen tornázni, az nehezen dolgozza fel, hogy másnak van erre módja. Ez pedig irígységet szül.


Magamat átlagosnak tekintem (3-4kg túlsúly, de azért ápolt vagyok, anyagi nehézségeink most kezdenek lenni, de azért még vannak tartalékaink), de néha még magamban is vélek ilyen irígységet felfedezni, de próbálok túllépni rajta.


Te örülj, és becsüld meg, hogy neked az sikerült már most, ami másoknak sokkal később, vagy soha. És azért próbáld mások szemüvegén át is nézni a világot, mert egész mást mutathat egy lyukas pénztárcán és feszült otthoni légkörön keresztül.

2010. okt. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Én tökéletesen meg tudok érteni mindenkit,azt is akinek anyagi nehézségei vannak.

Volt idő,amikor hó végére az én tárcámban is 100Ft volt.

Az alakommal szerencsém van,nem kellett hozzá pénzt kiadnom,hogy ilyen legyen.


Én mindig segítően és kedvesen válaszolok mindenkinek.

2010. okt. 28. 10:02
 6/28 anonim ***** válasza:
14%
Na tessék, egy álomanya...
2010. okt. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
75%

Hát, ezen az oldalon az is baj, ha van pénzed drága babakocsira, az is baj, ha sok TGYÁS-t kapsz, az is baj, ha két autótok van, az is, ha nyaralni voltatok, urambocsá' külföldön.

Én az ilyen kérdésekre ritkán válaszolok, hozzáteszem: érhtetelen, hogy azt kell szégyellni hogy nem vagyunk szegények.

2010. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
76%

Nekem csak az a bajom, hogy rossz tapasztalatom van az ilyen emberekkel (nőkkel, anyukákkal ) kapcsolatosan...:(

Szóval akinek mindene megvan és kijutott az hajlamos másokat akinek nem olyan jó, lenézni.

Nem rád gondolok kedves kérdező csak sajnos sok ilyen is van..

Játszótéren, társaságban is hallottam már olyat hogy a "csini jómódú" anyukák összebeszéltek, kibeszélték azt akinek mondjuk nem telik se fodrászra se műkörömre, vagy egyszerűen csak életidegen számára a műköröm, utolsó divatot követő ruci, hajfestés stb..

Illetve az anyagi oldal is: az ilyen emberek hajlamosak azt mondani, hogy ők milyen jól csinálták és hogy milyen jó anyagi helyzetbe vállaltak gyermeket, más bezzeg hogy lehet ilyen felelőtlen, vagy béna, vagy lusta hogy nem tudott annyi pénzt összegürizni, vagy összeörökölni .


És ez is igazságtalan valahol...

Na biztos sokan meg nagyon kedvesek, és megértőek ebből a körből is, de egy rész viszont önkéntelenül is érezteti egy nem annyira csini, nem annyira gazdag mamival hogy KI IS a felsőbbrendű :((

2010. okt. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Hát ez a baj...

Hogy manapság a pénz az értékmérő. Én ezzel egyáltalán nem értek egyet.

Én nem vagyok ilyen,ezt őszintén mondom,csak sajnos azt veszem észre,hogy engem meg amiatt skatulyáznak be,hogy mondjuk van időm és pénzem és kedvem a hajfestésre vagy a műkörömre (mondjuk aprócska francia műkörmöm van,nem kirívó).

Akkor ezek szerint ez létező jelenség,amiről a kérdés szól.Szomorú :-(

2010. okt. 28. 11:37
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem féltékenyek is vagyunk mi elhízott, kispénzű anyukák. A másik a rossz tapasztalat, hogy akinek olyan sok ideje van magára, az a gyerektől veszi el... Biztos nem igaz mindenkire, de sajnos nem egy ilyet láttam az oviban :(

Én nagyon szeretnék csini lenni, sőt, kifejezetten dögös a páromnak és magamnak is, de nincs sem időm, sem pénzem, sem energiám erre a 3 gyerek mellett. De ha pl. lenne bébiszitterem, elmehetnék konditerembe vagy tornázni. Itthon képtelen vagyok egy félórás tornára, mert a vasalnivalókon jár az eszem, meg akkor inkább felmosok, stb, stb.

Nem minden elhízott anyuka igénytelen, undorító malac :DDD Én sem. Ápolt vagyok, kedves, és szexi a férjem szerint.

De őszinte leszek: szeretnék kicsivel kisebb lenni, és nem magamnak szedni a szemöldökömet, hanem kozmetikushoz járni, stb, stb. Akiket irigyelek, azokat nem utálom is egyből, csak ha utálatosak :)

2010. okt. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!