Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkanélküli vagyok, de ha...

Munkanélküli vagyok, de ha jön a babó milyen juttatásokra számíthatok?

Figyelt kérdés
Februárban járt le a GYES-em, azóta költözés miatt munkanélküli vagyok november közepéig regisztráltan. Ha most állapotos vagyok, milyen juttatások járnak majd és kb milyen értékben? Mióta elvégeztem a szakmunkásképzőt, még soha nem voltam munkanélküli, csak most. Szörnyű ez a helyzet, de ha jönni akar a babó, nem akarjuk elvetetni. Ezért érdeklődnék. Aki kompetens a témában, kérem válaszoljon.
2010. nov. 2. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ha lejár a munkanélkülid akkor semmire nem leszel jogosult, viszont az önkormányzattól a terhességed végéig tudsz segélyt igényelni, de ezt akkor kapod meg ha a bizonyos összeg amit az önkormányzat feltüntetett az alatt van az 1 főre jutó jövedelem a bejelentett lakcímeden. Szülés után pedig egyből gyesre mész+ családi pótlék hozzá.
2010. nov. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ajajjj! Ez nem túl biztató, mivel pár napon belül lejár a munkanélkülim! :( De állapotosan melyik munkáltató fog foglalkoztatni??? :(
2010. nov. 2. 12:33
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindenesetre a választ köszönöm!
2010. nov. 2. 12:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Valóban csak a gyes fog járni, gyed nem. Járni fog az anyasági támogatás, ha 4 alkalommal megjelensz terhesgondozáson (64.150), és járni fog két gyerek után a családi pótlék (26.600). És ahogy írta az első, érdeklődj utána, hogy nálatok milyen szociális támogatások vannak.
2010. nov. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bejelentett lakcímemen?? Mármint az állandó lakcímen? Mert nem ott lakom, az a volt férjemé lett.
2010. nov. 2. 12:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát pedig támogatást ott adnak, ahol be vagy jelentve. Legalább ideiglenesre. De azért kérdezz rá.
2010. nov. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, de a GYES csak 1 évre, mint rendesen ... ??
2010. nov. 2. 12:59
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyes a babád születésétől két évig fog járni, tehát 2 éves koráig.
2010. nov. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!