Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a várható szülés időpontja...

Ha a várható szülés időpontja előtt 28 nappal igényeltem a TGYÁS-t, akkor kell-e valamit tennem, ha a baba a 28 nap lejárta után még nem született meg? (túlhordás. )

Figyelt kérdés

Kérdésem továbbá, hogy aki volt ilyen helyzetben, elég-e, ha a baba megszületése után megyek be a szükséges papírokat kitölteni?

Gondolom továbbra is biztosított vagyok, mivel TGYÁS-on vagyok, ugye?


2010. nov. 1. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem kell tenned. Ha megszületett, akkor be kell adnod az iratainak másolatát és kész (taj, szül. akvi.kiv)

Bőven elég szülés után. Igen, biztosított vagy, ha él a munkaviszonyod:)

2010. nov. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ :)
2010. nov. 1. 19:53
 3/5 anonim ***** válasza:
A fiam 2 hónapos volt, amikor bementem. :) Míg nem születik meg nem is tudnak mit intézni, hisz az anyakönyvi kivonatát is be kell vinned. ergo szülés előtt feleslegesen mennél csak be, hisz utána is be kell menni. (beküldhetsz meghatalmazottat is)
2010. nov. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jah, igaz. Csak attól féltem, hogy esetleg kell-e szólni, ha kicsit csúszik a szülés a várható időponthoz képest.

Köszi a választ!

2010. nov. 1. 20:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a munkahelyem kifizetőhely, így én tőlük kaptam folyamatosan, táppénz és utána a tgyást, én is kértem már a szülés előtt.
2010. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!